Рокери співом зароблять на художній розпис Кам’янець-Подільського

33

У вересні 2012-го у Кам’янець-Подільському з’явиться "Республіка". У старій частині міста, котра є офіційним архітектурним заповідником, з 10-го по 23 вересня проходитиме "Республіка" - фестиваль сучасного вуличного мистецтва у всіх його проявах – музика, малюнок, поезія, танець, відеомистецтво.

Фестиваль "Республіка" - це антикомерційний мистецький фестиваль. Протягом трьох днів – з 21 до 23 вересня - на сцені у Старій Фортеці виступлять близько 50 кращих рок-колективів України, Росії, Білорусії.

На зароблені фестивалем гроші найуспішніші райтери з України, Росії, Білорусії, Польщі та Іспанії два тижні художньо розписуватимуть будинки міста, які не вписуються в архітектурний ансамбль Кам`янця. Старі потріскані стіни хочуть перетворити на картини, занедбані будівлі - в арт-об'єкти.

У 2011 році фестиваль "Республіка" став дебютним і є чи не єдиним некомерційним фестивалем в Україні. Він позиціонується як антикомерційний музичний арт-фестиваль, спрямований на звернення уваги на культурно-соціальні проблеми та розвиток невеличких міст та містечок.

Художня частина фестивалю розпочнеться 10.09 та звершиться 23.09. Протягом двох тижнів райтери з України, Іспанії, Польщі, Росії та Білорусії будуть розмальовувати будинки загальною площею близько 2000кв.м. Всі ескізи, котрі будуть наноситись на фасади, затверджені оргкомітетом фестивалю та Кам’янець-Подільською міською радою.

Музична частина фестивалютриватиме протягом трьох днів (21-23.09) на території старої фортеці. Цього року у концерті візьмуть участь як відомі, так і молоді гурти з України, Білорусії та Росії.

Вже відомі учасники та хедлайнери фестивалю "Республіка" 2012: Ляпис Трубецькой, Скрябін (панкова програма), Мотор'ролла, O.TORVALD, ATTRAKTOR, The Вйо, Табула Раса, Адісс Амеба, Оркестр Че, АННА, Кожаный Олень, ОТ Vinta, Pur:Pur, MORJ, White Coffin (США), Wasp’n’Hornet (Білорусія), Drum Ecstasy (Білорусія), VivienneMort, Безодня, Dead Boys Girlfriend, FarInHate, Merva, We Are, Пан Пупець, Cherry-merry, Фіолет (Луцьк)

Також протягом трьох днів фестивалю Республіка 2012 діятиме денна сцена на Ратушній площі. Стартуватиме вона з 13:00. На денній сцені презентуватимуть свою програму молоді перспективні гурти, проходитимуть квести та конкурси.

На денній сцені будуть представлені такі молоді та перспективні гурти: Алоізій Карамболь (Тернопіль), Brigitte Bardot (Росія), Superkeks! (Чернівці), Умбиликус (Харків), Дом Грибоедова (Дніпропетровськ), Pipl Plant (Чернігів), HIS (Луцьк), UA (Миколаїв), Lions (Донецьк), Crybabies (Хмельницький), Between Voice (Кам’янець-Подільський), Pulse Up (Хмельницький), In Side Another Time (Хмельницький).

Художня частинафестивалю "Республіка" відбуватиметься удень (протягом фестивалю та протягом 10 днів до приїзду гостей) на території старої та сучасної частини міста. Художники з Іспанії, Росії, Білорусії, Польщі та України будуть розписувати та розмальовувати попередньо обрані будівлі з метою зробити їх візуально привабливими та максимально вписати їх в архітектуру старого міста. Загальна площа, відведена для облагородження складає більше 2000 кв.м., що утричі перевершує минулорічну.

Літературна сценадіятиме протягом 21-23 вересня у старій частині міста у Вірменському дворику. Презентуватиме її творче об’єднання "БРИТВА" з міста Харків. Свою поезію представлять молоді літературні таланти.

Після завершення концертної програми на головній сцені на новій фортеці просто неба відбуватиметься Art Cinema Night – трансляція авторського арт-хаус кіно. Проект спрямований на популяризацію молодого покоління кіноаматорів.

Також вночі на території наметового містечка всі бажаючі можуть послухати акустичні "концерти" навколо вогнища.

Вже традиційно організатори тішитимуть всіх гостей акціями. Однією з них є збір телевізорів, котрі приносять в період фестивалю на Ратушну площу. Всі ініціатори отримують безкоштовний абонемент на три дні фестивалю. Акція спрямована на зменшення кількості "зомбоящиків" у домівках людей, котрі не тільки забирають вільний час, а й створюють інформаційний вакуум.

Еко-акціяна фестивалі "Республіка" триватиме протягом трьох днів фестивалю з 10:00 до 14:00 та має на меті прибирання від сміття каньйон річки Смотрич. Кілька команд волонтерів та чолі з гуртами-учасниками еко-акції, а також організатори будуть разом очищувати каньйон річки від побутового пластику та сміття, чим покажуть наглядний приклад жителям Кам’янця-Подільського та молодому поколінню.

Даний проект єунікальним, оскільки аналогів його не існує ні в Україні, ні у пост-радянському просторі. Поєднання ахітектури, що увійшла в історію старого міста Кам’янець-Подільський, та гіперсучасного мистецтва графіті уже викликало неабияке зацікавлення у засобів масової інформації на всеукраїнському рівні, тим самим зацікавило та збільшило кількість туристів міста. Головне завдання художників - перетворити занедбані будинки у художнє надбання міста Кам’янець-Подільський.

Торік під час фестивалю "Республіка" група художників-райтерів з різних країн світу (Росія, Україна, Білорусія) розписували занедбані будинки чи будівлі в аварійному стані загальною площею 500 кв. м. Всі кошти, отримані зі входу на фестиваль, були витрачені на оплату дороги художникам, харчування, проживання, оренду обладнання для розпису будинків та фарбу.

Фестиваль "Республіка" був визнаний найкращим мистецьким фестивалем 2011 року за версією This is Ukraine.

Сайт фестивалю

Читайте все новости по теме "Семейный туризм" на Обозревателе.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель LifeStyle" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости