Визначився переможець баскетбольної Євроліги

10,8 т.

Іспанська баскетбольний клуб "Реал Мадрид", обігравши в фіналі турецький "Фенербахче", став переможцем Євроліги. Зустріч у Белграді, яку судив український арбітр, завершилася з рахунком 85:80.

Турки з перших секунд захопили ініціативу і легко вийшли вперед. "Реал" точними дальніми Луки Дончіча і Руді Фернандеса зміг зупинити ривок суперника, але щільний захист турків виявився непрохідним для іспанських баскетболістів.

Реал - Фенербахче

Команда змістила акценти на атаки з-за дуги, і на останній хвилині номінальні господарі після двох дальніх кидків змогли вперше вийти вперед 18:15.

У другій чверті у турків на поле повернувся Ян Веселі. Підопічні Желько Обрадовіча стали грати агресивніше в захисті і змогли повернутися в гру. Всі 10 хвилин на паркеті точилася вперта боротьба, де ні одній, ні другій команді не вдавалося відірватися від суперника - 38:40 перед перервою.

Читайте: Євроліга жорстко обламала Росію

У другій половині "гойдалки" продовжились. Мадридці, завдяки сольним діям своїх лідерів, тримали перевагу в рахунку. Баскетболісти "Фенербахче" ніяк не могли налагодити точність кидків і переломити гру - 63:55.

У четвертій десятихвилинці обидві команди перейшли в позиційний баскетбол з великою кількістю порушень. "Реалу" не дозволяли йти під кільце, і часто іспанцям доводилося здійснювати складні кидки з-за дуги.

Ключовий момент трапився за 6 хвилин до фінальної сирени, коли спершу Веселі отримав неспортивний фол, а за тим Керол поклав точний "трюльник", вперше в матчі довівши перевагу королівського клубу до +10.

"Реал" довго розігрував свої атаки, частіше завершуючи абсолютно непідготовленими кидками. Незважаючи на такі "фонарi", найпотужніша гра під чужим кільцем Томпкинса і Тавареса раз по раз давала другий шанс партнерам.

У підсумку "Фенербахче" так і не зміг відігратися, наприкінці лише скоротивши відставання.

Нагадаємо, що московський ЦСКА, який виграв регулярний чемпіонат, зганьбився в чвертьфіналі . Армійці не змогли обіграти "Реал" і в підсумку залишилися зовсім без медалей. У поєдинку за третє місце ЦСКА поступився литовському "Жальгирісу" (77:79).