В Канадi українське село вперше прийме кримсько-татарських дітей

1.1т

Як зясувалося, навіть перебуваючи за тисячі кілометрів від рідної країни можна потрапити у справжнє українське село. Воно знаходиться у годині їзди від Торонто і зветься Хакстон, що у перекладі з англійської - Сокіл. Всі назви вулиць тут повязані з Україною. Приміром, є вулиці Мазепи, Шевченка, Карпатська. Це надзвичайно гарне місце розташоване на березі озера Сімко, має свою церкву. Всі його мешканці – гарні сусіди.

Приводом поїхати сюди став щорічний фестиваль Івана Купали , який здавен святкують українці Торонто на цьому мальовничому озері. Сотні людей , що приїхали сюди, щиро вітали чудових танцюристів, співаків, бандуристів, які під відкритим небом створили чудову атмосферу свята. Пізніше була запалена фестивальна ватра і, звичайно, дівчата пустили у води озера свої сплетені вінки.

Після всіх урочистостей я поспілкувався з Славко Борис - головою торонтської філії Українського національного обєднаня Канади і попросив його розповісти про місце , де ми знаходилися.

- Більш ніж 50 років тому члени Українського національного обєднання Канади почали шукати місце, де можна було б створити табір відпочинку для дітей своїх родин. Дуже багато з них жили і працювали в різних містах, і їх діти не мали змоги бути на природі, спілкуватися один з одним українською мовою, вивчати разом історію України, словом, зберігати свою ідентичність. Членам УНО пощастило знайти і купити дуже гарну ділянку землі біля озера Сімко. Маємо тут біля 100 гектарів землі і велику частину берегової лінії. Члени громади зрозуміли, що тут можна збудувати не тільки дитячий табір, а й й справжнє поселення. Почали зводити перші будинки, школу, церкву… Так зявилося в Канаді справжнє українське село.

- Ми перші в Канаді збудували памятник жертвам Голодомору в Україні і десь через місяць будемо вшановувати тут, в Соколі, память українців, які стали жертвами цієї страшної трагедії.

- Мені приємно розповісти, що вперше дитячий табір у нас буде відкритий для дітей кримських татар, з якими ми дуже добре працюємо і які після анексії Криму створили в Канаді свою організацію. Це невеличка громада, але люди дуже працьовиті і почувають себе на 100 відсотків українцями. Ми раді допомагати їм і навіть розвивати їхню культуру.

- УНО було створено в Канаді у 1932 році, в першу чергу - для підтримки українців, які приїжджали до країни, допомагали з роботою, вели різні програми з підтримки і вивчення мови, історії, культури.

- У 1944 році Українське національне обєднання заснувало у Вініпезі Осередок Культури і Освіти, який став головним українським музеєм з бібліотекою і центром збереження архівів історії українців Канади та української культури.

- Наша організація створила дуже багато хорів, танцювальних ансамблів, драматичних гуртків, спортивних клубів. УНО заснувало свого часу першу Українську кредитну спілку в Канаді , яка, до речі, щороку витрачає тисячі доларів на стипендії найталановитішим студентам, які навчаються в університетах та коледжах країни.

- Звичайно, і зараз ми активно допомагаємо Україні у цей непростий час. Разом з Конгресом українців Канади, до складу якого входимо, ми беремо активну участь у роботі Євромайдану і вносимо свою фінансову підтримку Україні.

- Ми розуміємо, що зараз в Україні дуже складна ситуація, звичайно, не все відразу можна змінити, але ми бачимо, що навіть за рік вже є певний прогрес, і ми готові надати підтрику тим людям у владі, хто дійсно хоче змінити Україну. Ми сподіваємося, що все буде добре, але треба дуже тяжко працювати.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель LifeStyle" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости