"Боротися за чемпіонство": молодіжна збірна України на позитиві полетіла на "Євробаскет-2016"

22,9 т.
Молодіжна збірна України з баскетболу

Молодіжна збірна України з баскетболу (U-20) вирушила на чемпіонат Європи-2016, який триватиме з 16 по 24 липня в Гельсінкі. Гравці і тренерський штаб "жовто-синіх" перебували в чудовому настрої перед вильотом до столиці Фінляндії, де в групі С нам належить зіграти зі Словенією (16 липня), Сербією (17 липня) і Латвією (19 липня).

"Обозревателю" вдалося поспілкуватися в аеропорту з наставником команди Максимом Михельсоном, капітаном Іллею Сидоровим, а також гравцями Святославом Михайлюком, Олександром Кобцем і Максом Мірошниченком. Головний тренер разом зі своїми підопічними були позитивними, незважаючи на ранній підйом і виїзд о 5 ранку з Черкас. Трохи сонні хлопці жартували один над одним, чекаючи реєстрації на рейс - було видно, що в команді панує прекрасна атмосфера.

У Гельсінкі збірна України відлетіла в такому складі: Максим Мірошниченко, Олександр Кобець, Євген Балабан, Дмитро Скапінцев (всі - "Черкаські Мавпи"), Ілля Сидоров, Сергій Павлов (обидва - "Хімік"), Віталій Зотов ("Будівельник"), Святослав Михайлюк ("Канзас"), Павло Лебединцев ("Інфіз"), Сергій Приймак (без клубу), Олександр Тарасенко ("Дніпро"), Ілля Антоненко (Шерідан Junior School).

Читайте: Тренер збірної України: запорука успіху - любити свою команду і країну

Максим Міхельсон, головний тренер:

- Наші цілі на турнір - перемагати в кожному матчі. Ми виконали великий обсяг роботи, готувалися 1,5 місяця, тому інших завдань ставити перед собою не будемо. Закриваємо очі на те, що десь є втрати в команді - у нас 12 дуже боєздатних гравців. Баскетбол усіх розсудить.

Думаю, що всі команди, які гратимуть із нами, теж ставлять перед собою такі ж цілі. Зараз в Європі і світі баскетбол настільки вирівнявся - особливо молодіжні та юнацькі чемпіонати - що немає другорядних суперників. Ми цим складом грали два роки тому на чемпіонаті Європи в Дивізіоні Б, де стали другими. І там ми без варіантів програли угорцям, хоча, здавалося б, це не найбільш баскетбольна країна.

Виділяти, хто сильніший - Словенія або Сербія - важко. Ті ж словенці тільки закінчили турнір в Італії, обіграли іспанців, тільки в овертаймі поступилися італійцям. Це дуже хороша команда.

Ми їдемо для того, щоб перемагати в кожному матчі, ми не ставимо завдання зайняти 8-е місце або не вилетіти з Дивізіону. Наший мінімум - виграти перший матч. Коли його проведемо, нашим завданням буде виграти другий матч. Усе планується поступово. Сьогодні ми не їдемо з метою зайняти 7-е місце, на одне вище, ніж було раніше в історії молодіжок. Ми летимо з метою перемагати в кожному матчі і боротися за чемпіонство. А там уже будуть розподілятися сили і будемо розуміти, на що ми сьогодні здатні. Це баскетбол - гра, де може виграти будь-яка команда.

Читайте: Українські баскетболісти обіграли Росію на міжнародному турнірі в Італії

У плані підготовки - ми готові до цього чемпіонату. На останніх тренуваннях хлопці грали добре, з хорошим зарядом енергії. У цьому плані все чудово. З негативних моментів можна виділити втрату гравців. Так, позбулися важливих гравців, хлопців зі стартової п'ятірки. Але нічого. Думаю, ті хлопці, які потрапили до складу, здатні замінити будь-якого з тих, хто вибув.

Ілля Сидоров, капітан:

- Ми не дивимося на імена суперників і налаштовуємося тільки на перемогу в кожній грі. Їдемо на чемпіонат Європи й інакше навіть не думаємо. Серби фаворити, але їх що, нереально обіграти? Будемо боротися з кожним суперником на максимумі і робити все, що від нас залежить.

Не можна сказати, що в Дивізіоні А є слабкі команди. При цьому кожні суперники прохідні, тому, думаю, все буде нормально. Фізично ми готові на відмінно, підійшли до турніру в оптимальній формі. Атмосфера в збірній вийшла на той рівень, який повинен бути перед чемпіонатом Європи - між гравцями немає жодних суперечок.

Читайте: Молодіжна збірна України дала бій Італії на міжнародному турнірі

Святослав Михайлюк, атакуючий захисник:

- Підготовка пройшла чудово. У нас було три турніри, і ми виконали багато роботи. Вже на чемпіонаті Європи ми покажемо все, на що ми здатні. Атмосфера в команді чудова, всі в гарному настрої. Тому ми налаштовані по-бойовому.

У нас зібралася дуже хороша команда, недооцінки суперників немає. Нам потрібно вигравати в кожній грі, щоб вийти з групи з першого місце. Це був би чудовий варіант, який збільшує наші шанси потрапити до вісімки. Нам це під силу. Ми розуміємо, що на нас лежить велика відповідальність, але на цьому не варто концентруватися. Потрібно виходити і виконувати завдання - зайняти якомога вище місце.

Максим Мірошниченко, розігруючий:

- Ми працювали більше, ніж потрібно, більше, ніж давала на підготовку Федерація. Були на багатьох турнірах, де Україна ще ніколи не брала участь. Вважаю, що до чемпіонату Європи підготувалися на 100%. Усе-таки 1,5 місяці - це навіть більше, ніж інші збірні. Залишилася справа за малим - показати те, на що ми здатні.

Збірна України здатна займати перше місце в групі. Ми знаємо сербів і словенців, грали з латишами. Думаю, що можемо перемагати цих суперників.

Атмосфера в команді хороша - якою вона ще може бути, коли збираються 12 гравців, які раніше виступали в U-16, U-18. Ми один одного знаємо не перший рік, тому все чудово.

Дуже сподіваюся, що ми зможемо підняти планку і зайняти місце вище восьмого, яке вважається кращим за весь час. Якщо не їхати за призами, то можна взагалі туди не їхати. Так, усі говорять, що класна збірна, перспективна і т.д. Але треба їхати, показувати і доводити це.

Олександр Кобець, розігруючий:

- Я вважаю, підготовка пройшла прекрасно, команда в хорошій формі. Ми провели дуже хороші тренувальні збори, під час яких зіграли на трьох турнірах, а також провели домашні спаринги з білорусами. Думаю, у плані підготовки ми зробили все, що можна. Тепер потрібно тільки показати себе на чемпіонаті. Усе залежить тільки від нас.

На чемпіонат Європи потрібно налаштовуватися, як на свято. Тоді і результат буде. Подивіться на топові команди - у них саме такий настрій. Ми повинні до цього прагнути. Наша мета - боротися за медалі.

На Євробаскеті немає слабких суперників. Група у нас не найскладніша, тому є шанси зайняти місце вище у своїй групі, яку нам під силу виграти. Є, правда, збірна Сербії. Це дуже хороша команда, але у нас усе має вийти. Нагадаємо, перед стартом на Євробаскеті збірна України U-20 провела два спаринги в Черкасах. Спершу наша "молодіжка" розгромила Білорусь із рахунком 92:69, а потім у бойовому поєдинку поступилася сусідам - 82:91.