екшн-камери Взяти участь

/Новини футболу

Неймар - не самурай: підсумки дня ЧС-2018

2.2тЧитати матеріал російською

Грандам в плей-офф чемпіонату світу 2018 нині розслаблятися ніяк не можна - тільки допускаєш пару помилок, відразу вилітаєш. Аргентина, Португалія, Іспанія вже покинули турнір, вчора ж до них ледь не приєдналася Бельгія. І тільки неймовірний характер і кмітливість Лукаку дозволили їм врятуватися.

У центрі уваги: бельгійсько-японський трилер

Варто визнати, що це поки найкращий матч плей-офф ЧС як в плані гри, так і в плані "сценарію". Справжня драма з красивою розв'язкою в кінці - що ще потрібно глядачеві? Хоча перший тайм обидві команди провели досить обережно та без претензій на велику кількість голів. Але після перерви як підняла голову Японія - неймовірна сміливість і швидкість дій в атаці (а також виконання ударів) дозволило азіатам відразу двічі шокувати Бельгію.

Було ясно, що бельгійці мінімум гол відіграють. Головним питанням залишалося "чи буде у Японії шанс дотягнути до фінального свистка?". Шанс був, але бельгійці все ж розіграли свої козирі - габарити атакуючих гравців і реалізацію контратак. Японські захисники й так дуже успішно боролися проти рослих Лукаку та інших, але разок Феллайні все ж не втримали. Ну а остання контратака "Червоних дияволів" стала взагалі зразком "для книжки". Відмінне введення м'яча від Куртуа, розгін від Де Брюйне, хороший простріл справа і, головне, гра Лукаку - нападник не став бити в дотик, прикритий захисником, а дуже розумно пропустив м'яч на хід Шадлі. Тому вже нічого не залишалося, як забити.

Бельгія - Японія: огляд матчу 1/8 фіналу ЧС-2018

На тлі цього перемога Бразилії над Мексикою з уже традиційним для бразильців 2:0 була просто "дитячим садом". Якщо говорити в загальному, то в цьому поєдинку все пройшло як і прогнозувалося - Бразилія в порядку, Неймар забив, шансів мексиканцям не надали, але вони героїчно боролися.

Хоча "шансів не надали" - це все ж перебільшення. Мексика провела відмінний перший тайм, змусивши Бразилію багато думати про оборону. І якби мексиканці були спритнішими в атаці, не затягуючи з вирішальним ударом, можливо, інтрига не покинула б цей матч настільки швидко. А так "Селесао" деякий час майстерно відіграли другим номером, а потім взялися за вирішення своїх завдань.

Звичайно, знову забив Неймар (молодець - ідеально вибрав позицію, щоб замкнути простріл), але потім показав справжнє шоу після того, як Лаюн хотів взяти у бразильця м'яч і ввести аут. А тут вже не молодець - страждання та валяння Неймара були настільки награними і картинними, що суворі вболівальники істинного футболу почали плюватися від симуляції. Хоча і Лаюн, звичайно, тихо-непомітно, але трохи наступив Неймару на голеностоп.

Бразилія - Мексика: огляд матчу 1/8 фіналу ЧС-2018

Здобувши абсолютно різні перемоги, Бразилія та Бельгія крокують далі й зустрінуться в чвертьфіналі.

Як же так: чому Бельгія виявилася на волосині

Вольова перемога з трьома м'ячами у другому таймі - це, звичайно, багато чого варте. Бельгія знову продемонструвала свій потужний атакуючий потенціал і характер, що і врятувало її від овертайму і можливого вильоту. Але що значить два поспіль пропущених м'ячі після перерви від не найсильнішої атаки Японії?

Це колишня проблема бельгійців як команди з великим набором атакуючих гравців. Коли у тебе номінальними опорниками грають Де Брюйне та Вітсель, то за першу фазу захисту ніяк не можна бути спокійним. Особливо Де Брюйне - Кевіну не вистачає досвіду гри опорником, щоб завжди правильно закривати зону і запобігати такі ситуації, коли Кагава та Інуї без нічого обігралися перед штрафним, і Інуї спокійно виконав удар.

Ну і захисники збірної Бельгії не так круті, як її атака. Японія це вкотре продемонструвала на тлі дій Вертонгена. І тут бельгійцям терміново треба щось придумувати-вживати, інакше Бразилія в 1/4-й в швидких атаках їх просто знищить.

Краса дня: гол Інуї під дальню штангу

У другому таймі півзахисник Японії Інуї найточнішим ударом в дальній кут метрів з 18-ти вразив ворота бельгійців.

Man of the day: Маруан Феллайні

Справа не тільки в забитому голі - дуже важливому і своєчасному. З виходом на заміну Феллайні у Бельгії багато стало на свої місця і на повну запрацювала атака. Також Маруан нарешті реалізував ту перевагу Бельгії в повітрі, про який так багато говорилося. Справжній джокер, що допомагає виграти навіть на чемпіонаті світу.

Цифра дня

6 - Стільки голів Японія ще не забивала на одному чемпіонаті світу. По два голи Колумбії і Сенегалу в групі, а також два Бельгії в плей-офф - такий тепер рекорд результативності японців на ЧС.

Читайте всі новини по темі "Чемпіонат світу 2018" на сайті "OBOZREVATEL".