newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Святослав Піскун

678
Святослав Піскун

9 квітня на «Обозревателе» відбулась прес-конференція тричі Генерального прокурора, народного депутата України Святослава Піскуна на тему: «Закон – один для всіх! Так чи ні?»

Закон – один для всіх! Так чи ні?

Святослав Піскун: Я вважаю, що так, звичайно. Тому що кожен громадянин України, Президент України повинні розуміти, що не може бути повноцінної держави, повноцінного суспільства без верховенства права і закону України. Тому я вважаю, що якщо Генеральний прокурор – або бувший, або нинішній – не може забезпечити верховенство права відносно себе або відносно позиції, відносно посади, яку він займав, не може домогтися скасування незаконного рішення, значить, він недолугий юрист і не може працювати на цій посаді.

Видео дня

Мене багато питають: для чого це вам потрібно? Зрозуміло, що є і термін повноважень, є і посада – народний депутат. Мені це потрібно для чистоти процесу, мені це потрібно для того, щоб моя родина, моя сім’я знали, що я незаконно був звільнений з посади Генерального прокурора, що завдяки якимось незаконним діям посадових осіб я був позбавлений функцій Генерального прокурора, і тому рішення суду обов’язково повинно бути законним. І на підставі цього рішення я отримую задоволення від того, що я добився якоїсь правди, верховенства права.

«Обозреватель»: Ваші подальші дії?

Святослав Піскун: В принципі, я збираюся відсвяткувати 1 травня, виїхати обов’язково в ліс. Ми будемо з сином грати в футбол. Напевно, зробимо шашлик, завтра замаринуємо м'ясо. Так, особливих планів в мене немає (сміх в залі).

На прес-конференцію на «Обозреватель» завітав майор СБУ у відставці Микола Мельниченко. Пан Мельниченко поставив Святославу Піскуну кілька запитань:

Микола Мельниченко: В травні виконується два роки з того моменту, як Ви підписали згоду на те, що Україна погоджується на проведення експертизи записів. І тоді я Вам сказав, що найближчим часом Вас звільнять з посади Генерального прокурора.

Святослав Піскун: Пророцькі слова!

Микола Мельниченко: Що може зробити Генеральна прокуратура, Генеральний прокурор України для того, щоб слідчі дії, пов’язані з резонансними справами, які затягуються, довести до завершення?

Святослав Піскун: Дійсно, справа Гонгадзе – це є лакмусовий папірець взагалі демократичних перетворень, які відбуваються в Україні. Або не відбуваються. Якщо влада розуміє, що вона – влада, і вона демократична влада, вона повинна цю справу довести до кінця для того, щоб показати всьому світу, що є верховенство права в Україні, що Україні є європейською, цивілізованою державою. Це лакмусовий папірець. Він, можливо, невеликий, але він має дуже яскравий окрас.

Що стосується експертизи – дійсно, я підписав такий лист, і у нас була домовленість перед тим, як мене зняли, про те, що така експертиза відбудеться. Я скажу чесно, Микола Іванович, - я не в курсі справи, що сьогодні там відбувається. По-перше, я не маю права втручатися в процесуальні дії, і навіть питати не знаю в кого. Я навіть не знаю, хто сьогодні займається цією справою. Але я сподіваюсь, що така експертиза буде проводитись і в цій справі рано чи пізно прийдеться ставити крапку.

Микола Мельниченко: Якщо народні депутати України і безпосередньо голова ВР – Володимир Литвин – відмовляються допомагати слідству в проведенні відповідних слідчих дій, які важелі впливу Генпрокуратури є для того, щоб примусити голову ВР Володимира Литвина виконати всі необхідні слідчі дії? Чи мають право приводу?

Святослав Піскун: Є, Микола Іванович, Кримінально-процесуальний кодекс. На підставі кримінального процесу працюють слідчі Генеральної прокуратури, працює Генеральний прокурор, працює слідче управління. У Генеральної прокуратури є всі, передбачені законом, можливості і засоби будь-якого громадянина України покликати на допит, допитати і попрацювати з ним, як свідком.

Три дні тому я отримав повістку від Генеральної прокуратури на допит, я пішов і дав покази. Мені офіційно дали повістку, я офіційно прийшов і дав покази. І я думаю, що кожен народний депутат повинен це робити – хоче він чи не хоче. Він – громадянин. В цьому плані я вважаю, що недоторканості не існує – він громадянин і повинен давати покази.

Деякі кажуть: треба зняти з народних депутатів недоторканість. Для чого? Щоб швидко закривати їм рота? Чи для того, щоб притягнути його до кримінальної відповідальності? Для цього треба мати подання Генерального прокурора. Скільки раз парламент відмовив у наданні згоди на позбавлення недоторканності? Ні разу. Чому ви не звертаєтесь, панове правоохоронці? Ви хочете зняти недоторканість для того, щоб депутату затикати рота, знаходити в нього наркотики і зброю в кишені і закривати його в камері? Чи ви хочете правди? Якщо ви хочете правди, подавайте подання, і парламент вам дасть згоду на притягнення любого депутата до відповідальності.

У прокуратури є всі засоби для того, щоб навести лад по цій кримінальній справі. Тому – хай працюють.

Микола Мельниченко: Що саме прокуратура повинна зробити?

Святослав Піскун: Це справа прокуратури. Я не можу давати вказівки по кримінальній справі.

Микола Мельниченко: Якщо свідок не являється для дачі показань один раз, другий…

Святослав Піскун: Це дуже погано. Я вважаю, що ця людина повинна йти, говорити і виконувати свій громадянський обов’язок.

Микола Мельниченко: Я заявляю про те, що голова Верховної Ради Литвин Володимир Михайлович вже неодноразово ігнорує виклики в прокуратуру.

Святослав Піскун: Це погано.

Микола Мельниченко: Може Генеральна прокуратура застосувати привід?

Святослав Піскун: Я думаю, привід не можна, тому що він є народним депутатом. Але я вважаю, що це питання Генерального прокурора. Якщо Генеральний прокурор переговорить з Литвиним, Литвин прийде і дасть відповідні покази, як громадянин, як свідок.

Микола Мельниченко: Побачимо.

Святослав Піскун: Побачимо. Спасибі.

Телеканал «Украина»: Говорят, что одним решением суд признал незаконным указ о вашем увольнении, а вторым отказал вам в восстановлении на работе. Это так?

Святослав Піскун: Звичайно! А як я можу бути поновлений на роботі, як там сидить і працює офіційний Генеральний прокурор? Його ж місце не вільне. Куди ж мене поновляти? Це перше. По-друге, правильно зробив, що відмовив – я з- цим згодний. Якби там було записано: «поновити на посаді», значить, треба виносити питання відносно Олександра Івановича Медведька або починати дивитися на ці рішення – закінчився, не закінчився термін, що робити, поновляти, знімати… Я не хочу сьогодні перешкоджати діяльності Генерального прокурора України. Я хочу просто правди. Моя правда полягає в тому, що я скасував незаконний указ про своє звільнення, і тепер Президент чітко знає, що Піскуна він звільнив не-за-кон-но. Крапка. А далі він знає, що якщо він незаконно звільнив Піскуна, той не зміг виконувати свої обов’язки, а це дуже погано для того, хто його звільнив.

Телеканал «Украина»: Вы не хотите быть Генпрокурором?

Святослав Пискун: Хочу. Но потом. Я сказав, що я при Президентові Ющенку працювати Генеральним прокурором не хочу. І не буду. Все.

Я думаю, що кожен інший президент мене зрозуміє.

Вопрос из зала: Что лично вам помешало расследовать дело Гонгадзе?

Святослав Пискун: Меня снимали каждый раз!

Вопрос из зала: Если бы вас не снимали, знали бы мы сегодня имя заказчика?

Святослав Пискун: Нельзя себя хвалить. На меня вся Украина смотрит. Во всяком случае, мы бы знали больше, чем сегодня.

Ч итайте підсумкову статтю:

Святослав Пискун: Генпрокурор – не игрушка Президента!

Дивіться відеосюжети по результатах прес-конференції:

За незаконное снятие Пискуна нужно будет отвечать

Пискун: Я мог раскрыть нераскрытые дела

Мельниченко и Пискун о деле Гонгадзе

Необходима антимафия в Украине

Читайте по темі:

Пискун хочет вернуться Ющенко притормозил Пискуна