CityВидео

Дергоусова: Дитина - це людина, що прийшла зі своїм завданням у цей світ

1.8т

Завдяки програмі “МОгутні батьки”, яка транслюється на радіо “Європа Плюс”, ми продовжуємо дізнаватися усі секрети виховання дітей та реалізації їхніх талантів.

Ми з експертами розбиралися у таких питаннях як: поєднання бізнесу та виховання дітей, як правильно обрати дитячий садок, яке харчування має бути у дошкільному закладі.

З нами радо поспілкувалася засновниця весільного агентства, відома інстаграм блогер та справжня "МОгутнямама" - Олександра Дергоусова. Також на наші запитання відповіла директор дитячого садочка МО - Тетяна Деменко.

Олександро,чи є у вас якійсь особливі методи, або ж лайфхаки у вихованні дитини?

О.Д.: Найголовніше у вихованні дитини – життєвий досвід. Я дуже багато працювала над собою, спостерігала за людьми та вибирала для себе особливі методи. І коли ми з чоловіком вже планували дитину, то зійшлися у ключових аспектах. Головне розуміти, що дитина - це цілий всесвіт, це - людина, що прийшла зі своїм завданням у цей світ. ЇЇ не треба ламати чи якось змінювати. Дитина це не реалізація амбіцій, або мрій батьків. Не треба заважати цій маленькій людині розвиватися, просто треба любити її та з відкритим серцем до неї відноситись.

А бувало таке, що ваші дії, або методи виховання викликали подив, або ж супротив у інших?

О.Д.: Навпаки, всі захоплюються тим, що я спілкуюсь з дитиною на рівних. Постійно беру з собою сина, я не змінила свій спосіб життя, просто намагаюсь приєднати його до свого звичного ритму. Дитині треба пізнавати цей світ, тому я дозволяю малюку рухатись, куштувати їжу, грати. У нього немає бути обмеження у чомусь, але при цьому і відчуття вседозволеності. Єдине, що мені було важливо, щоб мої з чоловіком батьки сприймали наші правила виховання. Ми просто домовились про наші ключові важливі аспекти. Ось, наприклад: ми не хочемо, щоб наша дитина їла м’ясо, тому інші мають поважати наш вибір, не їсти його і не змушувати дитину куштувати. Наші батьки сприйняли ці правила, нам дуже комфортно. Виховання старшого покоління не йде у розріз із нашими поглядами. Теж саме стосується і дитячого садочка, всі мають витримувати єдину лінію.

Прекрасно, коли у батьків є свій погляд на виховання дітей. Тетяно, а як часто до вас звертаються батьки зі специфічними підходами чи стандартами виховання. Як ви з ними знаходите компроміси?

О.Д.: Вся сучасна педагогіка зараз розрахована на те, щоб враховувати індивідуальність дитини. Ми дуже тішимось, коли до нас приходять обізнані батьки, які прагнуть перш за все підкреслити в дитині особистість. Ми намагаємось теж підтримувати це та соціалізувати дитину в умовах садочка. Тому, якщо батьки нам підказують корисні речі, то ми дослухаємося. Адже батьки краще знають свою дитину. Ми все робимо в інтересах дитини, щоб вона розвивалася, щоб вона відчувала себе захищеною. Ми маємо діяти разом. Все має бути у гармонійному колі, коли садочок і родина дотримуються однієї філософії. Для нас це не просто співпраця з батьками, це – партнерство. Ми маємо працювати, як дві рівноправні сторони.

Нас дуже тішить те, що у Києві зявиться садок нового формату. Дитячий садок МО працює цілодобово, у ньому панує особлива атмосфера, а ще там використовують авторські методики виховання. Тетяно, не могли б ви розповісти про найвідоміші методики, можливо є топ -3 найкращих?

Т.Д.: Звичайно, зараз є трендові методики. На першому місці найпопулярніша – Монтессорі, її дієвість підтверджена вже кількома десятиріччями. Саме з неї пішло кілька течій, однією з них ми дуже захоплюємось, це методика Реджіо Емілія. Педагогіка, яка спрямована на дитину, як особистість. Діти заслуговують повагу, вони вивчають навколишній світ, взаємодіючи з ним дуже активно. А дорослі не просто спостерігачі процесу, це товариші в іграх, це партнери, які спрямовують дитину.

Ще один метод - хвильових занурень. Він дозволяє поєднати певні навички з розширенням уявлень про цей світ. Тобто, ми не ускладнюємо навчання, ми робимо його цікавим. Не варто перевантажувати дитину, треба урізноманітнити її знання і підтримувати на певному рівні цікавість.

Олександро, а ви використовуєте якійсь з цих методик, чи ви повністю покладаєтесь на свій досвід?

О.Д.: Я точно не фанатична мама, що читає багато літератури. Але якщо мене цікавить будь-яке питання, я шукаю на нього відповідь в інтернеті. Я, звичайно, знайома з деякими методиками, але я вибірково беру з них важливі для себе моменти. Всі методики, як релігії. Ти для себе виносиш найцінніше.

Як у садочку ставляться до індивідуальних побажань батьків відносно харчування. Є сімї, де не вживають мяса, або ж молочних продуктів ? Чи є якісь стандарти харчування, які треба затверджувати у Міністерстві освіти?

Т.Д.: Звичайно, є державн і санітарні норми, відповідно них дитина має харчуватись мінімум три рази на день. В залежності від того, скільки дитина проводить часу в садочку, може збільшуватись частота прийому їжі. У нас подовжений робочий день, тому діти харчуються п’ять разів на день. Якщо ж дитина залишається на ніч, то є ще і шостий прийом їжі.

Ми дуже ретельно підійшли до вибору компанії, яка нас буде харчувати. Також, ми робили запити до дієтологів, щоб нам допомогли скласти нормальний раціон дитини. Ми склали три меню: звичайне, безлактозне та без м’ясних страв. Це зроблено для того, щоб підтримати родинні традиції. Тому при вступі у наш садочок ми проводимо співбесіду з батьками, де розпитуємо які у дитини є вподобання у харчуванні. Ми приділили увагу тому, щоб це меню було корисним і смачним для дитини.

Олександро, а які критерії відбору садочка важливі для вас?

О.Д.: Для мене важливо, щоб дитина розвивалася у природній атмосфері. Я б в першу чергу поспілкувалася з колективом садочка, щоб мені було зрозуміло, з ким я лишаю дитину. Ще для мене важливий побут, це можуть бути не супердорогі меблі, але вони мають бути приємними на дотик. Я завжди звертаю увагу на матеріали. Та, безумовно, важливими для мене є методики навчання, але і цей аспект буде зрозумілим одразу після спілкування з колективом.

Тетяно, а що ви скажете відносно цих критеріїв. Які питання найчастіше задають мами?

Т.Д.: Перш за все батьків цікавить безпечне середовище для дитини. Це має бути і психологічнийі фізичний комфорт. Обов’язкове дотримання санітарних норм: освітлення, циркуляція повітря. Мають бути активні прогулянки та денний сон. Важлива наявність майданчику для гри на території садочка.

Другий важливий аспект – харчування. Скільки разів годують, якість їжі, раціон. І, звичайно, методична програма - що вивчають діти, у якій формі, яке навантаження.

Олександро, чи маєте ви кілька порад для інших батьків?

О.Д.: Так, треба пам’ятати, що діти – наше майбутнє. Від них залежить те, якою буде наша країна. Якщо ми хочемо жити у щасливій країні, то дітей треба виховувати щасливими. Треба цінувати час, який ми з ними проводимо. Ці моменти пролітають так швидко. Дитині дуже важлива наша увага і ніхто не зможе замінити батьківську турботу.

Ще більше порад від “МОгутніх батьків” слухайте щопонеділка о 18:00 в ефірі радіостанції “Європа Плюс”. Сайт садочка МО: http://mo-kids.com.ua/

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Новые
Старые
Лучшие
Худшие

Блоги медицины