Україна на останній хвилині вирвала вольову перемогу над Люксембургом у відборі Євро-2020

75.4т Читати матеріал російською

Збірна України з футболу вирвала важку перемогу над Люксембургом у другому турі відбору до чемпіонату Європи 2020 року.

На виїзді підопічні Андрія Шевченка у впертій боротьбі здобули три очки – 1:2, забивши вирішальний м'яч зусиллями суперника на останніх секундах гри.

Порівняно зі стартовою грою з португальцями наставник "жовто-синіх" зробив одразу п'ять змін у складі. Вперше в стартові 11 потрапив натуралізований бразильський форвард Жуніор Мораес. Крім того, наш тренер здивував включенням у старт гравця бельгійського "Гента" Романа Безуса.

Гості захопили ініціативу з перших хвилин зустрічі. Якщо проти чемпіонів Європи "жовто-сині" грали другим номером, то в матчі з одним із футбольних "карликів" про це не могло бути й мови. Українці домінували як територіально, так і у володінні м'ячем, однак довгий час до гострих моментів справа не доходила.

Лише на 32-й хвилині Малиновський заробив небезпечний штрафний, а Коноплянка зі стандарту ледь не влучив точно в "дев'ятку". Тут же Люксембург дивом не забиває, коли м'яч влучив у лежачого П’ятова на лінії наших воріт, але вже через хвилину господарі вийшли вперед. Після прострілу справа і відскоку від Бутка Тюрпель заніс м'яч у сітку – 1:0.

Українцям вистачило п'яти хвилин, щоб відповісти своїм голом. Після шикарного закидання від Зінченка капітан "Динамо" Віктор Циганков опинився навпроти воротаря і пробив тому точно поміж ніг – 1:1.

Друга половина зустрічі почалася з небезпечного удару хавбека господарів Венсана Тілля, який метрів із 10 не влучив у дальній кут. На 54-й прохід Янсена завершився пострілом із меж штрафного майданчика, який впевнено взяв П'ятов.

Українці продовжували тиснути на оборону господарів і на 63-й хвилині заробили небезпечний штрафний за 18 метрів від воріт, але Коноплянка знову трохи не влучив у ворота. Чи не одразу ж Шевченко випустив другого форварда, змінивши Безуса на Яремчука.

На 68-й хвилині Мораес зіграв у стінку з Циганковим, увірвався до штрафного майданчика і пробив за декілька сантиметрів від штанги. Україна буквально "висіла" на воротах суперника, закривши того на його половині поля. На 79-й хвилині воротар люксембуржців витягнув із кута удар Коноплянки з 20 метрів.

Остання десятихвилинка перетворилася в штурм з боку збірної України, а на останній компенсованій хвилині Родрігес ударом головою вразив власні ворота – 1:2. У такий спосіб українці здобули драматичну перемогу і вийшли на перше місце у відбірковій групі В.

Люксембург – Україна 1:2 (1:1, 0:1)