Збірна України виграла "бронзу" Євробаскету 3х3

15.2тЧитать новость на русском

Збірна України з баскетболу 3х3 у складі Станіслава Тимофієнка, Олександра Кобця, Дмитра Ліповцева і Максима Закурдаєва завоювала бронзові медалі чемпіонату Європи, який у ці дні проходить в Амстердамі. У матчі за третє місце наші хлопці в овертаймі обіграли Сербію 20:18.

Серби традиційно потужно почали гру, повівши в рахунку після влучних двоочкових кидків. Українці мазали з-під кільця вільні кидки і здійснювали невимушені втрати в простих ситуаціях. Ближче до половини зустрічі Сербія зменшила оберти і наші хлопці змогли важкими кидками через руки зрівняти рахунок.

Баскетболісти України дуже часто програвали підбір, дозволяючи опонентам атакувати другим темпом. Закинувши перший дальній за 2 хвилини до кінця "синьо-жовті" зробили перші кроки, щоб зломити опір непоступливих сербів.

В останні секунди йшла безкомпромісна боротьба з фантастичним обміном дальніми кидками. На останніх секундах при рівному рахунку Україна мала можливість на останню атаку, але Кобець втратив м'яч і гра перейшла в овертайм, де Тимофієнко першим же кидком оформив фантастичну перемогу.

Раніше в півфіналі Україна програла Словенії 8:22. Українці нервово почали поєдинок. "Синьо-жовті" баскетболісти змазали декілька відкритих дальніх кидків, дозволивши супернику за три хвилини створити солідний відрив 6:2.

Гравці збірної України ніяк не могли намацати потрібний ритм, помиляючись у заключних фазах атак і промахуючись з-за дуги, тоді як у словенців раз-по-раз залітали "двушки". До середини зустрічі рахунок був 15:4.

За час, що залишився Україна так і не змогла переламати хід матчу.

У чвертьфіналі українці драматично обіграли збірну Іспанії - 19:17. Матч почався для українців непросто. Потужні й атлетичні іспанці щільно захищалися, не дозволяючи нашим хлопцям точно атакувати з периметра. За три хвилини рахунок був 2:2.

Ближче до середини зустрічі "синьо-жовті" адаптувалися до гри суперника і намагалися атакувати також у силовій манері.

На майданчику було більше серйозної чоловічої боротьби, ніж забитих очок. До середини рахунок був 7:6 у нашу користь, але дальні кидки Іспанії позначили пристойну перевагу "червоної фурії". Але українці не здалися, а намагалися двоочковими кидками зломити чашу терезів на свою сторону, хоча змогли закинути єдиний за 50 секунд до кінця, зрівнявши рахунок 13:13.

Кінцівка видалася драматичною. За 5 секунд до кінця українці завдяки шикарній грі Тимофієнка вели два очки, але лідер збірної Іспанії з сиреною зміг перевести гру в овертайм. У додатковій п'ятихвилинці чудовий Стас влучним дальнім вивів Україну в півфінал, де її чекає Словенія. Початок о 20:15 за київським часом.

ФІБА

Відзначимо, що наші баскетболісти з першого місця в групі вийшли в плей-офф. У стартовому поєдинку українці перемогли Туреччину (22:14), а потім переконливо здолали господарів і діючих віце-чемпіонів світу з Нідерландів (22:14).

Іспанія на груповому етапі перемогла Угорщину (18:15) і поступилася Сербії (9:21).

Згідно з правилами баскетболу 3х3 за звичайне потрапляння дають 1 очко, за попадання з-за дуги - 2 очка. Матч триває 10 хвилин чистого часу.

Нагадаємо, в кваліфікаційному турнірі в Андоррі збірна України посіла четверте місце, здолавши в чвертьфіналі чинного чемпіона Європи - Словенію.

Читайте все новости по теме "Баскетбол 3х3" на Обозревателе.