Український важкоатлет завдяки скандалу став призером чемпіонату світу

24,9 т.
Дмитро Чумак важка атлетика

Український важкоатлет Дмитро Чумак отримав бронзову медаль чемпіонату світу-2015 року, що відбувався у США. Це сталося через півроку після турніру завдяки допінг-скандалу, в якому опинилися замішані спортсмени, які посіли місця вище українця.

У категорії до 94 кг позитивні проби виявилися у казахстанських важкоатлетів Алмаса Утешова і Жасулана Кидирбаєва, які посіли друге і третє місця, а також білоруса Олександра Венскеля, який став 4-м. Рішення покарати спортсменів і анулювати їхні результати було ухвалено на Конгресі Міжнародної федерації важкої атлетики (IWF).

Читайте: Відому російську чемпіонку з важкої атлетики дискваліфікували на 8 років

Таким чином IWF віддав "срібло" поляку Адріану Едварду Зелінські, а "бронза" автоматично перейшла до Чумака, який спочатку посів 6-е місце. Про це повідомила Федерація важкої атлетики України.

Нагадаємо, що збірну Росії з важкої атлетики не допустили до Олімпіади в Ріо-де-Жанейро.