15 листопада • оновлено в 22:06

Історичний день для Малиновського, ривок Ярмоленка: топподії українців у Європі

61.8т
Читати матеріал російською

Розгром, драми і розчарування – минулий європейський вікенд став настільки емоційним для українців, що після фінального свистка футболістам важко було не впасти на газон.

Були і голи на останніх хвилинах, і неприємні сюрпризи, і нові рекорди – команди українських футболістів у Європі запалили відмінно. Андрій Ярмоленко відкрив для себе нову сторінку у "Вест Хемі", Роман Зозуля не перестає дивувати в Іспанії, а команда Руслана Малиновського в Італії зробила справжній рознос із "+6".

OBOZREVATEL збирає найяскравіші події з життя українців у Європі за останній вікенд і виділяє найцікавіше серед них.

Ярмоленко: розібрався як професор, але пішов без радості

Після відновлення від важкої травми і пари тижнів стабільної гри Андрій Ярмоленко "на коні" фактично в кожному матчі "Вест Хема". У цьому сезоні українець оформив уже 3 голи і взяв участь ще у декількох гольових атаках.

Цього разу у матчі з "Шеффілд Юнайтед" Андрію забити не вдалося, але він знову відзначився – на рахунку українця гольовий пас. Причому все просто і по-професорськи – прийняв і відразу покотив на хід партнеру, якому залишалося тільки пробити повз воротаря. При цьому даний асист став першим для Ярмоленка в Англії – раніше українець віддавав тільки передгольові передачі.

Тепер у Ярмоленка в цьому сезоні за "Вест Хем" за системою "гол+пас" вже 3+1, і це виводить його на друге місце у рейтингу результативності лондонців (попереду тільки нападник Алле з 4+1). Відповідно, Ярмоленко і другий бомбардир "Молотобойців" у поточному сезоні, з 3-ма м'ячами в активі.

На жаль для українця, але "Вест Хем" не зміг переграти "Шеффілд" (1:1) і опустився на 10-е місце у турнірній таблиці АПЛ (хоча 7-10 місця мають однакову кількість очок і розділяються лише за додатковими показниками).

Зозуля: а ви пам'ятаєте, коли Роман востаннє забивав ногою?

А ось і Роман Зозуля! Українець знову вийшов в основі, і знову забив. Але цього разу – вирішальний гол на останніх хвилинах матчу з лідером чемпіонату!

Зозулю прорвало – 3 голи у 3-х матчах. Але зараз все склалося – краще не придумаєш. "Альбасете" українця обіграв лідера Сегунди, "Кадіз" (1:0), а Роман знову забив головою.

До слова, всі голи у цьому сезоні Зозуля забиває фірмовим почерком – головою. У попередньому сезоні таких голів в українця теж була добра половина (11 м'ячів за минулий сезон). А ви пам'ятаєте, коли Роман востаннє забивав ногою?

Малиновський: повеселились знатно, але до головного доторкнутися не вдалося

Справжнє футбольне свято подарувала "Аталанта" Руслана Малиновського, яка після 0:1 і видалення у суперника просто знищила опонентів сімома забитими голами. Щоправда, українець зі старту лишився у запасі, а вийшов вже у другому таймі та особисто застав тільки 2 забитих м'ячі.

Таким чином, "Аталанта" повторила свою найбільшу перемогу у вищому дивізіоні за всю історію, а також оформила дуже потужний старт – 28 голів за 9 турів (найкращий старт в чемпіонаті за останні 27 років). Хоча українцеві так і не вдалося взяти участь хоча б в одному з голів. Руслан поки забивав за "Бергамаскі" лише у Лізі чемпіонів – "Ман Сіті" з пенальті.

Ребров проти Петряка: перша зустріч залишилася за учителем

У минулому сезоні Сергій Ребров та Іван Петряк викликали справжній фурор в Угорщині, повністю змінивши "Ференцварош" і вигравши національне чемпіонство. Але потім Петряк пішов, переметнувшись у стан одного з головних конкурентів "Ференца", через що спровокував чималий скандал серед уболівальників і був ледь не визнаний "юдою" для клубу. Тепер команди Реброва та Петряка вперше зустрілися на футбольному полі як суперники.

Матч і без цього вийшов доволі жарким (ігри "Ференцвароша" та "Фехервара" (раніше відомого як "Відеотон") є національним дербі), але Ребров фактично не мав права на поразку. Фанати гнали колектив українського тренера вперед всі 90 хвилин, і "Ференцварош" взяв перемогу – 2:1. Петряк же провів на полі всі 90 хвилин і не зміг відзначитися результативними діями. Хоча в минулому сезоні у Реброва був одним із кращих за системою "гол+пас".

Тепер же "Ференцварош" розділяє 1-е місце з "Фехерваром" і "Мезекевеждом", маючи 22 очки. Головна боротьба для Реброва ще попереду.

В нашому Telegram ти дізнаєшся першим, коли Ломаченко стане абсолютним чемпіоном світу!

Читайте всі новини по темі "Чемпіонат Англії" на сайті "OBOZREVATEL".