newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Архімандрит Кирил

603
Архімандрит Кирил

30 квітня на «Обозревателе» відбулась прес-конференція голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків Української Православної Церкви, доктора філософії, архімандрита Кирила на тему: «Православ’я в Україні: сучасний стан».

«Обозреватель»: Чи є суттєва різниця між православ’ям сьогоднішнім і тим, яке було, наприклад, за часів Радянського Союзу?

Архімандрит Кирил: Властивість православ’я, властивість церковної традиції полягає в тому, що є певна наступність у церковному житті. Воно те ж саме, що було і тисячу років назад, і дві тисячі років назад. Звичайно, деякі аспекти церковного життя залежать від тих історичних умов, від того громадського, політичного контексту, в якому це церковне життя відбувається. В зв’язку з тим, що кардинально змінився цей самий контекст, змінилися і деякі аспекти життя церкви вже в новому суспільстві.

Видео дня

Якщо оцінювати ці зміни, то можна сказати, що дещо змінилося на краще, а дещо змінилося на гірше. На краще змінилося те, що, безумовно, церква сьогодні живе в набагато більш вільних умовах, вона може вільно звершувати свою місію в суспільстві, в державі. Вона будує храми, до храмів приходить більша кількість людей. Зараз немає ніяких проблем для того, щоб комусь похреститися, повінчатися, щоб знайти релігійну книжку – це було проблемою за радянських часів. З іншого боку, існують і проблеми. Головна проблема в тому, що якщо за радянських часів православ’я було єдиним, то зараз воно розділене. І це є самою головною проблемою, насправді трагедією і українського суспільства, і української держави, проблемою, яку ми всі маємо якось вирішувати.

Читайте також:

Патриарх Кирилл разрешил УПЦ дружить с политиками УПЦ не нужна свобода от Москвы Дивіться відеосюжети по результатах прес-конференції