Найзагадковіший острів планети: фото дивовижної флори та фауни Мадагаскару

На острові Мадагаскар, який був випадково відкритий 10 серпня 1500 року португальським мореплавцем Діегу Діашем живуть унікальні тварини. Як відомо, Діегу плив до Індії, але потрапив в сильний шторм і відхилився від курсу, так що відкриття вийшло випадково. На сьогодні Мадагаскар донині залишається одним з найзагадковіших островів на планеті.  

Приблизно 160-165 мільйонів років тому острів Мадагаскар відокремився від Африканського континенту, а потім і від Індії – близько 65-70 мільйонів років тому. Мадагаскар – одне з найбільш багатих тваринами видами тропічних місць на землі. Завдяки унікальним природним умовам тут живуть і розвиваються види, які вже давно вимерли в усіх інших частинах світу.

У період з 1999 по 2010 рік фахівці з Міжнародного фонду дикої природи (WWF) виявили на Мадагаскарі 615 нових видів тварин. Однак деяка частина фауни острова знаходиться під загрозою вимирання в зв’язку з вирубкою лісів, браконьєрством, незаконною торгівлею рідкісними тваринами і іншими факторами. До таких тварин відноситься мишачий лемур, який був виявлений на острові в 2000 році. Довжина його тіла становить в середньому 9 см, що робить його самим крихітним приматом в світі. Ці лемури довжиною (від голови до кінчика хвоста) щонайбільше 27 см.

Територія Мадагаскару PK32-Ranobe, яка відображена на цьому знімку, є місцем проживання різних біологічних видів і при цьому майже повністю оточена шахтами, в яких проводяться активні гірничовидобувні роботи. Всесвітній фонд дикої природи в даний час відстоює розширення меж території, що охороняється, щоб включити до її складу більше ключових місць існування видів. Переговори з гірничодобувними компаніями не приносять очікуваних результатів: щороку стає все більше територій компанії, які видобувають корисні копалини, якими такий багатий піщаний ґрунт Мадагаскару, а величезна кількість лісу вирубується для отримання деревини, з якої потім роблять деревне вугілля.

Цей яскравий хамелеон відноситься до виду Furcifer timoni, який був виявлений у віддалених тропічних лісах на півночі Мадагаскару в 2009 році. Як чоловічі, так і жіночі особини в процесі мутації придбали яскраве забарвлення, що нагадує макіяж в стилі "глем-рок". Вчені кажуть, що відкриття цього виду хамелеонів стало для них великим сюрпризом, оскільки цей район неодноразово ретельно оглядали на предмет нових видів рептилій протягом багатьох років.

Жаба Boophis bottae – одне з 69 земноводних, виявлених за останні 11 років на території Мадагаскару. Різноманітність амфібій, що мешкають на Мадагаскарі, просто вражаюча і грає важливу роль для всієї планети. Число земноводних скорочується як у всьому світі, так і на Мадагаскарі. Після проведеного недавно дослідження ДНК фахівці висловили припущення про те, що на Мадагаскарі руйнування звичного середовища проживання впливає на більшу кількість видів, ніж вважалося раніше.

У 1992 році науці були відомі всього два види карликових мишачих лемурів. З того часу кількість зросла до п’ятнадцяти, включаючи вид Microcebus berthae, який ви бачите на фото. Значну різноманітність можна виявити і в межах одного виду. Вчені обстежили 70 особин карликових лемурів з різним забарвленням шерстки, що живуть в різних куточках острова, після чого прийшли до висновку, що всі вони належать до одного і того ж виду.

Ця самка хамелеона виду Furcifer timoni демонструє нам своє яскраве насичене забарвлення в стилі "глем-рок". З 1999 року було відкрито 11 нових видів хамелеонів.

Самець жаби виду Boophis lilianae запліднює самку серед зелені в національному парку Раномафана в Мадагаскарі. Цей вид був вперше описаний в 2008 році.

Цей вид хамелеонів (Calumma tarzan), що мешкає в східній і центральній частинах Мадагаскару, був відкритий вченими і вперше описаний в 2010 році. Названий він був на честь села, яке знаходиться недалеко від місця проживання цього хамелеона, а також на честь знаменитого Тарзана, персонажа роману Едгара Райса Берроуза. "Ми називаємо цей вид на честь літературного персонажа Тарзана в надії, що завдяки цьому відомому імені громадськість зверне увагу на дійсно зникаючий вид і на територію його проживання".

Хамелеон виду Furcifer timoni демонструє голову, на якій красується велика нерівна яскраво-червона пляма і невеликі блакитні вкраплення. Тварину вдалося сфотографувати в тропічних лісах масиву Монтань д’Абр на півночі Мадагаскару.

Тропічна жаба виду Gephyromantis tschenki була виявлена і вперше описана в 2001 році. Її можна побачити в природних заповідниках острова, в тому числі в регіоні Раномафана і національному парку Мадагаскару Befotaka-Midongy.

Нескладно здогадатися, чому до недавнього часу цей вид переховувався від пильного ока вчених. Гекон виду Uroplatus pietschmanni, шкіра якого нагадує деревну кору, а хвіст – сухий лист, був виявлений вченими в 2003 році в східних тропічних лісах Мадагаскару. Улюбленими місцями проживання 13-сантиметрового плазуна є товсті гілки, кора пробкових дерев і рослини з широким листям, і завдяки своєму відмінному природному камуфляжу він залишається практично непомітним.

Мадагаскарські рифи в районі Туліара в довжину сягають понад 27 км, а в ширину більше 3 км. В цілому система численних рифів від Туліара до Моромбе створює майже безперервний мілководний бар’єр довжиною 400 км. Це найбільша рифова система в західній частині Індійського океану. І хоча ці рифи досить великі, величезний вплив на их мають людські і природні чинники, такі як надмірний вилов риби і надмірні опади.

Плямиста мадагаскарська райдужна рибка виду Bedotia marojejy, що мешкає в річках острова, вперше була виявлена ??в 2000 році. Сьогодні цьому виду загрожує втрата ареалу проживання. Тільки за період з 1999 по 2010 рік вчені Всесвітнього фонду дикої природи виявили на острові 17 нових видів риб.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель LifeStyle" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости