14 жовтня • оновлено в 04:55

Вперше в історії! У драматичному матчі визначився володар Суперкубка УЄФА

20.8т Читати матеріал російською

Переможець Ліги чемпіонів "Ліверпуль" обіграв переможця Ліги Європи лондонський "Челсі" і 4-й раз виграв Суперкубок УЄФА.

Драматична зустріч у Стамбулі на "Водафон-Арені" завершилась у серії післяматчевих пенальті з рахунком 5:4. Основний час завершився внічию 2:2.

Цей матч вперше в історії футболу обслуговувала жіноча бригада арбітрів. Ніколи до цього жінка-рефері не працювала на грі чоловічих команд у єврокубках. Допомагали 35-річній француженці Стефані Фраппар асистентки Мануела Ніколозі і Мішель О'Ніл.

"Ліверпуль" бадьоро почав гру, але потім втратив всю перевагу. "Челсі" набрав хід, почав знаходити вільні зони і дірки в обороні суперника. "Червоні" грали рвано – фрагментами виконуючи розкішний пресинг і чудові атаки, але "сині" демонстрували більш цілісний футбол.

На 22-й хвилині Педро порвав усю оборону "Ліверпуля", обігрався з Жиру, увійшов у штрафну і лише поперечина врятувала Адріана від гола.

Команді Клоппа явно не вистачало впевненості від лівих крайніх захисників, що дуже сильно впливало на малюнок гри.

"Челсі" без особливих проблем зламував захист мерсисайдців і явно награв на свій гол, який трапився на 36-й хвилині.

На 36-й хвилині Канті почав гольову атаку в центрі поля, відіграв на Пулішича, який зібрав довкола себе одразу декількох гравців "Ліверпуля" і виконав ідеальну передачу на Жиру, відрізавши одразу чотирьох захисників. Футболіст збірної Франції пробив ідеально в кут воріт.

Гол мав розбудити гравців "Ліверпуля" і змусити активізуватися, але нічого такого не трапилося. Номінальні гості, як і раніше, велику частину часу оборонялися і не могли навіть зачепитися за м'яч, щоб перейти зі своєї половини поля.

Після перерви Юргену Клоппу треба було терміново оживляти свою атаку, і він кинув у бій Фірміно, перевернувши гру. Бразилець замінив Алекса Окслейд-Чемберлена і в першій же атаці спорудив гол.

Фабіньо класною закидачкою знайшов у штрафному Роберто, гравець збірної Бразилії м'яко виконав кидок на Мане і сенегалець, вибивши м'яч практично з рук Кепи, зрівняв рахунок.

Шокований "Челсі" посипався у захисті і буквально за 6 хвилин міг іще пропустити 3 м'ячі. "Ліверпуль" довгими передачами моментально перетинав центральну частину раз по раз агресивно борючись у чужій штрафній.

Лише до 63-й хвилини лондонці остаточно прийшли до тями, поступово позначаючи і свої атаки. На 75-й хвилині "Ліверпуль" мав забивати другий, але найдорожчий воротар світу на стрічці вчинив справжнє диво. Спершу Кепа впорався з непростим ударом Салаха в нижній кут, а потім і з добиванням ван Дейка.

Темп гри помітно впав. Глядачі все рідше спостерігали стрімкі вибухові атаки у виконанні команд, футболісти яких все частіше згадували про додатковий час і можливi післяматчевi пенальті.

Екстратайм почався драматично для "Челсі". На 95-й хвилині фантастична зв'язка Фірміно – Мане спорудила другий гол.

"Пенсіонерам" знадобилося 6 хвилин, щоб зрівняти рахунок. Абрахам впав у штрафному після контакту з Адріаном, Стефані Фраппар звернулася до VAR, але рішення залишила у силі.

Нічия перевела зустріч у серію ударів з 11-метрової точки, де успішніше себе виявили футболісти "Ліверпуля".

"Ліверпуль" Англія – "Челсі" Англія 2:2 (0:1, 1:0, 1:1, 0:0), по пенальті – 5: 4

Голи: 0:1 – 36 Жиру, 1:1 – 48 Мане, 2:1 – 95 Мане, 2:2 – 101, пенальті Жоржиньо.

Ліверпуль – Адріан, ван Дейк, Матіп, Робертсон (Александер-Арнолд, 90), Гомес, Хендерсон, Мілнер (Вейналдум, 64), Окслейд-Чемберлен (Фірміно, 46), Фабіньо, Мане (Орiгi, 103), Салах.

Челсі – Аррісабалага, Зума, Крістенсен (Томорі, 85), Емерсон, Аспілікуета, Ковачич (Барклі, 101), Жоржиньо, Пулішич (Маунт, 74), Канте, Педро, Жиру (Абрахам, 74).

Попередження: Аспілікуета (79), Хендерсон (85), Александер-Арнолд (107).

Як повідомляв OBOZREVATEL, 4 серпня в напруженому матчі лише в серії пенальті "Манчестер Сіті" обіграв "Ліверпуль" – 5:4.