newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Тимошенко посварилися з Турчиновим

Тимошенко посварилися з Турчиновим

Влада продовжує методично знищувати "Батьківщину", народні маси практично більше не підтримують Юлію Володимирівну, над нею і її соратниками висять кримінальні справи. Тож у цій колись сильній партійній силі панують смуток, втома і меланхолія.

Видео дня

Як посварилися Юлія Володимирівна з Олександром Валентиновичем

Але якщо хтось в "Батьківщині" і відчуває зараз припливи непідробного щастя, так це Олександр Турчинов. Ще б пак – він спить у своєму ліжку, а не як Юрій Луценко - на тюремних нарах. У будні, ніби, займається політикою, при цьому сильно не заморочуючись, а щонеділі виступає з запальними проповідями перед баптистами та своєю дружиною на схилах Дніпра про принади життя во Христі (і, природно, із закликами - жити не по брехні). На тих же баптистських зборах він має можливість насолоджуватися співом свого колеги по "Батьківщині" Віктора Уколова, виконуючого басом релігійні гімни. Напевно, пише третій безсмертний роман.

Чого людині для щастя ще треба? Як то кажуть, життя вдалося. І, дійсно, після того, як влада бездарно провалила операцію з повернення на історичну батьківщину втікача екс-міністра економіки Богдана Данилишина, від якого очікували, причому всі очікували - і влада, і опозиція – вичерпних свідчень про подвиги Турчинова під час проведення усіляких тендерів і держзакупівель, Олександр Валентинович арешту може не боятися. Свідчити Данилишин, із зрозумілих причин, вже не буде. Поки що не буде.

Підбадьорений можливістю гуляти на волі, Турчинов від цієї свободи, схоже, зовсім очманів, втратив самоконтроль і відчуття реальності, що в підсумку коштувало йому охолодження у відносинах з Юлією Тимошенко. Вся справа в тому, що екс-перший віце-прем'єр в уряді Леді Ю вирішив разом зі своїм найближчим другом і правою рукою Андрієм Кожем'якіним отримати контроль над формуванням виборчих списків у "Батьківщині".

Було так. Як повідомило нам джерело в "Батьківщині", Турчинов захотів замінити на посаді керівника секретаріату партії сімдесятип'ятирічного Ярослава Федочука. Причому замінити на Кожем'якіна. При цьому, природно, наш баптистський проповідник висунув, нібито, обгрунтовану і благу причину для цього - мовляв, у старого проблеми зі здоров'ям. Це і вивело з себе Юлію Володимирівну. Вона звинуватила Турчинова в спробі узурпації влади і заявила йому в категоричній формі, що Федорчука не віддасть.

Не обійшлося в цій справі і без наслідків для Кожем'якіна. Ставлення до останнього у неї різко змінилося в негативну сторону. У підсумку все закінчилося тим, що Федорчук отримав від Тимошенко завдання починати складання списків на парламентські вибори в 2012 році.

"Обозреватель" звернувся за коментарем з цього приводу до Андрія Кожем'якіна, який, звісна річ, відразу почав все спростовувати. "Я не коментую джерел без прізвища. Раз. Тим більше, з" Батьківщини ". Два. А третє - вже в початковій стадії цього питання я зрозумів, що це провокація", - розсміявся Кожем'якін.

-Ну, яка це провокація. Ви на місце Федорчука збиралися прийти?

-Не дай Боже. У мене зовсім інші функції у фракції. Щоб півтора року існувати, треба її підтримувати, і допомагати фракції. Цього мені і так вистачає. А що стосується партійної роботи. Це питання до партійного керівництва. Я не є членом вищої Політради партії "Батьківщина", я просто член Політради.

-Але хочете бути.

-Ким?

- Керівником секретаріату партії.

-Ну, Олександре, я вас високо ціную, як журналіста, що цікавиться ексклюзивною інформацією, але ви не коректні до мене як до депутата і як до людини, який мав все-таки відношення до організації такої, урядової (СБУ - прим. ред.). Ви задаєте мені таке питання, на який я вам, природно, не відповім. Тому що це питання … (в цьому місці Кожем'якін схаменувся)… Це неправда. Люди, які вам це говорять, Олександре, вони намагаються впливати на "Батьківщину", запустивши чутку, що я сварюся з Юлією Володимирівною. Але, на їх жаль, цього немає".

Турчиновськими баптистами по чернігівській "Батьківщині"?

На фоні інформації про спробу отримати ще більший контроль над партією з боку групи Турчинова-Кожем'якіна по іншому сприймається інформація, від якої "Обозреватель" вирішив було минулого тижня відмовитися.

Нам повідомили, що Олександр Валентинович вирішив "зміцнити" керівні кадри Чернігівської обласної організації, колишньої вотчині знаменитого депутата і екс-бютівця Олега Ляшка, своїми єдиновірцями. Ми зв'язалися з Віктором Уколовим, півчим баптистського хору, з питанням, як це все розуміти? На що Віктор мало не побожився, що нічого про це не знає, а потім запропонував зателефонувати до Турчинова і про все для нас довідатися.

"Я спочатку подзвонив нашим баптистам, а потім самому Турчинову і прямо задав йому це питання. У відповідь Олександр Валентинович попросив передати тобі, що все це неправда. Що якби таке було, то це називалося б релігійною сегрегацією", - передзвонив через деякий час Уколов.

Ар'єв, Доній і Стець рушать в "Батьківщину"?

Зараз у народних депутатів з "Народної самооборони" Володимира Ар'єва, Олеся Донія та Юрія Стеця важкий час - їх організації більше немає, спонсора Давида Жванії теж немає, Луценко, ясна річ, в Лук'янівському СІЗО і навряд чи звідти вибереться найближчим часом, а в парламентські списки влаштовуватися треба.

У "Обозревателя" є інформація, що товариші мають намір влитися в "Батьківщину" і, нібито, навіть перед поїздкою перших двох до Вашингтона, де вони таврували нинішню владу, заручилися в цьому підтримкою самої Тимошенко. Однак, якщо це й так, то для одного з них, Ар'єва, справи йдуть не настільки гладко. Один із співробітників "Батьківщини" з цього приводу розповів наступне: "Ар'єва навряд чи візьмуть, у нас знають, що він продажний. Адже він збирався торік перебігти в більшість зі Жванією.

А ось в Стеця і Донія є перспективи. Перший дружить з Олександром Абдулліним, а другий все-таки міністр у нашому опозиційному уряді ". Що стосується перспектив Донія у списку "Батьківщини", не слід забувати, що цей товариш також пов'язаний і з політичною силою В'ячеслава Кириленка "За Україну!". Остання, як раніше повідомляв "Обозреватель", має намір влитися в майбутню об'єднану під керівництвом Арсенія Яценюка - Демократичну партію "Фронт змін". Але тут знову одне "але". Доній позиціонує себе, як бунтаря, тому йому ближча Тимошенко, ніж пристосуванець, яким, на його погляд, є Яценюк.

Бютівська провінція бунтує

"Обозреватель" вже писав про те, що в Одесі вже багато місяців триває конфлікт між керівником міської організації "Батьківщини" Дмитром Співаком і лідером обласної організації цієї партії Олегом Радковським. Ці товариші звинувачують один одного в корупції та узурпації влади. Хто там правий, а хто ні - незрозуміло, але на цьому тижні, розповіло нам джерело в "Батьківщині", пан Співак вирішив покласти край своїй співпраці з партією Тимошенко. Він має намір зібрати прес-конференцію і заявити про складання з себе повноважень партайгеноссе Одеси. При цьому, мабуть, заявить, що не в силах терпіти диктат і корупцію.