"Манчестер Юнайтед" вперше в історії виграв Лігу Європи

32тЧитати новину російською

Англійський "Манчестер Юнайтед" здобув прогнозовану перемогу над голландським "Аяксом" у фіналі Ліги Європи. У Стокгольмі "червоні дияволи" на досвіді та класі обіграли молоду команду з Амстердама - 2:0, не тільки вперше в історії завоювавши почесний трофей, а й здобув путівку в Лігу чемпіонів.

ДИВІТЬСЯ ОГЛЯД ФІНАЛУ ЛІГИ ЄВРОПИ

Англійці активно почали поєдинок, придавивши суперника до його воріт. Втім, до дійсно гострих моментів справа не дійшла, і команда з Амстердама поступово перевела гру в центр поля.

Однак, коли здавалося, що те, що відбувається на полі стало більше нагадувати шахову партію, "Манчестер" забив. Голландці дали пробити з-за меж штрафного Полю Погбу. Удар у француза відверто не вийшов, але після рикошету від захисника м'яч влетів у ворота "Аяксу".

Відразу Валенсія вивалився на голкіпера амстердамської команди, але Онана потягнув потужний постріл у ближній кут. Після цього "Аякс" взяв м'яч під свій контроль, а "Юнайтед" відкотився на свою половину поля, демонструючи класику від Жозе Моуріньо.

Номінальні гості багато намагалися, але щоразу гравців у червоно-білій формі підводив брак у передачах. Англійці на досвіді ж намагалися "сушити" гру, вміло перекриваючи вільні зони і не давай опоненту навіть підійти до володінь Ромеро. Крім того, гостям вдалося виключити з гри лідера амстердамської команди Зіеша, якого просто "з'їв" Валенсія.

Старт другого тайму видався просто космічним для підопічних Моуріньо. На 48-й хвилині після розіграшу кутового Смоллінга рекордсмен чемпіонату України і екс-зірка "Шахтаря" Генріх Мхітарян відправив другий м'яч у сітку воріт суперника.

ДИВІТЬСЯ ГОЛ МХІТАРЯНА У ФІНАЛІ ЛІГИ ЄВРОПИ

На 71-й хвилині футболісти "Аякса" отримали чудовий шанс забити. Словенський арбітр призначив штрафний за 20 метрів від воріт воротаря МЮ Серхіо Ромеро. Голландці довго готувалися до удару, проте Зіеш бездарно вистрілив у стінку.

Після цього "Юнайтед" не змінив свою тактику. Підопічні Моуріньо продовжували відбиватися від спроб амстердамців нагнітати і без особливих проблем довели матч до перемоги.