"Черкаські Мавпи" вперше в історії виграли "золото" ЧУ Суперліги Парі-Матч

17.7тЧитати новину російською

"Черкаські Мавпи" виграли третій матч фіналу чемпіонату України Суперліги Парі-Матч і вперше в історії здобули золоті медалі першості країни з баскетболу. Команда Максима Міхельсона на своєму майданчику переграла "Дніпро" - 79:66.

Щоб подивитися відео кращих моментів гри, проскрольте нижче.

Стартова чверть пройшла під диктовку господарів паркету. "Мавпам" за рахунок швидкості вдавалося раз за разом залишати в дурнях захисників суперника. Кольченко, Девіс і Конате замучили оборону гостей, а Кобець традиційно результативно бив з-за дуги.

Забезпечивши собі 8-очкову перевагу за підсумками 10-хвилинки, черкащани не зменшували обертів. Підопічні Міхельсона блискуче використовували помилки дніпрян, реалізуючи атаки у відриві і з дальньої дистанції. До великої перерви господарі привезли команді Дениса Журавльова 17 пунктів.

Гостям явно не вистачало свіжості, а "Мавпи" і у другій половині продовжили впевнено набирати очки. У кінцівці третьої чверті дніпрянам вдалося скоротити відставання до 10 очок, однак черкащани погасили ривок суперника вдалою далекої спробою Беллфілда.

У вирішальній 10-хвилинці "Дніпро" спробував зробити камбек, але "Мавпи" досить спокійно тримали суперника на комфортної дистанції. У підсумку команда Максима Міхельсона довела матч і серію до підсумкової перемоги.

По завершенню матчу тренер клубу-тріумфатора Максим Міхельсон видав зворушливу промову. Він подякував вболівальникам клубу, творцю і власнику "Черкаських Мавп" Михайлу Бродському і гравцям.

"У першу чергу хочу привітати людину, який створив цей клуб і без якої нічого цього б не було, ні перемог, ні дитячої школи, ні наших реалізованих мрій – це Михайло Бродський. Ми неймовірно хотіли виграти золоті нагороди і для нього також. Лише одиниці можуть так віддано любити баскетбол, як він. До чемпіонства в Україні клуб пройшов непростий шлях, але це вдалося зробити! Я неймовірно вдячний нашому меценату", — заявив тренер.

Після завершення нагороди отримали не тільки команди, а й гравці, яким були вручені індивідуальні призи. Нагадаємо, раніше - за підсумками бронзової серії - кращим розігруючим і центровим сезону був визнаний Деррік Колтер і Олександр Кушніров відповідно.

Тепер свої нагороди отримали баскетболісти "Дніпра" Олександр Мішула, який визнаний кращим атакуючим захисником і Станіслав Тимофієнко - капітан фіналістів визнаний кращим потужним форвардом чемпіонату.

Володимир Конєв з "Мавп" став кращим легким форвардом сезону Суперліги Парі-Матч, а MVP - найкориснішим гравцем чемпіонату - став захисник чемпіонів Олександр Кольченко.

Символічна збірна Суперліги Парі-Матч 2017/2018:

Розігруючий - Деррік Колтер ( "Хімік") - 16,0 очка + 5,0 передачі + 2,6 підбору (РЕ - 14,9)

Атакуючий захисник - Олександр Мішула ( "Дніпро") - 13,7 очка + 4,8 передачі + 2,8 підбору (РЕ - 14,5)

Легкий форвард - Володимир Конєв ( "Черкаські Мавпи") - 10,0 очка + 5,9 підбирання (РЕ - 13,9)

Потужний форвард - Станіслав Тимофієнко ( "Дніпро") - 17,7 очка + 7,6 підбирання + 2,3 передачі (РЕ - 20,1)

Центровий - Олександр Кушніров (МБК "Миколаїв") - 14,4 очка + 7,4 підбирання (РЕ - 16,2)

MVP - Олександр Кольченко ( "Черкаські Мавпи") - 17,0 очка + 3,2 передачі + 2,7 підбирання + 2,0 перехоплення (РЕ - 15,9)

Чемпіонат України Суперліга Парі-Матч

Фінал. Серія до трьох перемог. Матч №3

"Черкаські Мавпи" - "Дніпро" - 79:66 (23:15, 20:11, 22:26 14:14)

"Черкаські Мавпи": Бояркін (5 + 4 передачі), Кольченко (7 + 4 передачі + 3 перехоплення), Конєв (11 + 9 підбирань), Липовцев (5 + 5 підборів), Шахід Девіс (15 + 6 підбирань) - старт ; Конате (10), Кобець (13), І. Ткаченко (), Скапінцев (), Беллфілд (5 + 4 передачі) Головний тренер: Максим Міхельсон

"Дніпро": Вільховецький (2), Сизов (11 + 6 підбирань + 4 передачі - 4 втрати), Ревзін (4 + 7 підбирань), Глєбов (2 + 4 передачі), Тимофієнко (21 + 6 підбирань) - старт; Загреба (), Шундель (10), Закурдаев (7), Шевченко (4), Мироненко () Головний тренер: Денис Журавльов

Рахунок в серії: 3:0

ОГЛЯД МАТЧУ

Відзначимо, що "Черкаські Мавпи" були засновани в 2003 році. Клуб славиться своєю дитячо-юнацькою спортивною школою, виховавши висхідну зірку українського баскетболу Святослава Михайлюка, який готовий спробувати свої сили у найсильнішій лізі світу - НБА.

Провівши чотири сезони в команді університету Канзасу, атакуючий захисник довів, що є одним з найбільш обдарованих гравців світу. Саме з Черкас до НБА потрапив нинішній капітан збірної України Кирило Фесенко, де виступав за "Юту Джаз".

"Мавпи" в своїй історії двічі вигравали Вищу лігу. Причому в сезоні 2010/2011 команда зробила це, не зазнавши жодної поразки. А в нинішньому розіграші черкащани зробили справжній фурор, видавши 17-матчеву переможну серію, вісім з яких припали на плей-офф.

Як повідомляв "Обозреватель", бронзовим призером чемпіонату України Суперліги Парі-Матч став южненський "Хімік", який виграв малий фінал у МБК "Миколаїв".

Читайте всі новини по темі "Суперліга" на сайті "Обозреватель".