Прийміть участь
в розіграші
планшету Взяти участь
Приз
ГоловнаБлоги

/Мій Обозреватель

У цьому розділі відвідувачі сайту самі генерують контент. Редакція «Обозревателя» не несе відповідальності за цей контент.

"Фейк" про "Батьківські Комітети", або що відбувається насправді

420

Міністерство освіти і науки України та високопосадовці після опублікування наказу №1649 яким скасували Наказ Міністерства освіти і науки України від 02 червня 2004 року №440 «Про затвердження примірного положення про батьківські комітети (ради)» почали нас запевняти, що «Батьківські Комітети» ніхто не скасовував, але тепер виникає ще більше питань.

З відповіді МОН : Загальноосвітній навчальний заклад на підставі зазначеного Примірного положення розробляє власне положення про батьківські комітети з урахуванням специфіки своєї діяльності та вимог законодавства. (фото)

П О С Т А Н О В А КМУ від 27 серпня 2010 р. N 778 Про затвердження Положення про загальноосвітній навчальний заклад

100. У закладі за рішенням загальних зборів (конференції) можуть створюватися і діяти рада закладу, діяльність якої регулюється його статутом, а також піклувальна рада, учнівський комітет, батьківський комітет, методичні об'єднання, комісії, асоціації, положення про які розробляє і затверджує МОН.

МОН регулює діяльність та повноваження всіх органів які є в закладах освіти, положення про «Батьківські Комітети» скасовано, то чим же тепер керуються «Батьківські Комітети»?

Особливу стурбованість викликає той факт, що представники МОН прирівнюють «Батьківські Комітети» до органів самоврядування, хоча в Примiрному положенні про батькiвськi комiтети (ради) загальноосвiтнiх навчальних закладiв є посилання на ЗУ «Про об’єднання громадян».

1.3. У своїй дiяльностi комiтети керуються Конституцiєю України, Законами України «Про освiту», «Про загальну середню освiту», «Про об’єднання громадян», Конвенцiєю ООН про права дитини, Положенням про загальноосвiтнiй навчальний заклад, статутом загальноосвiтнього навчального закладу, цим положенням та iншими нормативно-правовими актами в галузi освiти i мiжнародного законодавства з прав дитини.

Впевнений що вони мали на увазі саме Громадські організації. Це також підтвердила Лілія Гриневич в інтерв’ю Радіо Свобода 2 лютого.

Положення про органи батьківського самоврядування ще не розробленні (Повноваження, відповідальність, засади формування та діяльності органів громадського самоврядування визначаються спеціальними законами) , а залучення фінансових ресурсів для забезпечення діяльності закладу покладено на піклувальну раду (Стаття 29. ЗУ Про освіту)

Звичайно ніхто не розраховував, що МОН офіційно заборонить діяльність «Батьківських Комітетів», але давайте скажемо правду, що правових підстав для діяльності «Батьківських Комітетів» в сучасному вигляді тепер(після скасування наказу№440) нема взагалі. А ті органи батьківського самоврядування які планують створити будуть іншими.

Час «Батьківських Комітетів» все ж таки минув!

Місце
0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наші блоги