Олексій Головня став чемпіоном UDC-2013

Олексій Головня виборов титул чемпіона України з дрифтингу. Днями відбувся заключний етап UDC-2013, а також фінал східно-європейського чемпіонату (EEDC).

На автодром "Чайка" в Києві з'їхалися кращі дрифтери країни і Європи, а між так званими "м'ясниками" розгорнулася справжня війна на треку. Лідером українського чемпіонату з дрифтингу за попередньо набраними очками був киянин Олексій Головня (4epa). Однак і чемпіон 2012 Дмитро Іллюк не збирався поступатися свій титул, а на п'яти лідерам наступав вельми перспективний і сильний киянин Володимир Марченко.

Джерело фото сторінка Володимира Марченка Вконтакте

У день Х, перше що засмутило і гонщиків, і фанатів - це холодна погода і минулий дощ. На мокрому асфальті дрифт виглядає не так видовищно, це вже не кажучи про те, що пілотам складніше справлятися з автомобілями.

Найсильніші українські гонщики брали участь паралельно відразу в двох чемпіонатах UDC і EEDC. Ці пілоти перед заїздами переживали більше за інших учасників, адже при серйозної несправності автомобіля вони вибули б з гонки відразу в двох престижних змаганнях.

Як не стараються організатори гонок, не обійшлося без гучного скандалу. У центрі спортивних розборок виявилися тричі чемпіон України, одесит Олександр Гринчук та киянин Олексій Головня, виборовшій титул кращого в поточному році.

Джерело фото сторінка Олександра Гринчука Вконтакте

Під час заїздів в ТОП-4, коли емоції у пілотів особливо зашкалювали, на треку в парному заїзді зустрілися Гринчук і Головня. Судді не відразу змогли визначити, хто з них сильніший і призначили пілотам перезаїзд, під час якого одесит вдарив у заднє колесо киянина. У пошкодженому автомобілі виявився зламаний задній важіль, який техніки Головні все ж змогли відновити.

Судді призначили учасникам гонки ще один перезаїзд, однак розлючений, минулого тричі чемпіон країни наполягав на своїй достроковій перемозі. На трек він все ж виїхав, однак знову вдарив авто Головні і, після контакту не кидаючи газ, "втолкан" його машину в металевий відбійник.

Поки київський пілот намагався вибратися із заблокованого автомобіля, його противник вирушив у бік головної трибуни з лайкою, зняв шолом і кинув його в суддів. Підсумувавши всі порушення Гринчука, журі дискваліфікувало його.

Джерело фото сторінка Олексія Головні Вконтакте

У фіналі Головня вже традиційно зустрівся на трасі зі своїм партнером по команді "Блакитний вогник" Дмитром Іллюк. Однак цього разу чемпіон 2012 поступився першістю своєму другові.

Втім наслідки зіткнення з Гринчук сильно відбилися на авто 4epи. Продовжити свою участь вже у східно-європейському чемпіонаті він не міг з технічних причин. І тоді йому на допомогу прийшов наймолодший український дріфтер Микита Лук'янов. 18-річний хлопець не тільки відмовився від участі в EEDC на користь Головні, але і поступився йому свою машину.

І навіть на чужому авто 4epа зміг гідно представити Україну на європейському рівні та вибороти 3 місце в EEDC.

Джерело фото сторінка Микити Лук'янова Вконтакте

А от за підсумками UDC найсильнішими визнані: 1 місце - Олексій Головня, другим став Дмитро Іллюк, а "бронза" дісталася Володимиру Марченко.

На фото: Олексій Головня. Джерело фото "Обозреватель", автор Володимир Гревцев