"Шахтар" в історичному матчі обіграв "Динамо"

• 30 травня Міністерство охорони здоров'я України дало дозвіл на проведення матчів Favbet Ліги (УПЛ) без глядачів

• Для "Шахтаря" і "Динамо" це стало 95-ю очною зустріччю: 36 перемог у "гірників" – 33 перемоги у киян

• Вперше в історії українське Ель-Класіко судила повністю жіноча бригада арбітрів

'Шахтар' в історичному матчі обіграв 'Динамо'

Донецький "Шахтар" у центральному матчі 24-го туру чемпіонату України з футболу в Прем'єр-лізі України обіграв київське "Динамо". Перенесений поєдинок відбувся в столиці на НСК "Олімпійський" і завершився з рахунком 3:1.

OBOZREVATEL вів онлайн-трансляцію матчу Шахтар – Динамо.

Перед матчем стали відомі аналізи обох команд на COVID-19. І гості, і господарі виявилися здоровими, чого не можна сказати про футболістів "Карпат". Після інформації про масове зараження львівський клуб пішов на самоізоляцію, а його зустріч із "Маріуполем" була скасована.

Шахтар - Динамо

Уже на перших хвилинах Русин класно увірвався в зону і перевірив реакцію Пятова небезпечним ударом. "Шахтар" намагався заволодіти територіальною перевагою. Динамівці по черзі атакували на кожному з флангів, але до гостроти справа не дійшла.

"Динамо" успішно перебудовувалося при обороні на 4-4-2, однак після стартової активності підопічні Михайличенка трохи глибше відійшли в захист.

На 15-й хвилині столичні футболісти організували затяжну атаку, яка завершилася гострим ударом Назарія Русина. Лише самовіддана гра захисника врятувала донеччан від голу. З кутового подав Вербич, після його навісу "гірники" вибили м'яч, але Кендзьора виявився першим на підборі і скинув м'яч під удар Сидорчуку. Сергій із лінії штрафної відправив м'яч від штанги точно у ворота.

Однак за кілька миттєвостей до цього Денис Попов рукою вдарив по обличчю Тараса Степаненка й арбітерка після перегляду VAR скасувала гол.

"Динамо" намагалося грати прямолінійно і перехід з оборони в атаку їм вдавався краще. "Біло-сині" вдало заважали "Шахтарю" грати в його футбол. Було помітно, що Каштру не вдалося відновити всі ігрові зв'язки між футболістами за той короткий проміжок, який був із моменту закінчення карантину.

У "помаранчово-чорних" явно не клеївся комбінаційний футбол. Гравці допускали дуже багато браку в тих ситуаціях, де при звичайному перебігу сезону, грали ідеально.

Справжня феєрія трапилася на 38 хвилині, коли з інтервалом в 30 секунд команди обмінялися голами. Спершу, після геніальної передачи Цітаішвілі, Томаш Кендзьора головою ювелірно відправив м'яч під штангу, а потім, у першій же атаці, Марлос зрівняв рахунок, обігравшись із Мораесом – 1:1.

Після перерви ситуація на полі повністю змінилася. Незважаючи на неспішний початок другого тайму, ініціатива "Шахтаря" ставала все більш явною. Розв'язка наступила на 67-й хвилині.

Сидорчук зіграв дуже невдало позиційно, давши дуже багато простору Марлосу, яким український бразилець вдало скористався. Футболіст збірної України пробив чітко в кут, не залишивши шансів Бущану – 2:1.

На 74-й хвилині Ісмаїлі втік у швидку контратаку, обігрався з Маркосом Антоніо, який із першої спроби рикошетом від захисників "Динамо" потрапив у поперечину. Маркос не вимикнувся з боротьби і на добиванні переправив м'яч у сітку – 3:1.

Михайличенко намагався замінами виправити ситуацію, але вихід Караваєва на загальний рахунок не вплинув.

"Шахтар" – "Динамо" 3:1 (1:1, 2:0)

Голи: 0:1 – 38 Буяльський, 1:1 – 39 Марлос, 2:1 – 67 Марлос, 3:1 – 74 Маркос Антоніо.

Шахтар – Пятов, Ісмаїлі, Додо, Кривцов, Матвієнко, Алан Патрік (Коноплянка, 85), Степаненко, Тайсон (Соломон, 85), Марлос (Тете, 76), Коваленко (Маркос Антоніо, 53), Мораес (Фернандо Педро, 76 ).

Динамо – Бущан, Миколенко, Кендзьора, Попов, Шабанов, Сидорчук, Шепелев, Вербич, Цітаішвілі (де Пена, 76), Буяльський (Дуелунд, 88), Русин (Караваєв, 76).

Попередження: Попов (22), Ісмаїлі (24), Коваленко (46).

Як повідомляв OBOZREVATEL, попередній матч між цими командами відбувся 10 листопада 2019 року і завершився грандіозним расистським скандалом на останніх хвилинах. За рахунку 1:0 на користь "Шахтаря" арбітр повів футболістів із поля.

30 жовтня "Динамо" в 1/8 фіналу Кубка України у додатковий час обіграло донеччан (2:1) і пройшло до чвертьфіналу.