Фінал велогонки Тур де Франс 2011

2,9 т.

Цього року пройшла 98-а за рахунком велогонка "Тур де Франс". Її протяжність становила 3.430 з половиною кілометрів. Змагання проходили з 2 по 24 липня. Вперше переможцем велогонки "Тур де Франс" став австралійський велогонщик - Кейдл Еванс. Після невдач у першій половині гонки Кедел Еванс, нарешті, піднявся на призовий подіум велогонки Тур де Франс, щоб отримати нагороду за перемогу в знаменитій гонці. Еванс двічі фінішував другим. Цього року велотур став символом перших місць. Еванс став першим австралійцем, який виграв найпрестижнішу велогонку в світі, а брати Енді і Френк шлеек стали першими братами, розділив друге і третє місця відповідно.

За останні два гонки Еванс зумів добитися відмінних результатів, обігнавши обох братів в тритижневої гонці на півтори хвилини. Відважний француз Томас Веклер давав своїм співвітчизникам надію десять днів, відчайдушно чіпляючись за лідерство, але в результаті не витримав "прогулянки" по Альпах. Він фінішував четвертим в загальному заліку. Чинний чемпіон Альберто Контадор, ймовірно, знесилений після травневої перемоги у виснажливому тритижневому Туре Італії, не піднявся вище п'ятого місця. І на тлі всього цього Франція засяяла у всій своїй красі.