У сенсаційному фіналі визначився чемпіон світу з хокею

176,1 т.

Збірна Фінляндії виграла 83-й чемпіонат світу з хокею із шайбою ІІХФ, який проходив у Словаччині, в містах Братислава та Кошице, з 10 по 26 травня.

У фінальному матчі Суомі, що на 75% складаються з молодих гравців, сенсаційно обіграли досвідчену команду Канади – 3:1.

"Кленові листки" впевнено розпочали зустріч і змогли повести на 11 хвилині, зусиллями Ши Теодора. Фіни на 6-й хвилині мали прекрасний шанс відкрити рахунок, але Каскі не реалізував буліт, виконавши його нехитро. Мюррей легко впорався із кистьовим кидком.

У другому періоді фіни накрутили темп і змогли ліквідувати мінімальне відставання. Марко Анттіла на 23-й хвилині своїм прицільним кидком розпечатав канадські ворота – 1:1.

Капітан збірної Фінляндії на цьому не зупинився і на 43-й хвилині забив переможну шайбу. Савінайнен відпасував на п'ятак, звідки Анттіла кинув під поперечину воріт – шайба пройшла над плечем воротаря.

За 4 хвилини до кінця хокеїсти Фінляндії забили третій гол, знявши питання про переможця.

Читайте: Вирішена доля головного тренера збірної Росії після ЧС із хокею

Зазначимо, що саме Анттіла став автором єдиної і переможної шайби в півфіналі Росія – Фінляндія. Його гол вибив із боротьби основних претендентів на "золото"

Нагадаємо, що раніше відбувся матч за третє місце, в якому збірна Росії лише в серії булітів обіграла чехів. Основний час і овертайм завершилися з рахунком 2:2.