15 жовтня • оновлено в 10:01

Погрози Зінченку, "воскресіння" Ярмоленка: топподій українців в Європі

23.1т Читати матеріал російською

Трансфери вляглися, літня підготовка пройшла, і вони знову в справі - найкращі українські легіонери знову на полях європейських чемпіонатів!

Так-так, нарешті в грі не тільки Руслан Малиновський, але і сам Андрій Ярмоленко, через 10 місяців! Крім цього не залишилися українці й без голів - дебютних і "потрійних". Але хто був топ більше всіх, OBOZREVATEL розповідає в своїй постійній рубриці.

Ярмоленко заново "дебютував" за "Вест Хем"

З того злощасного дня, коли Андрій Ярмоленко отримав травму "ахілла" і вилетів на довгий термін, пройшло трохи більше 10-ти місяців. Майже рік, щоб відновитися та знову повернутися на поле.

З огляду на вік Андрія, а також динаміку ротації та розвитку команд в англійській Прем'єр-лізі, багато хто не вірив у повернення в основу Ярмоленка. Проте, в минулому турі АПЛ прізвище українця стояло в стартових 11-ти нам матч ВХ проти "Уотфорда" (а за тур до цього футболіст вперше зіграв за "Вест Хем" після травми, вийшовши на заміну в кінці гри з "Брайтоном"). Андрій ніби заново дебютував за лондонців!

Правда, Ярмоленко зіграв лише 55 хвилин. Однак в першому таймі український нападник був чи не найактивнішим у "Вест Хемі" та мав свої моменти. До перерви на табло горіло 1:1, а після "молотобійці" довели справу до перемоги - 3:1.

У грі Ярмоленка аналітики в першу чергу відзначили, що українець віддав 26 пасів, 19 з яких були точними (73%), а два - ключовими. За все це гравець отримав оцінку 7,09 від відомого порталу WhoScored, що було одним з кращих результатів в команді на момент заміни.

Малиновський вийшов тільки на заміну, але потрапив на найсмачніше

Ще один знаковий дебют (вже справжній) для українського легіону - у Руслана Малиновського в Італії. 1 тур Серії А, і хавбек долучився до початку сезону разом з "Аталантою".

Руслан з'явився на полі на 54-й хвилині замість одного з центрбеків, діючи ближче до свого штрафного. І потрапив на найцікавіше, долучившись до камбеку "Аталанти". На момент появи Малиновського "бергамаски" програвали 1:2, але потім за 6 хвилин зуміли зрівняти рахунок і вийти вперед. Правда, Руслан не взяв участі в голах.

Після гри головний тренер "Аталанти" Джан-П'єро Гасперіні торкнувся гри Малиновського, але "сухо" і коротко: "Малиновському потрібно більше боротися в півзахисті. Він може діяти набагато краще".

Забив перший, але чи вдасться заспокоїти фанатів?

Поки Ярмоленко і Малиновський лише входять до складу своїх нових команд, Іван Петряк в Угорщині вже пройшов цей етап і почав забивати. У минулий уїк-енд український хавбек вперше відзначився за свій новий клуб МОЛ "Фехервар" (який до цього був більш знаком як "Відеотон").

Івану вдалося відзначитися в матчі з "Пакшем", завершивши дуже динамічну атаку чітким ударом низом. Гол екстра-класу, яких Петряк забив вже не один раніше в футболці найлютішого ворога "Фехервара" - "Ференцвароша".

На цьому ґрунті, до слова, у Петряка поки не все гаразд у "Фехерварі". Перші ігри українця в новій команді вийшли досить змазані, й фанати "взяли в лещата" Петряка, швидко присвоївши йому статус непотрібного гравця. Так Петряк був кілька матчів під тиском, особливо на тлі невдалого виступу команди в кваліфікації Ліги Європи. Але зараз вболівальники все ж не проігнорували гол Івана та повноцінно сприйняли його святкування, що може стати початком нового підйому українця.

У минулому сезоні за "Ференцварош" Петряк зіграв в чемпіонаті 28 матчів, забивши 6 голів і ставши одним з кращих асистентів команди. За "Фехервар" українець поки зіграв 8 ігор у всіх турнірах.

Після "помилкового" хет-трику оформив справжній

Український нападник Роман Дебелко, граючи в Латвії, дуже ударно починає осінню частину сезону - в його активі є вже і дубль, і хет-трик. При цьому хет-триків цілком могло бути два, з різницею в пару днів.

Однак в матчі Ліги Європи, граючи за ФК "Рига" проти фінського ХІКа, у Дебелко вийшов "помилковий" хет-трик: два м'ячі забито у ворота суперника, і один - в свої. А ось в матчі чемпіонату Латвії проти місцевого "Спартака" Дебелко вже "чисто" провів 3 м'ячі, зробивши це лише за перші 29 хвилин гри.

Зінченко пророкують проблеми в "Манчестер Сіті" з приходом нових конкурентів

Незважаючи на перемогу "Ман Сіті" в останньому на сьогодні турі АПЛ над "Борнмутом" (3:1), увага навколо Олександра Зінченка прийняла різний "відтінок". З одного боку, українець хоч і був традиційно ефективним в атаці та загалом витримав якість індивідуальних дій, але з іншого - дав досить багато свободи опонентам в обороні.

Деякі авторитетні ЗМІ в Англії хоч і відзначили якість гри Зінченко, але при таких розкладах спрогнозували йому втрату місця в основі. У "Ман Сіті" з'явився хороший фланговий бек Жоао Канселу і захисник Анхеліно, які здатні закрити позицію лівого захисника. Також скоро відновиться й Менді. І якщо Зінченко не відновить баланс в рівні дій на атаку та захист, довіра Гвардіоли до нього може виявитися не 100-відсотковим...