Примите участие
в розыгрыше
планшета на Android Участвовать
Приз
ГлавнаяБлоги

/Журнал

Чорногорія: 7 місць, які варто побачити

98

У Чорногорії є місця, які можна назвати візитними картками країни. Відвідати їх означає стверджувати: "Я був у Чорногорії".

Про те, що має бути у списку must-see у цій перлині Адріатики, розповідає travel.tochka.net.

Визначні пам'ятки Чорногорії - Каньйон Тари

Каньйон Тари - це скелясті гори, глибокі ущелини, водоспади, стрімкі пороги в оточенні красивої природи. Протяжність цього природного дива - 82 кілометри, в деяких місцях глибина досягає 1300 метрів.

На замітку екстремалам і тим, хто ганяється за рекордами. Каньйон Тари - це найглибший каньйон в усій Європі, а у світі його перевершує лише американський Гранд Каньйон.

Каньйон з одного боку оточують гори Синьяєвіна та Дурмітор, а з іншого - Любишня та Златні Бор. Каньйон Тари - частина парку Дурмітор та включений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Це місце - рай для любителів рафтингу. Також не забудьте перейти через знаменитий міст Джурджевича, що з'єднує північ і південь Чорногорії. Він є найвищим в усій країні, уявіть лише, які краєвиди звідси відкриваються.

Як дістатися. Каньйон Тари розташований у північній частині країни. Найближчі міста, звідки легко дістатися до каньйону - Жабляк, Плевля та Мойковац.

Визначні пам'ятки Чорногорії - Скадарське озеро

Вас вітає найбільше озеро на Балканах, що розташовується на території Чорногорії та Албанії. 2/3 озера належить Чорногорії. Площа Скадарського озера близько 390 км².

Природна водойма не лише визначна своїми розмірами. Це одне з небагатьох місць у Європі, що є природнім ареалом життя пеліканів та великого гніздування птахів.

Мало того, на берегах і островах озера є чимало визначних пам'яток - монастирі, фортеці, церкви з гробницями, пам'ятники тим, хто тут жив і правив сотні років тому. І, звісно, на особливу увагу заслуговують навколишні краєвиди природи.

Як дістатися. На південно-східному краю озера розташоване албанське місто Шкодер, трохи далі на північ - місто Коплик. З боку Чорногорії на березі західної частини озера розташоване містечко Вірпазар. По озеру плавають судна.

У чорногорській північно-західній частині споруджена дамба з мостами, по ній проходить шосе й залізниця Бар - Белград.

Визначні пам'ятки Чорногорії - Монастир Острог

Найбільша святиня та визначна пам'ятка Чорногорії - монастир Острог. Він висічений у скелі високо в горах. Заснований монастир у XVII столітті, тут зберігаються мощі святого Василія Острозького.

Тисячі паломників з усього світу проходять пішки від Нижнього монастиря до Верхнього з надією очиститися від гріхів.

Старий чернець, за сумісництвом іще й екскурсовод, розповість про історію монастиря, які чудеса та щасливі випадки тут траплялися.

Самі ж чорногорці кажуть, що святий Василій спостерігає з гори за ними все життя й чекає, поки ті повернуться до своїх коренів.

Як дістатися. Монастир Острог розташовано в горах на висоті 900 метрів над рівнем моря за 15 км від міста Даніловграда.

Туристи радять добиратися до чорногорської святині таким чином: автобусом із Будви в Подгоріцу, там пересісти на автобус до Нікшича, вийти на повороті в Острог і пішки дійти до монастиря.

Запасіться терпінням, добре також мати хорошу фізичну підготовку, оскільки пішки доведеться пройти 8 км. Якщо таке здійснити вам не під силу, то майте на увазі, що до Нижнього монастиря можна під'їхати машиною.

Якщо ви не прихильник масових скупчень людей, краще уникнути відвідання монастиря у п'ятницю та вихідні.

Визначні пам'ятки Чорногорії - місто Котор та Которська затока

Котор - відомий курорт на чорногорському узбережжі Адріатики. Місто - яскравий приклад архітектури середньовічних середземноморських міст. Котор у дуже гарному вигляді зберігся донині. 1979 року Котор внесли до списку ЮНЕСКО.

Місто розташоване біля підніжжя гори Ловчен, на березі Которської затоки у фіорді, який за своєю красою унікальний на всьому Середземномор'ї.

Котор заснований ще за часів Римської імперії, тоді він був відомий як Акривій та перебував у складі римської провінції Далматії. Сьогодні Котор приваблює своєю красою й атмосферністю.

Символ міста - собор Святого Трифона, в якому збереглися фрески XIV століття та ризниця з роботами венеціанських та которських ювелірів. У місті цікаво також побачити театр Наполеона, церкви святої Анни, святого Луки, церкву святої Марії.

Тим, хто хоче побачити Которську затоку в усій її красі, варто відвідати красиві прибережні містечка - Герцег Нові, Пераст, Рисан.

Як дістатися. З Будви в Котор можна дістатися автобусом, який ходить щодня або двічі на день. Із Підгоріци до Котора також можна доїхати прямим автобусом, або з пересадкою в Будві чи Цетінє.

Визначні пам'ятки Чорногорії - Будва

Будва - головний морський курорт регіону. В цьому місті Чорногорія постає в усій своїй красі та різноманітності.

Старе місто було зруйноване землетрусом 1979 року, однак у наш час успішно відновлене. Тут є три музеї, церкви та фортеця, високі вали якої оторочують центральну площу Старого міста.

Повно прекрасних пляжів, що оточені високими горами, - рай на землі. Головний пляж Будви називають іще царством гальки, він починається за 500 метрів на північ від пляжу Mogren.

Уночі місто не засинає. Влітку тут проходять численні фестивалі, найчастіше у фортеці на сцені просто неба.

І це лише одна сота всього, що ви можете зробити й побачити в цьому красивому курортному місті. Оскільки решту ми залишили для нашого детального гіда.

Визначні пам'ятки Чорногорії - Святий Стефан і Петровац

Святий Стефан розташований на Будванській Рив'єрі, на невеликому скелястому острові, з материковою частиною пов'язаний тонким піщаним перешийком. Курорт названий на честь покровителя Чорногорії - святого Стефана.

Цей курорт - один із найулюбленіших місць королівських осіб та знаменитостей. Святий Стефан славиться своїми пляжами з рожевим піском, протяжність яких 1170 метрів, вузесенькими вуличками, елегантними будинками та мальовничими церквами.

Якщо активність Святого Стефана почне втомлювати, слід поїхати за кілька кілометрів на південь до містечка Петровац.

Розташоване воно у красивій бухті, а навколо - соснові ліси й оливкові гаї, ідеальне місце для романтичного відпочинку на лоні природи.

Тут багато затишних кав'ярень, два піщані пляжі - Петровац і Лучіце, венеціанська фортеця й багато церков із давніми іконами.

Як дістатися. З Будви до Петровця та Святого Стефана можна доїхати автобусами й маршрутними таксі. Час у дорозі - близько півгодини.

Визначні пам'ятки Чорногорії - місто Цетінє й гора Ловчен

Цетінє - історична й культурна столиця Чорногорії. Розташована біля підніжжя гори Ловчен. Місто почало розростатися 1482 року.

Для самих чорногорців Цетінє - це символ нації й усієї країни, створеної під час героїчної боротьби за свободу. У Цетінє відбувалося чимало історичних подій. Саме це місто було центром організованого спротиву туркам та резиденцією Чорногорської православної церкви.

Найстаріша будівля в місті - церква Влашка, датована 1450 роком. Назва походить від слова "пастухи" (Vlasi). Цетінє, місто-музей, має найкраще збережену колекцію зброї на всіх Балканах.

Паломникам обов'язково треба зайти в монастир Цетінє, там зберігаються мощі святого Петра Цетинського, правиця Івана Хрестителя й часточка Чесного хреста.

Щоб не упустити можливість побачити місто з висоти пташиного польоту, варто піднятися на гору Ловчен. Гора має дві вершини - Штировник (1,749 м) і Језерски врх (1,657 м).

На Штировнику розташовано мавзолей чорногорського поета та правителя Петра ІІ Петровича Негоша та роботи знаменитого скульптора Івана Местровича.

Як дістатися. Цетінє з'єднується з Будвою та Підгорицею двосмуговим шосе. Обидва міста розташовані за 30 км від Цетінє. З Котора до Цетінє можна доїхати автомобілем. Ця дорога не дуже хорошої якості, однак відома своїми неперевершеними краєвидами на Которську затоку.

За 50 км від Цетінє розташовано аеропорт Тівата, звідки щодня здійснюються рейси в Белград і Цюріх.

Читайте все новости по теме "Семейный туризм" на OBOZREVATEL.

Источник

Наши блоги