Мальовничі українські жнива: колоритний фотопроект

2.6т

Відомий фотограф Aнна Сенік оприлюднила колоритну серію робіт під назвою "Жнива", в якій показано три покоління жінок однієї родини: від наймолодшої до найстаршої.

Цей фотопроект присвячено українським традиціям збору урожаю. Світлини, наповнені сонцем і золотом колосся, вийшли дуже колоритними.

Саме так у давнину виглядали жнива в Україні. Втомлені сонцем і працею, молодиці, дівчата і старші жінки проводили на полі довгі дні від світанку до смеркання. Та це був радісний час: із піснями, жартами, бо працювати гуртом завжди веселіше.

Святу збору урожаю українці здавна надавали особливого значення. Перший зжатий сніп прикрашали червоною стрічкою. А з останніх колосків в`язали красивий вінок.

У більш давні часи, коли українці ще суворо дотримувалися аграрно-магічних традицій, особі жниці, якій належало нести вінок з поля, приділялася особлива увага. Його могла нести лише молода, красива дівчина з хорошою репутацією, обов’язково незаймана. Символічний зміст цієї переваги пояснює обжинкова пісня:

Ідіте, дівочки, в долину,
В червоную калину.
Становіться в рядочок:
Котра подобная — під віночок,
Позаторік несла старая,
То вродила мітла самая,
А вже торік — молода,
То вродило жито, як стіна…

 

 

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель LifeStyle" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости