футболки з логотипом Obozrevatel Взяти участь

/Баскетбол

Скандальне суддівство: українці програли Чорногорії у відборі КС із баскетболу

25.9тЧитати матеріал російською

Збірна України з баскетболу в кваліфікації Кубка світу-2019 програла команді Чорногорії. Другий матч другого етапу завершився в Нікшичі з рахунком 90:84.

ОГЛЯД МАТЧУ ЧОРНОГОРІЯ - УКРАЇНА

З перших хвилин на паркеті йшов в'язкий баскетбол, із великою кількістю боротьби. Судді вирішили посилено допомагати господарям, роздаючи нашим гравцям незаслужені фоли за найменші дотики суперника. Вже на 3-й хвилині по два персональні зауваження були у Джетера і Лукашова, а також виписали абсолютно "лівий" фол Леню.

Відчувши вседозволеність, чорногорці не соромилися при першій-ліпшій можливості лізти під кільце, де очікували потрібного свистка від суддів. В атаці українці не могли налагодити комбінаторну гру і лише сольні проходи Михайлюка не давали господарям піти у відрив.

Україна змістила акцент на атаки з-під кільця, але ні Кравцов, ні Бобров не могли впоратися з нервами, допустивши декілька прикрих промахів у стовідсоткових ситуаціях. Перша чверть завершилася з рахунком 16:13.

У паузі між чвертями Євген Мурзін знайшов потрібні слова і 5:0 ривок від України (Липовий + Кравцов) дозволив їм вийти вперед. "Синьо-жовті" поступово перехоплювали ініціативу, нарощуючи свою перевагу під чужим кільцем. Після дальнього Гладиря рахунок 24:20 змусив Звєздана Мітровіча брати таймаут.

Перша п'ятихвилинка пішла під диктовку баскетболістів збірної України. Олексій Лень, до цього набрав лише два пункти, раз по раз розбирався з захистом, а після шикарного данка знову змусив чорногорського тренера терміново брати хвилинну перерву (35:29).

У заключні хвилини чорногорці зробили акцент на триочкові. Бояна Дублевіча кілька разів забули на дузі, де 26-річний чорногорський центровий холоднокровно розстрілював наше кільце. Україна ніяк не могла налагодити штрафні кидки, багато пропускала в обороні і в підсумку пішла на перерву, програючи 40:45.

Як ляпас виглядала трійка з сиреною від Миколи Івановича.

Третя чверть розпочалася з фестивалю від Леня. Центровий "Атланти" двічі тікав у швидкий прорив, один із яких оформив ефектним "цвяхом". Незважаючи на такий локальний успіх, переломити хід зустрічі нам не вдавалося. Яскраві моменти в атаці, чергувалися дурними провалами в обороні.

Дублевич, як і раніше, легко розбирався з нашим захистом, Пух втрачав м'яча на рівному місці і за 3:28 до кінця рахунок був 57:50 на користь господарів. Кінцівку команди провели практично без захисту, часто завершує атаки данками, а Україна, як і раніше, була в ролі наздоганяючої - 58:62.

У четвертій десятихвилинці Україна попливла, явно підсівши фізично. Наші гравці не встигали до опонентів, пропускали необов'язкові "трюльники" і в підсумку зломити Чорногорію так і не змогли.

На останніх секундах українці спробували далекими триочковими дістати суперника, але судді знову взяли своє слово, знущально давши неспортивний фол Леню.

Другий етап. 2-й тур. Група I

Чорногорія - Україна - 90:84 (16:13, 29:27, 17:18, 28:26)

Чорногорія: М. Іванович (30 + 6 передач), П. Попович (6), Суад Шехович, Радович, Дубльевіч (26 + 8 підбирань) - старт; А. Попович (12 + 7 підбирань), Секуліч, Барович (3), Чарапіч (2), Джурішіч (11), Н. Враньєш

Україна: Лукашов (2 + 5 передач), Михайлюк (15 + 5 підбирань), Конєв (9), Зайцев (9), Кравцов (7) - старт; Гладир (12 + 6 підбирань), Герун (3), Липовий (7), Бобров, Джетер (7), Лень (13 + 7 підбирань)

Свій наступний матч у рамках відбору КМ-2019 збірна України проведе 29 листопада вдома в Запоріжжі проти Словенії.

Нагадаємо, що 14 вересня, підопічні Євгена Мурзіна при заповнених трибунах київського Палацу спорту в чудовому стилі обіграли другий номер світового рейтингу, команду Іспанії. Зустріч завершилася з рахунком 76:65.

Тисни! Підписуйся! Читай тільки найкраще!

Читайте всі новини по темі "Кубок світу з баскетболу" на сайті "OBOZREVATEL".