"Будівельник" програв чемпіону в першій грі після повернення до Суперліги Паріматч: результати 16 жовтня

9,7 т.
Будівельник Дніпро

Київський "Будівельник", який через два з половиною роки повернувся до Суперліги Паріматч, у стартовій для себе грі дав удома справжній бій чинному чемпіону "Дніпру".

Команди Вальдемараса Хомічюса і Дениса Журавльова влаштували справжні гойдалки на паркеті спорткомплексу "Венето", які принесли перемогу – 78:94.

Поєдинок проходив зі змінним успіхом для обох колективів. Гості контролювали гру і рахунок у першій третині гри, але з середини другої чверті кияни несподівано пішли у відрив.

Завдяки результативності Джонатана Джонсона господарі паркету пішли у відрив на дев'ять очок. Однак цей відрив нітрохи не збентежив колектив Журавльова. Американський захисник Джарред Террел вчасно увійшов у гру і до кінця третьої 10-хвилинки дніпряни вели вже "+5".

Вирішальна частина матчу почалася з ривка гостей 4:14. Цей провальний відрізок дорого коштує "будівельникам", які не змогли здійснити камбек і програли стартовий матч сезону.

"Будівельник" – "Дніпро" 78:94 (21:22, 22:17 19:28, 16:27)

"Будівельник": Кожем'якін (12), Реджі Джонсон (13 + 6 підбирань), Фурс, Брайс Джонсон (18 + 5 підбирань), Анісімов (7 + 7 підборів) – старт; Дево (9), Загреба (6), Томас (6 + 6 підбирань), Козлов (5), Хижняк (2).

"Дніпро": Дугат (13 + 5 підбирань + 7 передач), Террелл (17), Закурдаев (16), Тимофієнко (5 + 6 підбирань), Кравцов (14 + 6 підбирань + 3 блок-шоти) – старт; Шундель (14 + 6 передач), Корнієнко (13 + 11 підбирань + 3 перехоплення), Глєбов (2), Бондарчук, Колдомасов.

Зі свого боку, "Черкаські Мавпи" поступилися вдома в поєдинку проти "Київ-Баскета". Підопічні Максима Міхельсона та Айнарса Багатскіса провели рівний бій у першій половині, але друга принесла перемогу гостям – 67:102.

У першій чверті господарі майданчика вели гру і навіть довели свою перевагу до семи пунктів, проте після першої перерви умови почали диктувати гості й до середини другої 10-хвилинки кияни вели в три очки. Проте перед великою перервою рахунок на табло був нічийним – 44:44.

Початок другої половини видався просто шикарним для столичного колективу, які здійснили ривок 13:0. Цей момент буквально вибив із колії господарів майданчика. Кияни продовжили нарощувати перевагу й довели його до четвертої чверті до "+23".

"Київ-Баскет" виграв у Черкасах.

В останній 10-хвилинці гості впевнено не давали супернику демонструвати свій баскетбол, а фінальна сирена зафіксувала їхній успіх.

"Черкаські Мавпи" – "Київ-Баскет" 67:102 (31:27, 13:17, 10:33, 13:25)

"Черкаські Мавпи": Бондаренко (7 + 6 підборів + 4 передачі – 7 втрат), Кобець (18), Товкач (5 + 8 підбирань), Антон Дзюба (8 + 8 підборів), Скапінцев (17 + 8 підбирань + 2 блок -шота) – старт; Скіра (4 + 6 підборів), Семерич (2), Нагорний (6 – 6 втрат), Єфименко

"Київ-Баскет": Брендон Янг (9 + 6 передач), Мішула (12 + 6 передач), Близнюк (6 + 6 підбирань + 4 передачі), Джейкобсон (4), Коренюк (8 + 8 підборів) – старт; Мессі (18 + 4 передачі), Тамм (4), Сахнюк (4 + 2 блок-шота), Крутоус (11 + 4 перехоплення), Павлов (15), Ковальов (11)

В іншій грі дня БК "Запоріжжя" здобуло другу перемогу в новому розіграші чемпіонату. Після успіху в грі з "Прометеєм" підопічні Валерія Плеханова обіграли вдома "Одесу" – 80:66.

"Запоріжжя" обіграло "Одесу"

З перших і до останніх хвилин пройшла під диктування господарів майданчика. Запоріжці вже до середини першої чверті мали перевагу "+6", але потім несподівано провалилися і дозволили супернику зрівняти рахунок.

Утім, це не завадило команді Плеханова знову нав'язати свій стиль. До великої перерви господарі пішли у відрив на тринадцять очок. Чудово себе проявив форвард Віталій Мальчевський, який у підсумку набрав 18 пунктів.

У третій чверті баскетболісти "Запоріжжя" тримали суперника на дистанції. До останньої перерви одесити відстали вже на 17 пунктів. В останній 10-хвилинці вони спробували повернутися в гру і навіть відіграли 12 очок, але господарі довели матч до перемоги.

БК "Запоріжжя" – БК "Одеса" 80:66 (15: 9, 25:18, 21:17, 19:22)

"Запоріжжя": Кеффі (14 + 6 підбирань + 4 передачі), Форчун (13 + 7 втрат), Мальчевський (18 + 8 підбирань), Грицак (2 + 6 підборів), Маяускас (13 + 9 підбирань) – cтарт; Титов (2), Сизов (3), Міхєєв (3), Тихонов (6 + 5 підборів), Морозов (6).

"Одеса": Кондраков (20), Брендон (6), Блейлок (13 + 7 підбирань), Новіков (3), Браун (6 + 7 підбирань) – старт; Воєвода (3), Заєць (6), Давидюк (2), В.Прокопенко (1), Носков (6).

У ще одному надцікавому поєдинку 16 жовтня "Прометей" із Кам'янського не залишив шансів володарю Кубка "Хіміку" – 94:72.

Підопічні Віталія Чернія жодного разу за гру не дали супернику вийти вперед. Першу чверть "Прометей" закінчив із перевагою в 12 очок. Чудово себе проявили американський розігруючий Маркіз Рід і український форвард Олександр Бєліков.

У другій 10-хвилинці "хіміки" відстали ще на сім пунктів. З огляду на повну перевагу господарів, говорити про інтригу після великої перерви не доводилося.

Це підтвердив хід гри. "Прометей" дуже впевнено контролював те, як проходив матч. Як не старалися підопічні Віталія Степанівського підібратися до команди з Кам'янського, їм це не вдавалося.

"Хімік" начисто програв "Прометею".

Максимум, чого домоглися гості – скоротили відставання до 13 пунктів. У підсумку перемога дісталася "Прометею".

"Прометей" – "Хімік" 94:72 (27:15, 24:17, 18:20, 25:20)

"Прометей": Лукашов (8 + 6 передач), Рід (22 + 4 передачі + 5 перехоплень), Бєліков (12), Стефенс (10 + 5 підбирань), Майерс (16 + 5 підбирань + 4 втрати) – старт; Луценко (0 + 3 підбирання), Приймак (4), Петров (8 + 4 передачі), Антипов (6), Сидоров (8).

"Хімік": Зотов (7 + 4 передачі), Рахімшаіков, Мироненко (5), Войналович (5), Нельсон (25 + 6 підбирань + 4 передачі + 6 втрат) – старт; Марченко (6), Вашингтон (12), Рябчук (2), Салліван (10 + 5 підбирань).

Крім того, 16 жовтня "Миколаїв" почав сезон із поразки у 38 очок від "Тернополя".

МБК "Миколаїв" – "Тернопіль" 68:106 (17:33, 15:21, 19:27, 17:25)

МБК "Миколаїв": Артамонов (8 + 9 передач + 3 перехоплення), хохоник (8), Едж (8 + 6 підборів), Конате (10), Кушніров (16 + 12 підборів) – старт; Адедіран (8), Заплотинська (7 + 6 підборів), Дубоненко (3), Боднар, Лук'ян.

"Тернопіль": Боуї (13 + 4 передачі), Кольченко (9 + 6 підборів + 4 передачі), Кальніченко (13 + 8 підбирань + 4 передачі), Агафонов (11 + 6 підбирань + 2 блок-шота), Угба (16 + 12 підбирань) – старт; Уорд (18 + 7 підбирань), Тищенко (9), Головчик (9), Буренко (8 + 6 підборів + 6 передач), Подковиров, Бережний.

Як повідомляв OBOZREVATEL, Федерація баскетболу України оголосила рішення щодо присутності вболівальників на матчах Суперліги Паріматч.