Українець виграв історичну міжнародну велогонку

8,0 т.

Українець Сергій Лагкуті став чемпіоном першої в історії міжнародної багатоденної велогонки дорогами України - Tour of Ukraine-2016.

Член збірної України, який виступає за команду Kolss-BDC Team, захопив лідерство з першого етапу і утримував його протягом усіх трьох днів. Крім традиційної жовтої майки лідера генеральної класифікації, Сергій також отримав від організаторів червону майку - найкращому українському гонщику.

Команда Сергія підтвердила статус фаворита "Тура України", адже саме гонщики цього українсько-польського проекту перемогли в командній гонці з роздільним стартом під час другого дня змагань.

Читайте: Російську велогонщицю відсторонили від Олімпіади-2016

До того ж, в жодній індивідуальній гонці на п'єдесталі пошани не обійшлося без представника Kolss-BDC Team. У гонці на 161,6 км, що проходила в стартовий день Tour of Ukraine, першим на фініші був Сергій Лагкуті. На другий день в груповій гонці майже на 90 км третім прийшов Андрій Кулик, а в заключній груповій гонці (155 км) другим фінішував Віталій Буц.

Яскравим виступом на Tour of Ukraine відзначився білоруський спринтер Сергій Попок з Minsk Cycling Team. Відомий фінішер переміг одразу в двох гонках - на другому і на третьому етапах. Як наслідок, Сергій Попок отримав зелену майку і звання найактивнішого гонщика туру.

Кращим іноземним гонщиком змагань став казахстанець Микита Стальнов із команди Astana City, який посів підсумкове третє місце в генеральній класифікації. Він одягнув сіру майку. А білий "джерсі" кращому молодому гонщику (до 23 років) дістався азербайджанцеві Саміру Жабраілову з Synergy Baku Cycling, який двічі фінішував на подіумі.

Читайте: В результаті грандіозного завалу велосипедистів викинуло в стічну канаву: відео події

Зазначимо, що дебютна для України багатоденна велогонка за участю 20 команд з 12 країн світу проходила в Києві, Білій Церкві, Бучі, Гостомелі та в навколишніх селах. Наступного року організатори планують розширити географію Tour of Ukraine - не обмежуватися тільки Київською областю, а проїхати дорогами багатьох славних міст по всій Україні.

Раніше "Обозреватель" повідомляв, що українець здобув історичну перемогу на міжнародній велогонці.