/Баскетбол

Україна драматично втратила перемогу у кваліфікації Кубка світу з баскетболу

Останній поєдинок відбувся у Словенії
4.7тЧитати матеріал російською

Збірна України з баскетболу програла в овертаймі чинним чемпіонам Європи Словенії в заключному матчі кваліфікації Кубка світу-2019. Поєдинок у Любляні завершився з рахунком 85:84.

Цей матч не мав турнірного значення, оскільки шанси пробитися до фінальної частини Україна втратила у минулому поєдинку з Чорногорією.

Список всіх збірних, що вийшли на КС-2019, наступний:

Європа: Іспанія, Туреччина. Чорногорія, Франція, Чехія, Росія, Німеччина, Греція, Сербія, Литва, Італія, Польща

Африка: Ангола, Кот-д'Івуар, Нігерія, Сенегал, Туніс

Азія і Океанія: Китай, Іран, Японія, Йорданія, Нова Зеландія, Філіппіни, Південна Корея, Австралія

Америка: США, Канада, Аргентина, Бразилія, Венесуела, Пуерто-Ріко, Домініканська республіка.

Жеребкування групового етапу відбудеться 16 березня у китайському місті Шеньчжень.

Обидві команди з перших хвилин загрузли у повільному позиційному баскетболі, з великою кількістю неточностей. Відчувалося, що немає мотивації у баскетболістів обох країн. Українці ніяк не могли налагодити точність у далеких кидках, промазавши в семи своїх спробах, тоді як словенці впевнено атакували з-за дуги.

Захист у грі мав перевагу над атакою, але, незважаючи на це, Україна змогла у кінцівці вийти вперед, завдяки швидким вiдривам.

Друга чверть розпочалася з нашого першого точного триочкового з дев'яти спроб. Пішов швидший баскетбол, в якому Україна впевнено почувалася, лідируючи за п'ять хвилин 36:24. В серединi чверті швидкості знову впали, господарі агресивно грали у захисті, але на рахунок це ніяк істотно не впливало.

У третій десятихвилинці підопічні Трифуновича пристойно притиснули наших баскетболістів у трисекундній зоні, але це зіграло з ними злий жарт. Українця стали більше атакувати через дугу при рахунку, змусивши словенського тренера брати таймаут.

Українські гравці продовжували лідирувати у рахунку, не даючи опонентам жодної можливості переломити хід гри — 48:58

Заключний відрізок став справжньою грою нервів. Чемпіони Європи сіли у щільний захист, намагаючись швидкими контратаками повернутися у матч, і це у них почало виходити. Ривок 14:2 і рахунок 58:60 змусив Євгена Мурзіна терміново брати таймаут.

Хвилинна перерва не допомогла нашій команді, і Коші за 3:35 вивів свою команду вперед 61:60.

В останні хвилини тривали справжні "гойдалки", де впевненіше виявили себе українські баскетболісти. Коли, здавалося б, перемога була в кишені, Зоран Драгич фантастичним кидком із сиреною перевів гру в овертайм.

У вирішальні миті додаткової п'ятихвилинки Бояркін зробив дві втрати і словенці оформили перемогу.

"Мої вітання словенськiй команді. Хороша гра для обох команд, уболівальників. Ми отримали хороший досвід. Я намагався залучити всіх гравців. Але це баскетбол. Ми зробили дуже багато помилок в атаці. Також ми погано зіграли при триочкових кидках суперника. Звісно, був той божевільний кидок Горана Драгича. Але це баскетбол. Мої вітання супернику", — зазначив головний тренер збірної України Євген Мурзін.

"Ми билися. Ми показали великий характер і заслужили цю перемогу. Гравці вірили в себе і в підсумку це призвело до перемоги", — заявив головний тренер збірної Словенії Радо Трифунович.

Група I

Словенія Україна 85:84 (17:20, 13:19 18:17, 28:18, 9:8)

Словенія: Ребец (10 + 9 підбирань + 6 передач + 3 перехоплення), Хроват (11), З. Драгич (14 + 6 підбирань + 5 передач + 3 перехоплення – 5 втрат), Мурічі (16 + 10 підборів), Косі ( 12 + 7 підбирань) — старт; Рупник (2), Месічек (2), Шантель, Шпан (15), Шкедель (3)

Україна: Лукашов (8 + 4 передачі), Мішула (8), Пустозвонов (13 + 6 підбирань), Бобров (11 + 6 підбирань + 4 передачі + 2 блок-шоти), Кравцов (16 + 12 підбирань – 4 втрати) — старт; Бояркін (8 – 5 втрат), Липовий (8 підбирань), Павлов (9), Петров, Санон (7), Близнюк (4)

Україна втратила перемогу у кваліфікації КС із баскетболу

Як повідомляв OBOZREVATEL, перший матч між Україною та Словенією в рамках відбору на КС-2019 відбувся на паркеті запорізького Палацу спорту "Юність" і завершився з рахунком 82:54 на нашу користь.

Нагадаємо, що раніше збірна України в неймовірному поєдинку у київському Палаці спорту обіграла одну з найсильніших команд планети — Іспанію, а потім не без допомоги суддів поступилася Чорногорії на виїзді.