Прийміть участь
квадрокоптера з HD камерою Взяти участь

Як поховали Росію: підсумки дня ЧС-2018

12.6тЧитати матеріал російською

Невже знову виграють по пенальті? Невже будуть в півфіналі? Збірна Росії вчора змусила неабияк понервувати своїх уболівальників (та й опонентів теж). Дуже неоднозначно зіграли росіяни і були близькі до перемоги. Але на цей раз Акінфєєв вже не виручив.

У центрі уваги: Маріо Фернандес дав, Маріо Фернандес забрав

Хто очікував від цього матчу барвистої гри під маркою чвертьфіналу, той гарненько помилявся - це був поєдинок чисто на результат. Коли одні не особливо хотіли лізти вперед і атакувати, а інші - особливо і не могли весь час добре атакувати.

Росії, як і раніше бувало на домашньому мундіалі, пощастило з голом Черишева. Футболіст збірної Росії забив фантастичний гол Хорватії на ЧС-2018. Це дозволило господарям грати по результату, хоча вони через кілька хвилин і пропустили. Але 1:1 - це не поразка, а додатковий час і шанс в серії пенальті.

Не можна сказати, що хтось грав набагато слабкіше, а хтось - набагато сильніше. Хорвати могли б без проблем обігравати таку Росію, але в даному випадку не змогли набрати потрібні обороти та максимально чітко організуватися в атаці. Ну і бажання потрапити в півфінал переважало. Так, хорвати в овертаймі таки забили, але слідом і пропустили (такий же гол) - виграти просто так в цьому матчі ніхто не міг.

Ну а далі серія пенальті - прояв холоднокровності та частково везіння. І тут уже Росія саме програла. Воротарі відбили по одному удару, але росіянин (образно) Маріо Фернандес, який забив в овертаймі найпізніший гол Росії на ЧС, вдарив мимо.

Росія - Хорватія: огляд чвертьфіналу ЧС-2018

За пару годин до цього свою путівку в півфінал оформила Англія - ​​оформила цілком заслужено, але дуже сенсаційно для самої себе.

Англійці без особливих проблем переграли Швецію. Шведи хоч і діяли фактично безпомилково (помилок в передачах і атаці більше допускала якраз Англія), але все ж не змогли утримати Магуайера та Делле Аллі на "другому поверсі". Британці в своїй улюбленій манері просто "бомбардували" штрафну шведів навісами з флангів і довгими діагоналями, і дві з них таки принесли результат - Магуайер і Аллі забили головою (хоча гол Аллі - якраз більше недопрацювання захисту шведів, ніж подвиг атаки британців).

Швеція ж також награла на гол, особливо в другому таймі, але тут вже на всі 100 відпрацював Пікфорд. У першій половині другого тайму воротар зробив три найскладніших сейва, тим самим не давши шведам відіграти один гол і переломити хід гри.

Чому для Англії перемога є сенсаційною? Тому що навіть самі англійці ніяк не очікували виходу в півфінал ЧС, де вони не грали вже 28 років! За останні десятиліття британці постійно ставали жертвами своїх завищених очікувань, що зараз зовсім не очікували бачити свою команду в 1/2-й. А вона там (лише в третій раз в історії, після 1966 року і 1990-го).

Швеція - Англія: огляд матчу 1/4 фіналу ЧС-2018

Англія з Хорватією - в півфіналі, де зустрінуться 11 липня.

Як же так: як Хорватія з такою обороною дійшла до півфіналу?

Часом це справді дивує - з парою центрбеків Віда-Ловрен і досить посередньою захистом команда дає відмінний результат і добирається до висот чемпіонату світу. Так, Віда вчора був героєм в овертаймі, але навіть вельми посередня атака Росії показала всю "специфіку" гри Віди в обороні та всього захисту хорватів.

Захист Хорватії дійсно не показує надійність та впевненість, також не сильний іменами. Але в останні роки хорвати зуміли підібрати фактично ідеальну четвірку оборонців, щоб отримати зіграність і результат. Гра команди побудована так, що вона обіграє суперника придушенням його в центрі поля і нейтралізацією на підступах до штрафного майданчика. Але якщо балканці пропускають 1-2 голи, то часто не можуть перемогти. І вчора Росія вкотре показала цю слабкість Хорватії, але серія пенальті дозволила хорватам скрасити весь негатив.

Краса дня: дальній удар Черишева в дев'ятку

Російський хавбек Денис Черишев знову показав вміння бити здалеку - в два дотики Денис прийняв і пробив метрів з 18-ти відмінним обвідним ударом у дальній кут. Голкіпер навіть не смикнувся.

Man of the day: Джордан Пікфорд

Звичайно, всі будуть пам'ятати, що Англію вивели в півфінал голи Магуайра і Аллі. Але не менше (а то і більше) заслуга в цьому історичному успіху - воротаря Пікфорда. Джордан провів найкращий матч на цьому чемпіонаті та кілька разів потягнув найскладніші удари, не давши Швеції навіть шанс на відіграш. Можливо, саме Пікфорд грою на ЧС-2018 вб'є стереотип про "криворукості" англійських воротарів на міжнародній арені, який склався за довгі роки під час гри Девіда Джеймса, Пола Робінсона і Роберта Гріна ...

Цифра дня

7 - вже стільки гравців забивали за Хорватію на ЧС-2018 (Андрій Крамаріч вчора став сьомим). Це другий результат на нинішньому мундіалі - більше людина забивали тільки за Бельгію (9).

Читайте всі новини по темі "Чемпіонат світу 2018" на сайті "OBOZREVATEL".