Збірна України здобула впевнену перемогу на виїзді у відборі на Кубок світу з баскетболу-2019

20,4 т.

Збірна України з баскетболу впевнено обіграла на виїзді Латвію в матчі відбору на Кубок світу-2019. Поєдинок в Ризі завершився перемогою "жовто-синіх" з рахунком 82:68.

Наш капітан В'ячеслав Кравцов уже на 9-й секунді блискуче пройшов під кільце і відкрив рахунок. Потім Конєв і два з фолом від Гладиря збільшили відрив. А коли в кінці третьої хвилини Конєв вколотив слем-данк і довів результат до 9:0 тренер латишів Варніс Свагарс не витримав і взяв тайм-аут.

Українці намагалися оборонятися компактно, не даючи супернику вільного простору для дальніх кидків. У підсумку підопічним Євгена Мурзіна вдалося завершити чверть з різницею +11 очок.

Читайте: Довгоочікуване повернення: українські баскетболісти запалили на тренуванні перед битвою за Кубок світу-2019

Другу десятихвилинку активніше почала Латвія. Господарі провели різкий спурт, швидко відігравши шість балів. Тренерський штаб "жовто-синіх" оперативно відреагував на такий розвиток подій, взявши тайм-аут. Наставники зуміли "реанімувати" наших баскетболістів, в результаті чого українці знову вирівняли гру.

Після великої перерви латиші спробували підвищити темп. Це призвело до великої кількості порушень з боку гостей. Уже до середини чверті збірна України назбирала 5 командних фолів, дозволяючи супернику регулярно пробивати з лінії штрафних.

У заключній десятихвилинці наші намагалися діяти дисципліновано, ліквідувавши головну зброю Латвії - Яніса Блумса. Саме 35-річний ветеран постійно обстрілював наше кільце з дальньої дистанції. У України цю місію взяв на себе Олександр Мішула. Він також блискуче стріляв здаля триочковими.

Читайте: 20-річний український баскетболіст встановив історичне досягнення в США

Кульмінацією матчу в Ризі став ефектний алей-уп в кінцівці від України. Пух Джетер накинув Кравцову, а Слава ледь не розніс щит, впечатав м'яч в кільце.

Латвія - Україна 68:82 (13:24, 17:16, 22:19, 16:23)

Латвія: Шкеле (2), Куруцс, Пейнерс (6 + 5 підборів), Шмітс (4), Пасечнікс (5) - старт; Блумс (24 + 6 передач), Гражуліс, Яковічс (8), Лейасмайерс, Мейерс (15 + 6 підбирань), Мейеріс (2 + 5 підбирань)

Україна: Джетер (20 + 5 передач + 4 втрати), Гладир (3 + 7 підбирань), Конєв (8 + 8 підборів + 6 передач), Бобров, Кравцов (22 + 13 підбирань + 4 блок-шота) - старт; Герун, Кольченко, Лукашов (0 + 3 підбирання), Мішула (9), Зайцев (12 + 7 підбирань), Пустовий (6), Кобець

Наступний матч команда Євгена Мурзіна проведе проти збірної Швеції. Гра відбудеться в понеділок, 26 лютого. Початок зустрічі о київському Палаці Спорту о 19:00.

Раніше "Обозреватель" повідомляв, що чемпіон світу з боксу Олександр Усик підтримав збірну України з баскетболу, записавши відеозвернення.