Драма у Запоріжжі: Україна в неймовірній розв'язці програла у відборі на Євробаскет-2021

Чоловіча збірна України з баскетболу за 0,2 секунди до фінальної сирени драматично поступилася команді Угорщини у другому турі кваліфікації на чемпіонат Європи 2021 року

Поєдинок на арені переповненого ПС "Юність" відбувся у неділю, 23 лютого, і завершився з рахунком 60:62.

Україна – Угорщина

У порівнянні з виїзним матчем проти Австрії в ростері української збірної не відбулося змін – поза заявкою залишилися В'ячеслав Кравцов, Іван Ткаченко та Ілля Сидоров.

На старті зустрічі обидві команди грали у в'язкий позиційний баскетбол, жодного разу не набравши очки у швидких контратаках. Перші 8 хвилин гравці демонстрували вкрай низьку результативність, забивши 15 очок на двох.

Австрійці не поступалися нашим співвітчизникам у габаритах, тому ми не домінували у фарбі, хоча продовжували будувати гру через своїх великих.

У другій десятихвилинці угорці почали грати агресивніше, за рахунок індивідуальної майстерності намагаючись переламати хід зустрічі. Гравці збірної України періодично не встигали за своїми візаві, зупиняючи їх лише фолами. В атаці виконував соло В'ячеслав Бобров, "стріляючи" і триочковими, і розігруючи алей-упи, і працюючи 5-м номером під кільцем.

У третій чверті ситуація на паркеті практично не змінилася. Збірна України на кілька очок виривалася вперед, але гості майже відразу ж нівелювали всю перевагу.

Угорські баскетболісти дуже погано реалізовували штрафні кидки (10/17), чим вдало користувалися "синьо-жовті".

Перед четвертою чвертю рахунок був 48:47 на нашу користь, і заключний відрізок став справжньою грою нервів. На паркеті були "гойдалки", коли різниця в рахунку змінювалася то в один, то в інший бік. На 5-й хвилині рахунок був рівним – 54:54.

За останній відрізок часу баскетболісти з України мали безліч прекрасних можливостей забити м'яч, але круглий вперто не ліз в чуже кільце. Замість цього "трійка" прилетіла в наше.

Останні дві хвилини стали справжньою грою нервів, де Артем Пустовий за 4 секунди двома кидками з лінії штрафних, здавалося, перевів гру в овертайм – 60:60. Але у угорського гравця залишалося 4 секунди на атаку, за які він встиг виконати результативний кидок.

Свій наступний матч підопічні Айнарса Багатскіса проведуть 27 листопада на виїзді проти Словенії.

Читайте: "Гноми проти гігантів": австрійська преса визнала перевагу українських баскетболістів

Як повідомляв OBOZREVATEL 20 лютого українські баскетболісти в першому турі відбору на Євробаскет-2021 обіграли команду Австрії. Зустріч у Граці завершилася з рахунком 73:88.