Україна завоювала чотири медалі на Європейських іграх і піднялася в Топ-8. Підсумки 15-го дня в Баку

Українські спортсмени зробили непоганий подарунок країні до Дня Конституції - в суботу на I Європейських іграх вони завоювали 4 медалі: золоту, срібну та 2 бронзові.

Золотом свій виступ в Баку увінчала жіноча команда шаблісток. У чвертьфіналі наші дівчата - Ольга Харлан, Олена Краватська та Аліна Комащук - буквально знесли з помосту збірну Азербайджану, у півфіналі "не помітили" Росію, а у фіналі зуміли дотиснути Італію. У цьому протистоянні українки довгий час поступалися - до останньої, дев'ятої, сутички, коли Ольга Харлан відігралася з рахунку 36:40. Взагалі наша чемпіонка світу в цей день билася, як справжня фурія: в прагненні реабілітуватися за невдачу в індивідуальних змаганнях, де Оля навіть не потрапила в плей-офф, вона не залишала шансів суперницям. В тому числі, й у фіналі, який завершився з результатом 45:43 на користь України.

"Це був важкий день, - сказала Ольга Харлан вже в якості чемпіонки Ігор. - Ми дуже щасливі, адже в індивідуальному розряді залишилися без медалей. Знаєте, звання олімпійської чемпіонки створює додатковий тиск - у всіх великі очікування перед кожним стартом. Тому я прошу всіх: перед наступною Олімпіадою не приходити до нас і не говорити, що ми повинні взяти медаль. Зазвичай я намагаюся абстрагуватися від цього, але не завжди це вдається. Щодо Європейський ігор, то склад учасників у фехтуванні вийшов не найсильнішим - адже цей турнір проходив у проміжку між чемпіонатом Європи і чемпіонатом світу. Але, дійсно, це дуже важливі змагання. Для нас, для нашої країни головне те, що на весь світ звучав гімн України ".

Був шанс на золото і у нашого боксера Геворга Манукяна, який напередодні пробився у фінал турніру у ваговій категорії до 91 кг. Однак на поєдинок проти азербайджанця Абдулкадіра Абдуллаєва українець так і не вийшов - змушений був знятися за станом здоров'я. Як виявилося, вже в півфіналі, який Геворг виграв технічним нокаутом, він боксував з травмою. Лікарі до останнього "чаклували" над ним, але відновити до фіналу не зуміли. Тому у Геворга Манукяна срібна нагорода і ліцензія для участі в чемпіонаті світу.

Читайте: Медальний залік Європейських ігор в Баку: онлайн таблиця

"Свій виступ на Європейських іграх вважаю успішним - через важкі поєдинки мені вдалося дійти до фіналу і гарантувати Україні срібну нагороду, - каже Геворг. - У мене була травма, і фінальний поєдинок міг привести до більш важких наслідків, тому лікарі вирішили зняти мене з цього бою. Попереду дуже важливі старти, насамперед, чемпіонат світу, а вже скоро - Олімпійські ігри, до яких треба підійти в найкращій формі".

Дві бронзові медалі в активі українських дзюдоїстів - Якова Хаммам (+100 кг) та Світлани Яремко (+78 кг). Обидва після перемог на старті турніру поступилися у чвертьфінальних сутичках, і змушені були пробиватися до п'єдесталу через нижню сітку. Світлана Ярьомка зустрілася там із ще однією українкою - Ірина Кіндзерською. Далі пройшла найсильніша на сьогодні Яремка, яка пізніше перемогла Марину Слуцьку з Білорусі та завоювала бронзу. Всі свої виграні поєдинки Світлана завершувала достроково - "іппон". Блискуче відборовся і Яків Хаммам, який в сутичці за бронзу здолав Маріуса Пашкевічуса з Литви. Відмінний результат для 21-річного спортсмена, чемпіона Європи серед юніорів, який за рік до старту Олімпіади в Ріо набуває ім'я і на дорослому рівні.

Читайте: Дворазовий чемпіон Європейських ігор Олег Верняєв: як прославляти Україну, якщо жити нема за що ?!

Завершилися змагання з плавання. У суботу в басейні розігрували відразу 11 комплектів нагород. Єдина наша представниця в фіналах Марина Колесникова стала четвертою на стометрівці на спині.

Збірна України з пляжного футболу виграла перший матч втішного турніру в Угорщини - 4: 2. У неділю, в завершальний день I Європейських ігор, наша команда зіграє за 5-е місце проти Іспанії. Також у неділю розіграють медалі в бадмінтоні, дзюдо, волейболі та вело BMX. Ну, а ввечері - церемонія закриття. В Азербайджані кажуть, що вона буде ще грандіознішою, ніж видовищне і багате відкриття Ігор.

У загальному заліку змагань Україна піднялася ще на один щабель - на восьме місце. У нас 8 золотих, 14 срібних і 23 бронзові медалі.