Україна завоювала п'ять медалей на Європейських іграх. Щоденник 9-го дня в Баку

21 червня на Європейських іграх в Баку українські спортсмени завоювали п'ять нагород. Дві срібні медалі взяла прима української збірної з художньої гімнастики Ганна Різатдінова. У столиці Азербайджану вона показала другий результат у вправах з м'ячем і з булавами. У виступі з обручем Аня стала шостою, у програмі зі стрічкою показала п'ятий результат. Всі чотири золота в цих видах програми забрали росіянки - Маргарита Мамун і Яна Кудрявцева.

Читайте: Медальний залік Європейських ігор в Баку: онлайн таблиця

"Заключний день змагань з художньої гімнастики тривав близько п'яти годин. Чесно кажучи, вперше у моїй кар'єрі. Зазвичай фінали проходять по півтори-дві години. Але головне, що отримала медалі. Я дуже задоволена, - сказала Аня. - На жаль, у вправах з обручем допустила безглузду помилку. Навіть зараз не можу зрозуміти, як це сталося, тому що до виходу на майданчик готувалася дуже добре.

Коли сталася втрата предмета просто на передачі, всі були в шоці. Обруч якось зісковзнув з руки. Не розумію як ... Після цього було непросто привести себе в норму. Але все ж я змогла це зробити. Зараз відпочинемо, але тривалої паузи не буде. Попереду Універсіада, а далі - ліцензійний чемпіонат світу ".

Ще дві медалі в скарбничку збірної дівчини-художниці додали в групових виступах. Олена Дмитраш, Євгенія Гомон, Олександра Гридасова, Валерія Гудим та Анастасія Возняк у вправах зі стрічками стали другими, у вправах з обручами і булавами - третіми. Дівчата після виступу в один голос дякували свого тренера: "Велике значення для успіху в художній гімнастиці грає програма, яка повинна бути цікавою і складною. У цьому сезоні у нас дуже вдала програма. Також добре підібрана музика і костюми. Все це заслуга нашого тренера Ірини Іванівни Дерюгіної і, звичайно, тренувань, тренувань і ще раз тренувань ", - сказала від імені команди Олена Дмитраш.

Багаторазовий чемпіон України з велошоссейним гонок Андрій Гривко став срібним призером І Європейських ігор - він фінішував другим у гонці на 215 кілометрів. Андрій разом з ще п'ятьма партнерами по збірній України дуже чітко відпрацювали командно. Протягом гонки грамотно міняли один одного, зберегли сили на останнє коло - і видали ударний фініш.

Читайте: Українець став дворазовим чемпіоном Європейських ігор

У спринтерській розбиранні Андрію не вистачило буквально пів-корпусу, щоб обійти Луїса Санчеса Хиля, свого партнера в профі-команді "Астана". "Хоч я і не перший, але все одно дуже щасливий, адже вдалося виграти медаль для себе і для своєї країни, - сказав Андрій після фінішу. - У гонці з роздільним стартом я став четвертим, не дотягнувши до бронзи всього 14 секунд, і був трохи розчарований. Сьогодні гонка далася мені досить легко, хоча і було дуже жарко і, як завжди в Баку, вітряно, особливо на вершинах підйомів. Спасибі партнерам по збірній - адже запорукою успіху була ідеальна командна робота ".

З унікальним результатом з гіркуватим присмаком завершили свій виступ на I Європейських іграх українські акробати. Наш дует Єлизавета Васіліга-Олександр Шпинь у всіх трьох дисциплінах, в яких розігрувалися медалі, посіли четверті місця. Так само не дотягли до медалей та дівчата, які в неділю зайняли 5-е місце в програмі "баланс" і 4-е - у програмі "динаміка". Ще одне четверте місце - у Наталії Москвіною в стрибках на батуті.

Без нагород в індивідуальних змаганнях залишилися і наші дівчата-лучниці. Як у тій приказці про 26 бакинських комісарів, ми втрачали по одній сборніце в кожному раунді. Далі інших дійшла Лідія Січенікова, але у чвертьфіналі програла дуель чемпіонці світу з Данії Майї Ягер.

У понеділок визначаться чемпіони та призери в індивідуальному розряді у чоловіків. Крім стрільби з лука, медалі будуть розігруватися в легкій атлетиці, стрільбі і самбо.

Медальний залік продовжує впевнено очолювати Росія (40 золотих, 23 срібні, 14 бронзових). Далі - Азербайджан і Німеччина. Збірна України піднялася на 11-у позицію. У нашої команди 4 золоті, 10 срібних і 13 бронзових нагород.