Маріналеда: іспанське місто, в якому немає поліції, злочинності і безробіття

1.9т

В місті Маріналеда на півдні Іспанії немає поліції, злочинності і безробіття. Тут живе всього пара тисяч людей, і вони змогли побудувати свою власну соціально-демократичну утопію.

Місцеві жителі завдячують цим досягненням своєму меру Хуану Мануелю Санчесу Горділло. У розпал фінансової кризи в 2008 році він організовував рейди громадян в продуктові магазини, де вони без будь-якої плати брали продукти, які не могли собі дозволити купити: масло, рис, боби.

Після всього цього Горділло не тільки не потрапив за ґрати, а й став мером міста і зумів втілити в життя соціалістичну утопію. Він побудував місто, в якому їжі та інших необхідних речей вистачає на всіх.

У місті з’явився сільськогосподарський кооператив, в якому і трудяться майже всі його жителі. Прибуток ділиться порівну і щомісяця виходить близько 1200 євро на людину.

Тим, хто хоче побудувати власний будинок, необхідно звернутися в муніципалітет і підписати відповідну угоду.

Якщо площа будинку не перевищує 192 квадратних метра, то його будівництво оплатить адміністрація.

Єдина умова: платити владі по 15 євро в місяць все життя. А будинок, побудований на гроші громади, власник може продати тільки мерії.

Мер міста Хуан Мануель Санчес Горділло"Ми повинні переглянути наші цінності, цінності суспільства споживання. Якщо забути на деякий час про гроші, егоїзм і індивідуалізм, то можна побудувати набагато більш успішне, щасливе і справедливе суспільство", – говорить Горділло.Мітки: Іспанія місто Маріналеда утопія

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель LifeStyle" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости