Євробаскет-2015. Україна сенсаційно дала бій фавориту

11,5 т.

Збірна України з баскетболу провела свій перший матч на чемпіонаті Європи. Незважаючи на поразки проти команди Литви з рахунком 68:69, підопічні Мурзіна залишили дуже приємні враження якістю гри, ледь не створивши головну сенсацію ігрового дня. У першій десятихвилинці українці під пресингом заповнених трибун дещо знітилися. Безглузді втрати і непідготовлені кидки дозволили литовцям впевнено виграти відрізок 19:12. Але вже у другій чверті наші баскетболісти заспокоїлися і показали свою справжню силу.

Читайте: Поїхали! Стартував 39-й чемпіонат Європи з баскетболу

Наш капітан Кирило Фесенко показував відмінну гри, періодично роблячи з "великих" литовських "відбивну котлету". Відчули впевненість і партнери гравця російського "Автодору" - 14:14 за чверть і загальний рахунок 33:26 за половину гри.

Після перерви підопічні Казлаускаса підвищили темп, і це відразу позначилося на результаті - литовці пішли у відрив. Було помітно, що українські баскетболісти трохи втомилися. Незважаючи на це кінцівка третього періоду залишилася за "жовто-блакитними". Знову соло від Фесенко, дозволило виграти чверть 19:17.

Читайте: Євробаскет-2 015. Табло турніру

У завершальному відрізку Україна продовжувала давати бій литовським грандам, але за 5 хвилин до кінця Фесенко отримав 5-й фол. Це ще більше завело хлопців і українці вперше в поєдинку вийшли вперед. Почалися "гойдалки", які завершилися справжнім трилером. Програючи 68:69 в України залишалося кілька секунд на останню атаку. Шанси у нас були, але точний завершальний кидок зробити не вдалося.

Євробаскет-2015. Група D

УКРАЇНА - ЛИТВА - 68:69 (12:19 14:14 17:19 19:23)

Україна: Фесенко (19 + 11 підбирань + 2 блок-шоти), Мішула (13), Рендл (12 + 6 передач + 4 втрати ), Корнієнко (8 + 5 підборів), Зайцев (7 + 5 підбирань + 4 втрати), Пустозвонов (5 + 4 передачі), Лукашов (2), Тимофеєнко (2), Сизов, Липовий, Пустовий.

Литва: Янкунас (22 + 5 підборів), Валанчюнас (19 + 11 підборів), Мачюліс (11 + 3 перехоплення), Сейбутіс (8), Калніетіс (3 + 5 підбирань + 7 передач + 4 втрати), Лекавічюс (3), Явтокас (2), Кузмінскас (1), Сабоніс, Мілакніс. Кидки з ближньої та середньої дистанції: 27/47 (57%) - 17/51 (33%) Кидки з дальньої дистанції: 4/15 (27%) - 5 / 13 (38%) Штрафні кидки: 2/3 (66%) - 20/25 (80%) Підбори: 33-39. Передачі: 18-17. Втрати: 14-11.

Українська команда дала справжній бій лідеру Євробаскету і була близька до сенсації. Свій наступний матч баскетболісти зіграють 6 вересня проти збірної Чехії. Початок о 21:30.