"Золотий м'яч"-2018: названо найкращого футболіста Європи

64,0 т.
'Золотий м'яч'-2018: названо найкращого футболіста Європи

"Золотий м'яч"-2018 (нагороду, яку вручає журнал France Football найкращому футболісту року в Європі) отримав півзахисник збірної Хорватії Лука Модрич. 63-я урочиста церемонія відбулася у Парижі.

Золотий м'яч-2018
Лука Модрич
Лука Модрич із сім'єю

Цей "Золотий м'яч" став першим у кар'єрі хорватського футболіста. Цього року Модрич разом із "Реалом" виграв Лігу чемпіонів, а у складі збірної Хорватії дійшов до фіналу чемпіонату світу, де "картаті" поступилися французам із рахунком 2:4.

Лука Модрич

У першу четвірку також увійшли Кріштіану Роналду ("Ювентус", збірна Португалії — 2-е місце), Антуан Грізманн ("Атлетіко", збірна Франції — 3-е місце) і Кілліан Мбаппе (ПСЖ, збірна Франції — 4-е місце).

Нападник збірної Аргентини і "Барселони" Ліонель Мессі посів п'яте місце. У 2018 році Мессі став чемпіоном Іспанії і володарем Кубка Іспанії. Також форвард отримав "Золоту бутсу" — приз, який вручається найкращому бомбардиру національних чемпіонатів країн, що входять до УЄФА.

Форвард "Ліона" і національної команди Норвегії Ада Хегерберг — володарка першого "Золотого м'яча" серед жінок. У 2018 році Хегерберг стала переможницею Ліги чемпіонів разом із "Ліоном", а також виграла чемпіонат Франції.

Ада Хегерберг (крайня зліва)

Нападник ПСЖ і збірної Франції Кіліан Мбаппе отримав приз найкращому молодому гравцеві світу, який також вручає журнал France Football.

Нагорода, яка вручалася вперше, носить ім'я легендарного французького футболіста Раймона Копа.

У боротьбі за цей трофей Мбаппе випередив Трента Александер-Арнолда ("Ліверпуль"), Патріка Кутроне ("Мілан") і Джанлуїджі Доннарумму ("Мілан").

Читайте: 5 подвигів Модрича, який скинув із трону Мессі та Роналду

Нагадаємо, що минулого літа 19-річний Мбаппе у складі збірної Франції став переможцем чемпіонату світу, який відбувся у Росії.

Зазначимо також, що інформація про нагороду для Модрича з'явилася за декілька годин до офіційної церемонії, коли у мережу злили результати голосування.