16 жовтня • оновлено в 21:31

Автогол на останній хвилині: як Україна вигризла перемогу над Люксембургом

107.8т Читати матеріал російською

Збірна України в неймовірно драматичному матчі другого туру відбіркового турніру до чемпіонату Європи-2020 зломила опір Люксембургу – 1:2.

Для команди Андрія Шевченка гра видалася несподівано важкою і могла завершитися повним фіаско, адже в кінцівці "жовто-сині" просто плюнули на оборону, раз по раз пропускаючи гострі контратаки суперника.

У результаті рятівником українців став... нападник господарів Жерсон Родрігес, який на останній хвилині поєдинку чітким ударом головою вразив власні ворота. OBOZREVATEL ділиться своїми висновками від матчу в Люксембурзі.

ПОМИЛКИ ШЕВЧЕНКА

Порівняно з матчем у Португалії тренерський штаб збірної України зробив одразу п'ять перестановок у стартовому складі. І якщо заміна Марлоса була вимушеною, а вихід Жуніора Мораеса з перших хвилин читався, то інші кадрові рішення залишили безліч запитань до Андрія Шевченка і його помічників.

Особливо дивним видався вибір на користь гравця бельгійського "Гента" Романа Безуса. Екс-футболіст київського "Динамо", схоже, сам не зрозумів, навіщо і з якою метою виходив на поле. Романа наділили функціями вільного художника, але з цього нічого доброго не вийшло.

Сумнівним стало рішення змінити правого захисника – замість Олександра Караваєва вийшов Богдан Бутко. Не сказати, що захисник "Шахтаря" не ввійшов у гру, але його колега із "Зорі" виглядає набагато гармонійніше в цьому складі збірної.

АКАДЕМІЧНІСТЬ УКРАЇНЦІВ

Не можна сказати, що наші футболісти вийшли на матч, недооцінивши суперника. Українці чудово розуміли, що від них вимагають лише трьох очок, а гра може вийти зовсім непростою, враховуючи наше давнє невміння грати з командами, які закриваються біля своїх ворот.

Однак усім своїм видом на полі "жовто-сині" ніби показували, що свого рано чи пізно доб'ються. Наші володіли м'ячем, але цей контроль був багато в чому заради контролю. Знову не вразив Коноплянка – гравець "Шальке" запоров два шикарні шанси зі штрафних, а його активність на звичній позиції не приносила гостроти. Хоча треба визнати, що обидва постріли зі стандартів від Євгена були близькими до мети.

У підсумку гості свій перший удар у площину воріт суперника завдали аж на 40-й (!!!) хвилині (гол Циганкова). В активі Люксембургу на той час було вже чотири подібні постріли.

ЖАХІТТЯ, ДРАМА І ЩАСЛИВИЙ КІНЕЦЬ

Другий тайм зустрічі Андрій Шевченко напевно запам'ятає: якщо не на все життя, то дуже і дуже надовго. Десь до середини 45-хвилинки гра його команди остаточно розвалилася, а на полі запанував хаос.

Тренер українців кинув у бій другого форварда в особі Романа Яремчука, розраховуючи на його високий зріст під час стандартів. Однак наша команда штрафні й кутові виконувала так само беззубо, як це робили португальці в поєдинку з Україною.

Ближче до кінцівки гості взагалі кинули грати в захисті. Жерсон Родрігес взявся просто знущатися над Караваєвим, який вийшов на заміну, але потім був замінений через травму. Майбутній антигерой поєдинку вимотав втомлених захисників "жовто-синіх", і лише дивом підопічні Шевченка уникли повної ганьби.

Дивно, але переможний для нас м'яч влетів у ворота Люксембургу після подачі зі штрафного: Малиновський навісив, а Родрігес випередив усіх і допоміг Україні здобути три очки й лідерство в групі. Після фінального свистка Жерсон ще довго лежав на газоні в сльозах... Шевченко ж чекає дуже скрупульозно розібрати цю гру.

OBOZREVATEL вів онлайн-трансляцію матчу Люксембург – Україна (який почався о 21:45 за київським часом).

ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦІЯ ЛЮКСЕМБУРГ – УКРАЇНА

Відбір Євро-2020. 2-й тур

Люксембург. Стадіон "Жозі Бартель"

Головний арбітр: Маттіус Гестраніус (Фінляндія)

Люксембург – Україна – 1:2

Голи: Тюрпель (34) – Циганков (40), Родрігес (90+2, автогол)

Стартові склади

Україна (4-1-4-1): П’ятов – Бутко, Бурда, Матвієнко, Миколенко – Малиновський – Циганков, Зінченко, Безус, Коноплянка – Мораес

Люксембург (4-4-2): Моріс – Янс, Шано, Мальже, Карлсон – Родрігес, Баррейро Мартінш – Мартінс, В.Тілль – О. Тілль, Тюрпель

_______________________________________________

На цьому ми завершуємо нашу онлайн-трансляцію матчу Люксембург Україна. Дякуємо, що були з нами, і залишайтеся з OBOZREVATEL вболівати за Україну та український футбол

Наступні матчі в кваліфікації на Євро-202 Україна проведе вже в червні, і обидва – у Львові. 7 червня "синьо-жовті" прийме Сербію, а 10-го знову зіграють із Люксембургом

І після перемоги над Люксембургом Україна стала лідером групи 2 матчі та 4 очки. Відмінний результат для "синьо-жовтих". І не менш чудово складається для українців загальна ситуація Сербія і Португалія в Лісабоні зіграли внічию. У результаті у прямих конкурентів України за вихід на Євро-2020 після двох турів відбору тільки 3 очки на двох (але водночас Сербія зіграла тільки один матч, а ось у Португалії все сумно)

90+3. ВСЕ, ЗАВЕРШЕНА ГРА! Перемога! Україна не без дива везе перемогу із Люксембургу 2:1

90+2. ГОООООООООООООООЛ! АЛЕ ЩО РОБИТЬСЯ??? Малиновський подав з флангу зі штрафного, і Родрігес (фланговий вінгер, який всю гру "возив" наш захист) головою зрізає м'яч прямо в кут, без шансів для свого воротаря. Подарунок для України – 1:2

90. Три хвилини додав арбітр до другого тайму

90. О. Тілль потягнув м'яз і покинув поле – замість нього вийшов хавбек Мутш

89. Нервова гра в кінцівці! Спочатку Циганков прорвався майже до воротарського праворуч і прострілював на Мораеса, але той не зміг розумно пробити. У своїй атаці Люксембург зробив випад буквально 2 в 1 на одного захисника України, і в результаті О. Тілль після розіграшу комбінації, абсолютно вільний, метрів із 5-ти пробивав у ближній кут. Але повз

87. Ось так ось! Караваєв, 10 хвилин тому вийшовши на поле, залишає гру – травма у захисника! Замість Караваєва вийшов Буяльський

85. Ох, Коноплянка "бахнув" майже з кута штрафного ледь не в дальню дев'ятку, але воротар зловив м'яч!

83. Люксембург вибіг у контратаку, проте українці впоралися з навісом зліва

80. Штрафний Україна заробляє ближче до правого флангу, і Малиновський зважився на удар по воротах. М'яч летить над поперечиною

79. Заміна у України, знову на посилення атаки – замість Бутка на правому фланзі буде грати Караваєв, який явно більше орієнтований на атаку

78. Все більше притискає Україна Люксембург до його штрафного, але вихід Яремчука поки не дає результату

74. Заміна у Люксембургу – В. Тілль пішов, Бенсі вийшов

70. Яремчук відмінно увірвався в штрафну по правому краю, але поспішив із прострілом, і пас заблокували

68. Мораес бив метрів із 15-ти трохи правіше від воріт, у дальній кут. Повз

64. Заміна у України – замість атакуючого хавбека Безуса на поле вийшов форвард Яремчук

64. За грубу гру на фланзі Бутко отримав жовту картку

62. Мальгет отримує "гірчичник" за фол на Мораеса в попередньому епізоді

62. Ух, явно фолять на Мораесі, коли той зробив ривок по центру в штрафну, і суддя свиснув порушення. Але арбітр вирішив, що фол був до лінії, давши штрафний удар. З хорошої позиції метрів із 18-ти пробив повз

56. Янс після проходу праворуч сильно б'є по воротах, але П’ятов на місці

54. Циганков проривався на правому фланзі, але не зумів подати або прострелити, а заробив лише кутовий. Подача від кута поля не принесла "синьо-жовтим" результату

51. Шано у Люксембургу отримує жовту картку

50. В. Тілль пробиває з правого краю штрафного, але повз дальній кут

49. Три поспіль кутових подає Люксембург, розігруючи м'яч і подаючи на дальню штангу. Українці вистоюють

48. Бурда отримує жовту картку за удар суперника по ногах

ДРУГИЙ ТАЙМ РОЗПОЧАВСЯ!

Статистика першого тайму

45+1. ПЕРШИЙ ТАЙМ ЗАВЕРШЕНИЙ. Цікава кінцівка тайму принесла нам два голи і розігріла інтерес до матчу

45. Одну хвилину додав арбітр до першого тайму

43. Люксембург ще ходить в атаку, чудово на флангах грають господарі, загострюючи за допомогою флангових передач. У захисту України багато роботи

40. ГОООООООООЛ! Україна зрівнює 1:1. Зінченко відмінно закинув направо на Циганкова, той прийняв і зблизився з воротарем, проштовхнувши м'яч у ближній кут!

34. ГОЛ! Люксембург забиває!!! Прохід справа, простріл, і м'яч рикошетить від Бутка прямо до Олів'є Тілля тому залишалося тільки підставити ногу перед порожніми воротами. 0:1

33. Ух, пожежа у ворота України! Після дальнього навісу послідував удар головою з кута воротарського, але П’ятов відбив. А далі метушня і добивання, і там м'яч потрапляє чи то в Бурду, то чи вже в лежачого на лінії П'ятова!

32. З ідеальної позиції, 17 метрів по центру, Коноплянка зі штрафного пробиває поряд із лівою дев'яткою воріт

31. Малиновський добре пройшов у центрі поля, але перед штрафним черговий суперник таки збив Руслана. Небезпечний штрафний для України

25. Штурмує Україна штрафну суперника, подавши два кутові, але Люксембург масовано відбивається і не дає "синьо-жовтим" нанести удар в площину воріт

23. Люксембург вирвався в атаку і навішував справа, але українські захисники діють на другому поверсі безпомилково

18. Циганков прорвався в штрафну господарів справа і вже заніс ногу для удару, але в останній момент українця заблокували

15. Бутко загострює справа і навішує, але голкіпер на виході спокійно забирає м'яч

8. Поки у нас спокійно, трохи про паралельний матч Португалія – Сербія. І там вже цікаво – Сербія забила швидкий гол і повела в рахунку в Лісабоні

5. Захопила Україна одразу м'яч та ініціативу, але поки без ударів наша команда

МАТЧ РОЗПОЧАВСЯ! Україна розіграла м'яч з центру поля

1 ХВИЛИНА ДО МАТЧУ. Затримується у нас трохи старт гри, але П’ятов і капітан Люксембургу Янс уже розігрівають поле і м'яч

2 ХВИЛИНИ ДО МАТЧУ. З гімну України починають команди церемонію відкриття матчу! Український гімн звучить за суттєвої підтримки трибун

4 ХВИЛИНИ ДО МАТЧУ. Команди вийшли на поле!

10 ХВИЛИН ДО МАТЧУ. Уже в тунелі команди, готові вийти на поле

20 ХВИЛИН ДО МАТЧУ. Команди пішли в роздягальні та вже потихеньку готуються до початку гри, а ми поки нагадаємо, що Україна має зіграти з нинішнім лідером групи! Так-так, після першого туру розклади лягли так, що Люксембург виявився на 1-му місці. І багато в чому це не випадковість – зараз це вже далеко не та команда, яка програє всім не менше 0:3

45 ХВИЛИН ДО МАТЧУ. Тільки за 50 хвилин до гри збірна України вийшла на розминку на полі "Жозі Бартель", передає кореспондент OBOZREVATEL із Люксембургу

1 ЧАС ДО МАТЧУ. Стартовий склад України на сьогоднішній матч! Мораес в основі!

1,5 ГОДИНИ ДО МАТЧУ. Команда Андрія Шевченка вже прибула на стадіон

4 ГОДИНИ ДО МАТЧУ. Доброго вечора, дорогі друзі! Українська збірна в Люксембурзі грає свій другий матч у групі В відбору до Євро-2020.

Як повідомляв OBOZREVATEL, футболіст "Шахтаря" Марлос розповів, як наставник "гірників" Паулу Фонсека допоміг Україні зупинити Португалію.

Про спорт і не тільки – в нашому Instagram!

Читайте всі новини по темі "Євро-2020" на сайті "OBOZREVATEL".