Від атлантів до Христа: статуї, які можна побачити лише під водою. Фото

3.4т

Якщо ви переглянули всі найцікавіші історичні та культурні місця на суші, вам потрібно опускатись під воду. Адже ви не кожен день маєте можливість опинитися віч-на-віч з русалкою біля узбережжя Великого Кайману або Христом з Безодні (Christ of the Abyss) в водах у Кі-Ларго (Key Largo), Флорида, США.

І хоча відомо, що дещо з переліченого нижче є всього лише бутафорією, а походження інших залишається невідомою, всі ці підводні пам’ятки об’єднує одне: велика ідея збереження океану.

1. Статуя Амфітрити (Amphitrite statue) біля острову Великий Кайман

© Justin Lewis / Getty Images

272-кілограмова статуя русалки знаходиться в 50 метрах від берега південно-західної точки острова. Її можна знайти на глибині 15 метрів в межах легкої досяжності як дайверів, так і любителів снорклінга.

2. Статуя Хранителя Рифа (Guardian of the Reef) біля острову Великий Кайман

© Chris Parsons / Nauticam

Вважається, що якщо поцілувати Хранителя Рифа, це принесе удачу. У всякому разі, так стверджує Ненсі Істербрук (Nancy Easterbrook), зануривша цього водяного під воду перед своїм агентством Скубі-дайвінгу Divetech на Великому Каймані.

Істербрук також говорить, що цю статую створив той самий скульптор, який зробив статую Амфітрити. "Вони як брат і сестра, – каже вона. – Я уявляю, як вони спілкуються під водою один з одним, немов дельфіни".

3. MUSA або Підводний музей мистецтва в Канкуні, Мексика

© Jason de Caires Taylor / Barcroft Media / Getty

"Це ейфорія, коли сонячне світло запалює всі кольори губки, що росте на статуях", – говорить Джейсон де Кайрес Тейлор (Jason de Caires Taylor), автор 500 скульптур в натуральну величину, які можна побачити в цій підводній інсталяції у Канкуна, острів Ісла Мухерес (Isla Mujeres) і Пунта Нісук (Punta Nizuc), Мексика.

Тут набагато більше людей, ніж можна було б очікувати побачити під водою. Для повного враження Тейлор рекомендує глядачам освоїти підводне занурення. Він каже: "Вам хочеться зробити крок назад, щоб побачити всю інсталяцію. Найпрекрасніше в дайвінгу – це те, що ви перебуваєте в світі 3D. Ви не схильні до гравітації і не змушені розглядати все на рівні очей, як це було б в галереї".

© Jason de Caires Taylor / Barcroft Media / Getty

4. "Океанський Атлант" (Ocean Atlas) поблизу Нью-Провіденс, Багамські острови

© jasondecairestaylor.com

Найбільша в світі підводна статуя під назвою "Океанський Атлант" – ще одне творіння, яке належить Джейсону де Кайрес Тейлору. Ця 60-тонна скульптура, що символізує собою величезну потребу в збереженні океану, знаходиться якраз в місці безпосередньої необхідності перетворення.

"У цьому районі знаходиться нафтопереробний завод, що забруднює коралові рифи, – говорить автор скульптури. – Туристи приїжджають сюди і бачать масляні плями, так що, на мою думку, було блискучою ідеєю подібним чином утворити деякий тиск на нафтопереробний завод".

5. "Христос з Безодні" (Christ of the Abyss) біля Італійської Рів’єри, Портофіно

© Julie Gautier

Там, де в 1947 році під час занурення загинув перший італійський дайвер Даріо Гонзатті (Dario Gonzatti), тепер стоїть ця 2,5-метрова бронзова статуя Спасителя, створена італійським скульптором Гуїдо Галлетті (Guido Galletti).

Статуя, встановлена на 10-метровій глибині, популярна серед фрідайверіов і аквалангістів, які бажають віддати належне всім тим, хто зробив свій останній подих в морі.

6. "Христос з Безодні" (Christ of the Abyss) у Кі-Ларго (Key Largo), штат Флорида

© Getty Images / Aurora Creative

Існує ще дві копії оригінальної статуї Галлетті: одна встановлена біля узбережжя столиці Гренади в пам’ять про італійський екіпаж, загиблого в трагічній корабельній аварії пасажирського судна MV Bianca в 1961 році.

Друга знаходиться в Національному парку "Кораловий риф Джон Пеннекамп" (John Pennekamp Coral Reef State Park) на глибині 8 метрів у Кі-Ларго. GPS-координати цієї статуї широко відомі, що робить її однією з найбільш відвідуваних визначних пам’яток планети – це вам може підтвердити будь-який знайомий дайвер.

7. Підводний грот, о. Бохоль (Bohol), Філіппіни

© Martin Zapanta

Те, що починалося як ініціатива щодо стримування незаконної практики рибальства (як, наприклад, використання динаміту і ціаніду), стало пунктом призначення підводного паломництва.

У 2010 році в Морському парку "Double Barrier Reef" в Бієн ЮНІДО (Bien Unido) біля острова Бохоль була занурена під воду 4-метрова статуя Діви Марії і юного Ісуса.

8. Йонагуни (Yonaguni) у острова Рюкю, Японія

© Shawn Miller

Все ще залишається загадкою, хто створив цю азіатську Атлантиду. Серія утворень з піщанику біля острова Окінава, Японія, має занадто багато прямих кутів, террасових будівель, стовпів і інших особливостей, щоб бути результатом фантазії Матінки-Природи. Однак якщо це створено руками людини, то як, врешті-решт, виявилося на глибині 5 метрів під водою?…

9. Фальшивий моаї, острів Пасхи, Чилі

© Randy Olson / Nat Geo Creative

Як моаї з острова Пасхи, 7-метрова статуя-моноліт, могла опинитися під водою? Не варто шукати складні пояснення і наводити безліч припущень. Це не справжній велетень, а реквізит, встановлений в водах у Рапануі в 1994 році для зйомок фільму Кевіна Костнера. Зараз це місце користується популярністю серед дайверів.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель LifeStyle" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости