Топ-7 фактів про Україну, якими можна пишатися

439

Не дивлячись на те, що з усіх боків українцям намагаються довести, що вони ні на що не здатні, що ми не нація, що Київської Русі "не існувало", що ми нічого не досягли, що дивитися в Україні немає на що і світові на нас начхати, цифри статистики та факти говорять нам речі абсолютно протилежні.

Ось 7 фактів про Україну, якими ми можемо тішитися та пишатися.

1. Україна посідає п’яте місце за рівнем якості вищої освіти серед 50-ти країн світу.

Хто б міг подумати? Але ж цей факт дійсно вражає: Україна знаходиться на 5-му місці за якістю вищої освіти, пропускаючи вперед такі країни, як Південна Корея, Фінляндія, Ізраїль, Росія таобганяє здавалося б лідируючі країни Європи і Заходу.

За версією щорічного рейтингу Bloomberg, не так вже й погано здобувати вищу освіту в нашій країнііне шукати "кращого" за кордоном.

2. Станція метро "Арсенальна" у Києві є найглибшою в світі.

Так-так, саме наша "Арсенальна", глибина якої 105 метрів, – найглибша станція метро в світі. Вона була відкрита в 1960 році і отримала назву від великого заводу "Арсенал", що знаходиться пруч, а в 1987 році навіть отримала статус "пам’ятка архітектури місцевого значення".

3. Україна славиться найбільшим запасом марганцевих руд в світі.

Нікопольський марганцевий басейн – саме той "герой", який забезпечує нашу країну (і не тільки), такими величезними запасами руд марганцю (11% всіх світових запасів) і, безсумнівно, таким гучним статусом. Він знаходиться на півдні України, в Запорізькій та Дніпровській областях. Відкритий він був ще в 1883 році, а промислова розробка руд почалася в 1886-му.

4. Українська мова – наймелодійніша після італійської.

На конкурсі мов у Парижі в 1934 році українська мова дійсно зайняла друге місце за мелодійністю, поступившись італійській. Також вона посіла третє місце після французької та перської за такими критеріями: фонетика, лексика, фразеологія, структура речень.

5. Український духовий інструмент трембіта є найдовшим духовим музичним інструментом в світі.

Цей музичний інструмент, батьківщиною якого є Україна, зустрічається у гуцулів, а також польських, хорватських, далматських, румунських, словенських та угорських пастухів. Поширена трембіта в основному в Українських Карпатах і на території Польщі. З давніх-давен її використовували щоб повідомляти про різні значимі події і для виконання пастуших мелодій.

6. Друга по довжині печера в світі знаходиться в Україні.

Печера "Оптимістична", яка розташована на Поділлі, поступається по протяжності тільки Мамонтовій в США. Оптимістична знаходиться на глибині 20 метрів і тягнеться на 230 км, в той час як протяжність "конкурентки" – 587 км.

7. Пабло Пікассо був в захватівід картин української художниці.

Українка Катерина Білокур підкорила всесвітньо відомого художника і засновника кубізму Пабло Пікассо своїми картинами, які він назвав геніальними і порівняв нашу художницю з легендарною Серафін Луіс.

 

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель LifeStyle" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости