Загадкова Албанія: самобутня країна з унікальною культурною спадщиною

435

Албанія - невелика країна на узбережжі Адріатичного моря, котра довгий час була ізольована від всього світу, тому інформації про цю давню і неповторну державу досить мало. В цьому і криється привабливість, адже завдяки такій відособленості Албанія змогла зберегти свою самобутність дотепер. З іншого боку, недобре позбавляти широку громадськість можливості насолодитися такою красою

Тут перемішані безліч стилів і культур з ідилічних гірських курортів, багато з яких засновані ще римлянами до величних мусульманських мінаретів і пам’яток давньогрецького періоду. Албанія має унікальну культурну спадщину!

Бетонні бункери

Бункери – одна з головних визначних пам’яток Албанії. Вони були побудовані з метою захисту населення країни від зовнішньої агресії під час сорокарічного правління диктатора Ходжа. Будівництво відбувалося у ХХ столітті і досягло масового характеру: було зведено 700 000 бункерів або дотів, тобто приблизно по 1 на кожні 4 жителя країни. У наш час вони використовуються як розважальних закладів: нічних клубів, ресторанчиків, кафе.

Давньоримський амфітеатр в Дурресі

Саме місто було засновано в 627 році до нашої ери, а грандіозний амфітеатр був побудований ще у другому столітті до н. е. Сам театр являє собою еліпс, а його площа – 20 квадратних метрів. Аж до п’ятого століття тут проводилися жорстокі й криваві гладіаторські бої, але в VI столітті в регіоні починає поширюватися християнство, і у верхній частині амфітеатру будується склеп великомученика Астин. До наших днів збереглася лише третина величної будівлі, але навіть у такому вигляді амфітеатр вражає своєю величністю.

Стародавня дорога Егнантіа

Дорога примітна тим, що свого часу перетинала провінції стародавнього Риму і була побудована з величезних кам’яних блоків руками римських рабів. Її протяжність складає більше тисячі кілометрів, а свій початок дорога бере в околицях Дурреса.

Фортеця Розафа

З цією фортецею пов’язана дуже похмура легенда. Згідно з переказами три брати з метою захисту міста намагалися побудувати фортецю, але вона весь час обрушувалася. Було вирішено задобрити небеса і принести в жертву дружину самого молодшого брата – Розафа. Жінка стійко прийняла таке рішення, сказавши: "Замуруйте мене так, щоб я могла годувати свою дитину". Так вона нібито була живцем замурована в підставі фортеці разом зі своїм сином, а фортеця названа на її честь. На території фортеці обладнаний невеликий музей, в якому можна ознайомитися з іллірійськими монетами, предметами мистецтва і картинами, пов’язаними з часами захоплення Балкан турками.

Замок Петрела

Невеликий замок Петрела знаходиться в околицях Тирани – столиці Албанії. Він був зведений в епоху імператора Юстиніана і, всупереч численним землетрусам і війнам, відмінно зберігся до наших часів. Розташований замок на вершині майже стрімкого кручі і оточений оливковими гаями вражаючої краси. Завдяки його розташуванню, замок використовується туристами в якості оглядового майданчика: звідси відкривається приголомшливий вид на місто. А відпочити і поласувати місцевими смаколиками можна в ресторанчику, який знаходиться в цьому ж місці.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель LifeStyle" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости