15 листопада • оновлено в 23:21

Ураган з російським слідом: як "Шахтар" зіграв у Ліоні матч Ліги чемпіонів

100т
Читати матеріал російською

Донецький "Шахтар" у фантастичному за драматизмом матчі зіграв на виїзді внічию з французьким "Ліоном" у другому турі Ліги чемпіонів. Команда Паулу Фонсека, ведучи по ходу в два м'ячі, не змогли втримати перевагу - 2:2.

Гра у Франції вийшла просто дикою. Чи можна було очікувати від команд подібного шоу, але зустріч подарувала масу емоцій. OBOZREVATEL ділиться своїми спостереженнями за другим поєдинком "гірників" в турнірі.

Щоб подивитися відео кращих моментів, проскролльте нижче.

УРАГАН ПІСЛЯ ПЕРЕРВИ

До 60-ї хвилини "Шахтар" повністю контролював хід зустрічі. "Гірники" просто по поличках розклали гру свого суперника, домігшись комфортної переваги в два м'ячі. Українці за рахунок швидкості били ж "Ліон" його ж зброєю - грою на контратаках.

Лівий захисник "гірників" Ісмаїлі просто "возив" свого опонента, а Марлос з Тайсоном постійно ставили в безвихідь оборону французів. Що трапилося з донецькою командою в середині другого тайму, абсолютно незрозуміло. Пропустивши двічі за три хвилини, "Шахтар" просто поплив, після чого на поле пішла неймовірна заруба.

Воротар українців Андрій Пятов як мінімум двічі врятував свою команду від третього м'яча, а на останній хвилині гості якимось неймовірним чином не змогли покарати суперника: Кайоде зарядив в хрестовину з забійної позиції.

У підсумку гра завершилася мирним результатом, якого напевно виявилися раді обидві команди.

МОРАЕС У СПРАВІ

Перехід бразильського нападника Жуніора Мораеса в "Шахтар" викликав хвилю обурення з боку вболівальників і гравців київського "Динамо". Футболісту, який захищав в минулому сезону кольори столичної команди, колишні партнери влаштували бойкот на матчах за Суперкубок України і Прем'єр-ліги.

Гра в Ліоні показала, що в складі "гірників" Жуніор виглядає набагато гармонійніше, ніж в "Динамо". У Франції Мораес забив свої перші голи в Лізі чемпіонів. Причому другий з них виявився нереально ефектним. Прийнявши передачу від Алана Патріка бразилець прихованим ударом відправив м'яч під дальню штангу воріт суперника.

РОСІЙСЬКИЙ СЛІД

Не можна пройти повз і того факту, що поєдинок проходив без глядачів. Цей факт напевно вплинув на настрій французької команди і характер гри взагалі.

Європейський футбольний союз (УЄФА) вирішив покарати "Ліон" проведенням одного поєдинку без уболівальників через поведінку останніх на матчі плей-офф Ліги Європи минулого сезону. Тоді в протистоянні з московським ЦСКА шанувальники "ткачів" відзначилися расистськими кричалками, киданням сторонніх предметів на поле, розпалюванням піротехніки.

ОГЛЯД МАТЧУ ЛІОН - ШАХТАР

Зустріч при порожніх трибунах подарувала можливість тим, хто спостерігав її по ТБ, почути все, що говорили один одному футболісти і тренери, проте антураж абсолютно не вразив.

OBOZREVATEL вів онлайн-трансляцію матчу Ліон - Шахтар, з якою можна ознайомитися ніже.

ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦІЯ ЛІОН - ШАХТАР

Ліга чемпіонів. 2-й тур
Граппа F

Ліон, стадіон "Парк Олімпік Ліон"
Головний арбітр: Андріс Трейманіс (Латвія)

"Ліон" (Франція) - "Шахтар" (Донецьк, Україна) - 2:2

Гол: Мораєс (45, 55) - Дембеле (70), Дюбуа (72)

"Ліон" (4-4-2): Антоні Лопеш - Дюбуа, Марсело, Денаєр, Менді - Траоре, Тусар, Ндомбеле, Ауар - Фекір, Дембеле

Запасні: Горжлен (гк), Депай, Феррі, Морель, Марсал, Шейх, Корне

"Шахтар" (4-2-3-1): Пятов - Матвієнко, Кривцов, Ракицький, Ісмаїлі - Майкон, Степаненко - Марлос, Алан Патрік, Тайсон - Мораєс

Запасні: Шевченко (гк), Бутко, Хочолава, Веллінтона Ньому, Коваленко, Фернандо, Кайоде

______________________________________________________________

На цьому ми завершуємо нашу онлайн-трансляцію другого матчу "Шахтаря" в Лізі чемпонов проти "Ліона". Спасибі, що були з нами - залишайтеся з OBOZREVATEL

"Шахтар" повторює результат свого першого матчу цій ЛЧ (з "Хоффенхаймом") - 2:2. Тепер у "гірників" всього 2 очка після двох турів, але це ніяк не означає, що донеччани є повними аутсайдерами. Навпаки - з таким сценарієм "закрутка" в групі стає ще цікавіше.

Статистика усього матчу

Результативна і видовищна нічия в гостях виглядає для "Шахтаря" в даному випадку як поразка. Розчарованими йдуть гравці донеччан з поля - вони сенсаційно вели в рахунку після першого тайму, але за дві хвилини зуміли втратити перемогу

90+3. ВСЕ, ЗВУЧИТЬ ФІНАЛЬНИЙ СВИСТОК. 2:2

90+3. Степаненко пробиває по врот після подачі уголовье, але його удар блокований

90+2. Фінальна облога штрафний "Ліона", але вирвати перемогу "Шахтарю", схоже, вже не вдасться

90+1. На останні секунди фактично виходить Фернандо у "Шахтаря" - він змінює Марлоса

90. Три хвилини додає арбітр до основного часу

90. Перекладина у "Шахтаря"! Кайоде після пасу Марлоса п'ятою пробивав у дотик, але потрапив вфактіческі в хрестовину

89. Майкон опинився на ударній позиції метрах в 17-ти, але пробив вище цілі

87. У "Ліона" Шейх змінив в півзахисті Ндомбеле

87. Дали донеччани Менді пробити метрів з 16-ти після пасу назад, але захисник "Ліона" б'є сильно і віше

85. Кайоде відразу кидається до воріт суперника, але в атаці потрапляє в офф-сайд

84. А ось як "Шахтар" втратив переможний рахунок - відео голу Дюбуа

83. Ще одна заміна у Паулу Фонсеки: Мораєса змінює форвард Кайоде

80. Ось як Дембеле скоротив відставання в рахунку

79. Відповідь від "Шахтаря" - Тайсон пробиває здалеку, але Лопеш грає без помилок

78. Дивом не забиває "Ліон"! 3 в 3 втекли французи, Дембеле отримав м'яч на правому куті штрафного і бив вже напевно, але П'ятов зумів відбити сильний удар низом

76. Ісмаїлі! На швидкості Ісмаїлі добіг до воротарського, отримав пас з глибини і в дотик намагався перекинути воротаря, але не влучив у ворота

75. Заміна у "Шахтаря": йде Алан Патрік, замість нього - Коваленко

72. Охохо, забиває "Ліон" і другий гол! 2:2! Губиться "Шахтар" в обороні, в легкому нокдауні команда. На правому фланзі Депаю дали прострілити до вратарскої, там Ауар розібрався із суперником і видав пас на лінію воротарського майданчика, де вже в дотик пробив Дюбуа.

70. ГОЛ. Забиває "Ліон". Дембеле скорочує рахунок - 1:2

68. Французи близько до голу, але Пятов на місці! Від лицьової Фекір "таємно" віддав на Дембеле, і той в дотик метрів з трьох пробивав, але український воротар зловив м'яч

64. "Ліон" заробив штрафний метрах в 20-ти від воріт, але Дембеле пробив вище поперечини

63. Перша заміна у "Ліона": замість Траоре буде грати Депай

59. Відео другого м'яча Мораеса

56. "Шахтар" вийшов в атаку більшістю проти захисту "Ліона" і без проблем розіграв зайвого. В результаті Мораес виявився на правому куті воротарського і просто пробив низом у дальній кут. 0:2

55. ГОООООООООООООООЛ!!! "Шахтар" забиває другий м'яч! 0:2!

50. Забиває "Ліон", але перед цим бічний рефері піднімає прапорець - офсайд у Ауара

46. ​​Перша жовта картка в матчі - Набіл Фекір отримує "гірчичник" у "Ліона"

46. ДРУГИЙ ТАЙМ розпочався

А ось і відео голу Мораеса

Статистика першого тайму

45+1. Фактично відразу після голу арбітр дає свисток про закінчення першого тайму

45. ГОООООООЛ! "Шахтар" виходить вперед - Мораєс забиває! Ісмаїлі прострілив з лівого флангу фактично від лицьової, і Мораєс першим у ближньої штанги зумів нанести разючий удар. 0:1.

40. Після невдалого виносу Пятова "Ліон" розвернув атаку з навісом з правого флангу і ударом головою, але славо і повз

33. "Ліон" намагається зловити "Шахтар" на межі офф-сайда, але захист гостей поки діє пильно

30. "Шахтар" провів "віялову" атаку з лівого флангу на правий, і в підсумку Марлос пробивав метрів з 9-ти в ближній кут - Лопеш виручив

27. Невеликими випадами обмінялися команди, але ударів по воротах зробити не виходить поки

21. Нічого собі! Мораєс виконав фантастику! Прийнявши м'яч по центру перед штрафною, форвард одним дотиком обробив м'яч, а другим - хльостко пробив по м'ячу з повітря. М'яч по дузі опускався прямо під поперечину, але Антоніо Лопеш потягнув!

18. Хитро намагався зіграти Майкон: вриваючись в штрафну, він показав Ісмаїлі віддати на кут воротарського, і, отримавши пас, в дотик перекидав воротаря. Красиво, але високо і повз

14. А тим часом у 2-му турі ЛЧ вже завершилися два матчі. Один з них - поєдинок нашої групи, в якому "Ман Сіті" на виїзді обіграв "Хоффенхайм" (2: 1). При цьому англійці відігравалися з 0: 1, пропустивши на перших хвилинах матчу

12. Охохо, як провалюється "Шахтар" в обороні! Дембеле в швидкій атаці вискочив з лінії офф-сайда і втік майже тет-а-тет з П'ятовим, але голкіпер вийшов за штрафну і відбив ногами удар Дембеле! Форвард "Ліона" відразу добивав, але мимо

10. Штрафний з відмінною позиції заробив "Шахтар" (17 метрів майже по центру воріт), але Алан Патрік пробив у стінку

8. Дуже гіркі спогади в українських уболівальників від "Парк Олімпіка" в Ліоні. Зовсім недавно, в 2016 році, збірна України зіграла тут свій другий матч Євро-2016 з Північною Ірландією. Тоді саме в Ліоні "синьо-жовті" програли 0:2, і остаточно стало зрозуміло, що команда Михайла Фоменка провалиться на ЧЄ

6. Спробував "Ліон" відвоювати м'яч, але донеччани легко відбилися і поки більше контролюють гру

2. "Шахтар" досить швидко відкрив рахунок ударів - Тайсон пройшов по центру і віддав лівіше на Ісмаїлі, який, увійшовши в штрафну, пробив слабо поруч з ближньою штангою

МАТЧ СТАРТВОВАЛ! "Шахтар" почав з центру поля

3 ХВИЛИНИ ДО МАТЧУ. Команди вийшли на поле, і при порожніх трибунах чутно будь-який звук дій футболістів.

10 ХВИЛИН ДО МАТЧУ. Останні приготування - гравці потихеньку починають виходити в підтрибунне приміщення.

40 ХВИЛИН ДО МАТЧУ. Атмосфера останніх приготувань команд перед матчем