Примите участие
в розыгрыше
сертификата на 5000 грн на товары от сети интим-бутиков Насолода Участвовать
Приз
City Видео

/Mamaclub

Вакцинація АКДП. Чому її варто робити

23.6т

Щеплення АКДП на сьогоднішній день викликає бурю дискусій. Багато батьків замислюються про те, чи потрібно взагалі робити це щеплення дитині. Але чи варто піддавати організм ризику незмірно більшій небезпеці зіткнутися з хворобами, від яких вакцина АКДП покликана захистити?

Згідно з державним календарем щеплень планове щеплення АКДП обов'язково проводиться в чотири етапи. Перший раз дітей прищеплюють у віці трьох місяців, потім в чотири місяці, і наступний етап вакцинації - у п'ять місяців від народження. І тільки після третього ін'єкції у дитини формується необхідний для захисту рівень імунітету. Далі потрібно перерву не менше 12 місяців, тобто наступна планове щеплення АКДП припадає на вік 18 місяців. Вона проводиться вже дещо іншою вакциною з ацелюлярним кашлюковим компонентом (АаКДП), який, як правило, краще переноситься дитиною.

АКДП: реакція на щеплення повинна бути

Побічні реакції при вакцинації АКДП дійсно бувають досить часто: в середньому у третини щеплених. Пік їх частоти фіксується при третьому і четвертому введенні вакцини, оскільки саме цей час припадає на пік вироблення імунітету. Тому легко можна зрозуміти маму, яка замислюється про необхідність проведення наступного етапу вакцинації АКДП, якщо попередній етап був болючим для малюка. Але все ж слід розрізняти ускладнення вакцинації і плановану реакцію, яка природна: адже в організм таки вводиться інфекція, нехай навіть полегшена .

Власне, якщо організм проявляє певну хворобливу реакцію, це навіть добре, оскільки є свідченням формуючого імунітету. Так, нормою можна вважати почервоніння, набряклість і біль у місці введення вакцини. Абсолютно природна і нервозність дитини в першу добу після щеплення, хоча буває і навпаки - дитина як би загальмована і може навіть втратити апетит. Приблизно в однієї дитини з п'ятдесяти буває блювота. Також закономірно в даному випадку і підвищення температури.

Як правило, протягом доби всі ці реакції проходять. Для того, щоб прибрати хворобливі відчуття у малюка і знизити температуру, лікарі рекомендують відразу після повернення додому дати дитині жарознижуючий засіб, не чекаючи появи реакції на щеплення. А далі вже дивитися за обставинами. Можливо, жарознижувальне потрібно буде повторити в розумних межах.

Звичайно, після прочитання вищевикладених відомостей у батьків може зародитися дуже серйозний сумнів в доцільності вакцинації від кашлюку, дифтерії та правця щепленням АКДС. Але всі описані «пристрасті» знаходяться на одній чаші ваг. А що ж на інший?

Є вибір: щеплення АКДС або можливість заразитися

Дифтерія, коклюш і правець відносяться до категорії гострих інфекційних захворювань. Всі вони протікають (і лікуються ) украй важко і довго. Перші дві з перерахованих інфекцій передаються повітряно -крапельним шляхом і можуть стати джерелом епідемії , що триває зазвичай 2-4 роки.

Дифтерія відома сильним набряком гортані і глотки , збільшенням лімфовузлів і важкої загальною інтоксикацією організму, які можуть стати причиною смерті.

Захворювання на кашлюк супроводжується частими і сильними нападами спазматичного кашлю. При коклюші великий ризик виникнення пневмонії, появи судом, пошкодження головного мозку. Особливо небезпечний він, аж до летального результату, для дітей перших двох років життя.

Але найбільшу небезпеку становить правець. Правець вражає людину «контактним способом». Причиною хвороби можуть бути поранення, опіки, обмороження, уколи колючками і навіть занози. Летальний результат буває дуже часто (більше тільки у сказу). І при найкращому сучасному лікуванні немає гарантії, що вдасться уникнути гіршого. Летальність хворих на правець новонароджених, за даними статистики, становить майже 100%.

Кашлюк, дифтерія або правець у нещепленої людини завжди протікають дуже важко. Якщо ж щеплення АКДП є, то організм, в який потрапляє інфекція, може навіть і не помітити цього, або, що більш імовірно, перенесе захворювання в легкій формі, при якій далеко не кожен лікар навіть діагностує наявність коклюшу, правця або дифтерії. Серед вакцинованих хворих летальні випадки вкрай рідкісні. Зовсім інша картина спостерігається серед нещеплених частини людства. В Африці та Азії, де вакцинація населення розвинена слабо, ці три захворювання щорічно забирають більше мільйона життів. Різке збільшення важких випадків захворювань на кашлюк, правець та дифтерією відбувалося і на європейській території в ті моменти, коли там припиняли масову вакцинацію проти кашлюку, правця та дифтерії. Саме тому щеплення АКДП, як обов'язкова, рекомендована Всесвітньою організацією охорони здоров'я ( ВООЗ).

Не пропусти молнию! Подписывайся на нас в Telegram

Читайте все новости по теме "Вакцинация" на OBOZREVATEL.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Блоги медицины

Banner