Примите участие
в розыгрыше
планшета на Android Участвовать
Приз
CityВидео

/Mamaclub

Особливості музичного виховання дітей молодшого шкільного віку

211

У дітей молодшого шкільного віку легко відзначити значне просування в емоційному сприйнятті музики, співпереживанні, в співі, ритміці, у засвоєнні нескладних музичних понять, у пісенній, танцювальній та ігровій творчості.

Діти намагаються мотивувати свої переваги (у слуханні музики, в виконавської діяльності), схильні ставити запитання про музику і асоціюють свої переживання з її змістом. Виконання пісень, танців, ігор часом стає досить виразним і свідчить про вдосконалення вміння дітей передати свої ставлення до того, що вони виконують. Виразно проявляються відмінності в рівні музичного розвитку тих дітей, які і в дитячому саду систематично засвоювали програму музичного виховання, і тих, які не отримали такої підготовки (деякі діти, які приходять до школи, не відвідували дошкільні заклади).

Голосовий апарат зміцнюється, однак співоче звукоутворення відбувається за рахунок натягу країв голосових зв'язок, тому охорона співочого голосу повинна бути дуже активною. Треба стежити, щоб спів був неголосним, а діапазон поступово розширювався (ре першої октави - до другої). У співочих голосів проявляються пісенність і дзвінкість, хоча зберігається специфічне дитяче, дещо відкрите звучання. В цілому хор дитячих голосів звучить ще недостатньо стійко і струнко.

Зростаючі можливості дітей дозволяють розширити їх музичну діяльність. Крім співу, слухання музики, музично-ритмічних рухів достатня увага приділяється грі на музичних інструментах (індивідуально і в ансамблі) – діти вже в змозі виконувати деякі найпростіші мелодії.

Більш вагомого значення набуває музично-освітня робота з дітьми, вони отримують знання, важливі для навчання співу по нотах у школі.

Між різними організаційними формами виховної та освітньої роботи встановлюються тісні зв'язки. Сформовані на заняттях способи самостійних дій (наприклад, вміння співати без супроводу) переносяться в самостійну діяльність. І навпаки, співаючи, танцюючи з власної ініціативи, діти і на заняттях більш активно сприймають новий матеріал. Важливо також встановити правильні зв'язки між проведенням свят і заняттями. У свята діти радо виконують те, що вже добре засвоїли на заняттях, виразність їхнього співу і рухів підвищується.

Читайте все новости по теме "Школа" на OBOZREVATEL.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Блоги медицины