Від едельвейсу до цілющих джерел: що ховають у собі Карпати на Буковині

568

Українські Карпати чарують своєю загадковістю та красою. Тут існує безліч таємничих місць, куди слід зазирнути і тому, хто думає, що бачив все. Нижче відкриваємо декілька секретів з карпатських вершин.

Загадковий Чорний Діл

Скельний хребет Чорний діл знаходиться в найкрасивішому і віддаленому місці Західної України – в Чивчинських Карпатах (Путильський район, Чернівецька область). Розташований між річками Сарата і Перкалаб. Також пойого південному краю проходить кордон з Румунією.Хребет являє собою низку обривистих скель, суцільно покритих густим хвойним лісом.Максимальна висота Чорного долу досягає 1493 м. Тут можна побачити мальовничі скельні стіни висотою 50 метрів, повністю поцятковані глибокими тріщинами. Дивно, але ці землі досі маловивчені і рідко мандрівники заходять сюди. Хоча, нещодавно розробили 300-метровий маршрут для поїздок на квадрациклах в цих місцях. Туристам ця ідея сподобалася.

Чорний Діл привабливий ще й тому, що росте тут рідкісна квітка любові – едельвейс. Гуцули його ще називають "шовкова косиця".

За повір’ями в горах живуть неймовірні красуні – лісовінімфи – рум’яні, красиві, з довгими шовковими косами до пояса, що ревно охороняють квітка. Вони виходять зі своїх укриттів тільки під покровом ночі і збираються на вершиніскелі.

Таємниці Великого Каменя

Поруч знаходиться ще одне величне і загадкове місце – скеля Великий Камінь. Вона розташована на лівому березі річки Сарата навпроти хутора Верещиха. Круті спуски роблять пік Великого Каменя практично неприступним – навіть місцеві жителі не ризикують підніматися нагору. Подейкують, що тут мешкають небачені тварини, химерні змії і рослини, що володіють неймовірною цілющою силою. Серед них горець зміїний (гуцули прозвали його "змієвон"), який здатний впоратися з більш, ніж 70 хворобами, і "карпатський женьшень" (тирлич жовтий), який місцеве населення називає "дженджурою".

Про цілющі властивості тирлич знали навіть наші прадіди, а місцеві знахарі використовували її ще 2 000 років тому. Відвар коренів цієї рослини здатний впоратися з виразкою шлунка, поліпшити апетит і травлення і підвищити кислотність. У народній медицині ним лікують хвороби легенів, туберкульоз недуги опорно-рухового апарату.

Також дженджура допомагає швидшому загоєнню гнійних ран і екзем, нормалізує сон. Загалом, практично панацея.

Місцеві жителі розповідаютьще одну легенду про величезного змія, який поїдавдрібну домашню худобу. Нічого з ним вдіяти не могли! У 40-х роках минулого століття, під час окупації території, солдати піднялися в гори і натрапилина кровожерну рептилію. Але кулі виявилися безсилі проти цього монстра і тільки гранати позбавили його життя. Тавсе ж до нинів цій місцевості є чимало отруйних змій, здатних забрати життя людини.

Цілюще джерело скелі Острива

Це місце розташоване в селі Дихтинець Путильського району Чернівецької області біля автодороги по маршруту Путила-Вижниця .

Висота скелі досягає 22 метра, а скельний хребет простягаєтьсяна 60 метрів. Масив має вельминезвичайну форму. Дві величезні тріщини розділили Остриву на три частини. Дві бічні нагадують профілі загадкових листяних карпатських істот – Чугайстерів, а середня частина скидається на величезний стовп, який спрямованийвгору. Також в скелі є кілька гротів, хоч і не дуже довгих – всього 3 метри. Але особливу увагу привертає джерело, що б’є прямо з гірського масиву. Воно знаходиться в північній частині скелі. Місцеві жителі запевняють – це цілюща вода, і радять зупинитися і набрати невелику пляшку в дорогу.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель LifeStyle" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости