newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС

Персона

Савик Шустер

Савик Шустер

Журналист
1 Статья
1090 связанных новостей

 

Шустер Савік Михайлович - журналіст iз канадським та італійським громадянством, автор і ведучий програми «Шустер live» на каналі Перший Національний, засновник ТОВ «Савік Шустер Студіос».
Володіє мовами: литовською, російською, англійською, французькою, італійською, івритом, німецькою, розуміє й обмежено говорить українською.
 

Народився 22 листопада 1952 в столиці Литви - Вільнюсі. 19-річним студентом другого курсу медичного інституту виїхав з Радянського Союзу. У 1976 році закінчив університет McGILL в Монреалі й поїхав працювати до Італії, у Флоренцію.

Початок кар‘єри у журналістиці співпав зі вторгненням Радянської армії до Афганістану у 1979 році. Савік Шустер висвітлював цю війну з боку сил опору протягом 10 років на сторінках Newsweek, Der Spiegel, Liberation, La Republica.

У цих же поважних виданнях публікував свої матеріали про головні війни 80-х: у Лівані, Чаді, Нікарагуа. За завданням тижневика Der Spiegel розслідував діяльність мафії у Італії.

Протягом 1988 - 2001 років працював на Радіо Свобода. З липня 1996 по травень 2001 очолював московське бюро радіостанції.

З 2001 по 2005 роки працював у телекомпанії НТВ, де у різний час був ведучим програм «Свобода слова», «Герой дня», «Вліяние», «Трєтій тайм». Влітку 2004 року обійняв посаду заступника генерального директора телекомпанії з документального кіно.

Від травня 2005 року Савік Шустер за рекомендацією Бориса Нємцова та на запрошення власника телеканалу ICTV Віктора Пінчука започатковує на цьому телеканалі програму «Свобода слова». Телепередача стала одним із найпопулярніших політичним шоу на українському телебаченні. 
 
У 2005 році програма отримала премію Телетріумф у номінації «краще ток-шоу». У той же час на думку ряду оглядачів у цій програмі Савіком Шустером використовував прийоми маніпуляції громадською думкою. За словами українського політолога Сергія Грабовського у цієї програми «тільки один недолік: вона має надто вже мало спільного із свободою слова як такою».
 
8 червня 2007 року в прямому ефірі програми «Свобода слова», Шустер офіційно заявив, що переходить на канал «Інтер», де Савік очолив новий проект.
 
10 липня 2007 року Шустер коментував матч за Суперкубок України з футболу. У багатьох глядачів коментар викликав обурення і незадоволення якістю коментаря Шустера.
 
24 серпня 2007 року о 20:30 за Києвом відбувся перший ефір програми «Свобода Савіка Шустера» на телеканалі Інтер. Того ж дня відбувся і старт проекту «Великі українці», ведучим якого став Шустер.
 
Влітку 2008 року Савік Шустер переходить на канал ТРК Україна. Контракт, термін якого становить три роки, передбачає вихід в ефірі каналу з понеділка по п\'ятницю суспільно-політичної програми, ведучим якої буде Савік. Проект під назвою «Шустер Live» з\'явився в ефірі каналу 5-го вересня. Контракт гарантував невтручання телеканалу в роботу продакшн-компанії Савіка Шустера.
 
На Олімпійських Іграх 2008 року в Пекіні Шустер в складі української делегації ніс олімпійський вогонь.
Під час Чемпіонату світу з футболу 2010 разом з Петром Магою та Василісою Фроловою ввів програму «Африканські пристрасті» на Першому національному, а також коментував з експертами більшість матчів.
 
З 21 січня 2011 програма «Шустер Live» виходить на телеканалі «Перший національний».
 
Савік великий прихильник футболу - любить дивитися матчі, аналізувати, коментувати. Колись давно навіть грав у складі юнацької футбольної збірної Литовської РСР.

Публикации автора и связанные новости