Пхьончхан-2018: "золото" Абраменка, драма в біатлоні та феноменальний Гіршер

609
Пхьончхан-2018: 'золото' Абраменка, драма в біатлоні та феноменальний Гіршер

У черговий день розіграшу медалей у Пхьончхані фристайліст Олександр Абраменко приносить Україні перше "золото", Мартен Фуркад випереджає на сантиметри Сімона Шемппа, а Марсель Гіршер домінує в гігантському слаломі.У дев'ятий день розіграшу нагород на зимових Олімпійських іграх у південнокорейському Пхьончхані в неділю, 18 лютого, фристайліст Олександр Абраменко приніс Україні перше "золото", вигравши змагання в повітряній акробатиці. Він випередив китайця Цзя Цзуньяна та росіянина Іллю Бурова.

Справжня драма розігралася у біатлоні в гонці з масовим стартом на 15 кілометрів серед чоловіків. Лише фотофініш зміг визначити переможця - легендарний француз Мартен Фуркад на кілька сантиметрів випередив німця Зімона Шемппа (Simon Schempp) та здобув друге золото на Олімпіаді. Третє місце посів норвежець Еміль-Гегле Свендсен.

Також друге "золото" в Пхьончхані завоював австрійський гірськолижник Марсель Гіршер (Marcel Hirscher). Після перемоги в альпійській комбінації він виграв гігантський слалом, випередивши норвежця Генріка Крістофферсена та француза Алексіса Пентюро. Відрив Гіршера від Крістофферсена становив 1,27 секунди - найбільший на Олімпійських іграх у гігантському слаломі за останні 50 років, з часу Олімпіади 1968 року в Греноблі.

Також цього дня олімпійськими чемпіонами стали норвезькі лижники, які виграли естафету 4х10 кілометрів, фристайліст Ойстейн Бротен з Норвегії виграв змагання в слоупстайлі, а ковзанярка з Японії Нао Кодайра перемогла на дистанції 500 метрів.

За підсумками дев'яти днів розіграшу медалей у Пхьончхані в неофіційному медальному заліку - зміна лідера. Норвегія тепер випереджає Німеччину - в обох збірних по дев'ять золотих нагород, однак у норвежців - дев'ять срібних та вісім бронзових медалей, а у німців - п'ять срібних і чотири бронзових. На третій позиції - Нідерланди з шістьма золотими нагородами завдяки перемогам ковзанярів. Україна після "золота" Абраменка - єдиної поки медалі українських олімпійців у Пхьончхані - на 18 позиції.