В Кам'янці-Подільському знайдено унікальну трипільську ливарню. Опубліковано фото

3.1т

В липні 2016 року на території Кам’янця-Подільського, що на Хмельниччині, було знайдено унікальну ливарню віком 3800-3600 років до н.е. 

Експедиція була організована у червні 2016 року Держпідприємством "Науково-дослідний центр "Охоронна археологічна служба України"" Інституту археології НАН України.

Ливарню (вік – 3800–3600 років до н. е.) віднайдено у центрі Кам’янця, на т. зв. Польському ринку. Відкриття належить видатному українському вченому, археологу і трипіллєзнавцю Дмитру Костянтиновичу Черноволу, керівнику розкопок. За його ствердженням, в Україні перший раз знайдена металообробна майстерня трипільської культури. У розкопі на площадці було виявлено три фрагменти тігелів і шість фрагментів мідних пластин. Також були знайдені мідний шлак і кістки зі слідами міді.

Як свідчать колеги Дмитра Черновола, знайти мідь в енеолітичному шарі є величезною рідкістю для вчених. Багато хто з археологів-трипіллєзнавців марно шукає її десятиріччями. Тож Кам’янець-Подільській архітектурно-археологічній експедиції надзвичайно пощастило. Водночас знахідка кам’янецької міді віком 5800 років на місці розкопок житла трипільської культури на Польському ринку – це результат важкої і самовідданої праці багатьох людей.

Ця сама експедиція здійснила вже багато відкриттів на теренах давнього Кам’янця. Серед найвизначніших – двоповерхова фортифікаційна вежа (17 ст.) та "вулиця гончарів" (15 ст.).Кам’янець-Подільський зараз змагається за членство в списку ЮНЕСКО – і останні знахідки, як сподіваються ті, хто за це вболіває, маютьнеабияк допомогти у тій справі.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель LifeStyle" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости