Куди поїхати на Хелловін: 15 таємничих та містичних храмів України

823

Для тих, хто не любить шалені вечірки в ніч на Хелловін, підбірка 15 наймістичніших храмів та будівель України.

Костел святого Миколая, Київ

Один із найвідоміших українських римо-католицьких храмів, неоготичний еталон цих теренів. Цю святиню збудували на межі 19–20 віків, аж тут в її життя увірвалася революція. Наслідки відчутні й досі… Та попри все, Київ неможливо уявити без неоготичного шедевру Владислава Городецького, творця Будинку з химерами та багатьох інших архітектурних див.

Де знаходиться: костел розташований між київськими станціями метро "Олімпійська" і"Палац "Україна". Адреса: вулиця Велика Васильківська, 75.

Костел Воздвиження Святого Хреста, Фастів

Неоготична святиняВоздвиження Святого Хрестадоволі чітко відповідає уявленням пересічного українця про готику. Романо-готичні форми переносять нас у 19 сторіччя, в час побудови костелу. Потім були гоніння, забуття, часткова руйнація… Але зараз відновлений храм знову став візиткою Фастова, його духовним і благодійним центром. Окремоу Фастові варта уваги дерев’яна церква Покрови(1781 рік!), а такожМузей-вагон злуки УНР та ЗУНР(тут 1918 року був підписаний передвступний Акт злуки).

Джерело фото: kartagoroda.com.ua.

Де знаходиться: костел стоїть недалеко від центру міста, на площі імені домініканця Зиґмунда Козара. Це священик, якийвід 1990 року відновлював святиню.

Готичні руїни церкви Святого Івана Хрестителя, Ізяслав

Ця пам’ятка – ще одна цікава спроба відповіді на питання, куди поїхати наHalloween. Колись костел Івана Хрестителябув не лише однією з найдавніших (1599 рік), але й чи не найвеличнішою сакральною будівлею Волині й Полісся. Полякам він відомий за назвою "Заславська катедра", адже Ізяслав – це історичний Заслав. Шкода, що лише 2015 року почалося воскресіння і розчищення покинутої святині, яка зараз більше нагадує готичні руїни… Крім цього, в Ізяславі є такі цікаві історичні об’єкти, як діючий парафіяльнийкостел Святого Йосипа з монастирем отців-лазаристів,а такожпалац Сангушко. До того ж тут зберігся й історичнийбернардинський монастир.

Джерело фото: ishchuk.net.

Де знаходиться: споруду можна знайти в Хмельницькій області (орієнтири на карті – місто Шепетівка та Національний природний парк "Мале Полісся"). Адреса: вулиця Костельна, місто Ізяслав.

Успенський костел, або костел Внебовзяття, Летичів

Цей діючий костел (відомий також як Летичівський замок та домініканський монастир) височіє над Поділлям вже понад 400 років. Він має готичні та ренесансні риси, а також статус санктуарія – тут зберігається одна з великих подільських святинь, ікона Матері Божої Летичівської. З нею тут пов’язано багато чудес, переказів та легенд, що сягають епохи середньовіччя. В Летичеві ви також зможете відвідати Братську могилу жертв голокосту та Успенську православну церкву.

Джерело фото: ukrcenter.com.

Де знаходиться: смт Летичів знаходиться між Хмельницьким та Вінницею. Адреса: вулиця 50-річчя Жовтня, 10.

Також читайте 6 наймістичніших замків Західної України. Моторошні історії кам’яних стін та загублених життів

Костел бернардинців, Гусятин

Костел Святого Антоніяразом із францисканським монастирем (бернардинці – історична назва монахів-францисканців у Польщі та на наших теренах) являють собою національну пам’ятку архітектури 17 сторіччя. Зараз храм активно реставрують історичні власники, францисканці – вони повернулися до Гусятина за часів незалежності. Тут також цікаво відвідати ошатну синагогуй церкву святого Онуфрія.

Джерело фото: husiatyn.ofm.org.ua.

Де знаходиться: смт Гусятин розташований на Тернопільщині, неподалік Чорткова та заповідника "Медобори". Костел ви знайдете за адресою: вулиця Суходільська, 5.

Костел Різдва Діви Марії, Бережани

До 1996 року цей храм – зараз він діючий – був відомий як костел Різдва Богородиці (або фарний костел, 1600 рік), хоча тепер він присвячений святим Петру і Павлу. Для костелу характерні пізньоготичні, а також ренесансні форми. Тут похований відомий митець Йоган Пфістер, один із авторів каплиці Боїмів у Львові. Бережани ще мають чим вас вразити: це замкові руїни, діючийТроїцький собор,давня вірменська церква, а такожБернардинський монастир.

Джерело фото: invtur.com.ua.

Де знаходиться: пам’ятка розташована у центрі міста, на вулиці Братів Лепких, будинок 1. Бережани належать до Тернопільської області.

Костел Святого Станіслава, Чортків

Гармонійна неоготична споруда, якавночі виглядає особливо прекрасно і таємничо. Зараз тут, як і в давнину,правляться богослужіння: на Тернопільщину повернулися отці-домініканці, історичні хранителі костелу Св. Станіслава. Чортків – це, до речі, місце мученицької смерті. Її 1941 року домініканські монахи зазнали від рук представників НКВС. Серед місцевих пам’яток архітектури вирізняються також дерев’яна Вознесенська церква(1630 рік), стара ратуша та красень-замок.

Джерело фото: ua-travel.info.

Де знаходиться:костел ви знайдете в центрі Чорткова, на вулиці Шевченка, будинок 2.

Варфоломіївський костел, Дрогобич

Тут поєдналися готика і бароко, вітражі, давні фрески та ікони. Варфоломіївський костелу Дрогобичі бере лік своєї історії від кінця 14 сторіччя, коли було прийняте рішення про його будівництво. Давню святинювирізняє глибоке розкриття внутрішнього сакрального простору, що відчуває кожен, хто сюди входить. Крім Варфоломіївського храму, в Дрогобичі обов’язково варто відвідати й інші пам’ятки. Зокремадерев’яну церкву Святого Юра– ще один сакральний шедевр Галичини.

Джерело фото: wikiwand.com.

Де знаходиться: костел у Дрогобичі знаходиться на вулиці Галицькій, 12. Орієнтуйтеся на центр міста.

Латинський кафедральний собор, Львів

Ця катедрапам’ятає багато країн та політичних устроїв. Вона чула обітницю польського короля Яна ІІ Казимира, шурхіт пишних суконь побожних польських королев… А може, й стукіт підборів австро-угорських принцес? Бурхлива історія кафедрального собору Успіння (або ж Внебовзяття) Пресвятої Діви Марії почалася у 14 сторіччі, триває вона і досі.

Джерело фото: dobremisto.com.

Де знаходиться: катедру здалека видно у самому серці Львова, вона й дала назву одній з центральних площ міста. Адреса: площа Катедральна, будинок 1.

Костел Ольги і Єлизавети, Львів

Звідси ви побачите прекрасну панораму Львова, адже оглядовий майданчик вгорі вже відкрито. Вночі церква Ольгиі Єлизаветипроводжає та зустрічає чарівними вогнями всіх мандрівників, закоханих у місто Лева. Побачивши цей храм навіть дорогою на вокзал, ви вже не зможете сюди не повернутися.

Джерело фото: blog.vovando.com, автор Володимир Врублевський.

Де знаходиться: церква височіє на площі Кропивницького, 1. Це всього одна-дві зупинки трамваєм від залізничного вокзалу.

Миколаївський костел, Рогатин

Миколаївський костел – це готична перлина Івано-Франківщини та діючий парафіяльний храм. Тут ви можете помітитиелементи бароко і ренесансу, але всі основні готичні форми костелу збереглися. Його коріння сягає у 15 сторіччя: нині це історична та сакральна скарбниця України. До речі, Рогатин – це не лише центр легенд про Роксолану, але й місто, де можна відвідати історичний будинок Мойсея Рогатина, дерев’яну церкву Святого Духата мурований храм Різдва Богородиці.

Джерело фото: photographers.ua, автор Олександр Пархоменко.

Де знаходиться: храм ви знайдете у середмісті Рогатина, на вулиці Галицькій, будинок 60.

Не пропустіть Духи гір, лісів, річок та вітрів. Карпатська міфологія, чи реальні демонічні істоти

Собор Святого Мартина, Мукачеве

Величний собор Святого Мартинаприкрашає центр закарпатського міста над Латорицею від 1904 року. Але тут нас більше цікавить унікальна для всієї Європи сакральна споруда – вціліла та майже повністю збережена готична каплиця Святого Йосипа (14 сторіччя) поруч із собором. В нійнавіть збереглися середньовічні розписи!

Джерело фото: ukrmap.biz.

Де знаходиться: святиня розташована в центрі міста, на вулиці Миру, будинок 2.

Костел Святої Єлизавети, Хуст

Сьогодні костел Святої Єлизавети– діюча реформатська церква. Це одна із сакральних пам’яток архітектури Закарпаття, що становлять національну спадщину України. А римо-католикам вона служила ще від 13 сторіччя! Оточує церкву чудовий сад. Зовсім поруч – новий костел Святої Анни (1802 рік), а також мальовничі руїни Хустського замку, які досі дихають колишньою величчю. Із замкової гори відкривається чудова панорама колишньої столиці Карпатської України.

Джерело фото: nice-places.com.

Де знаходиться: костел ви знайдете в середмісті. Адреса: вулиця Жовтяна, 45.

Горянська ротонда, Ужгород

Це один із найбільш таємничих храмів Закарпаття, а також одна з найдавніших християнських святинь у Європі. Ніхто не знає точного часу побудови ротонди, адже християнство на Закарпатті з’явилося раніше, ніж загалом на Русі. Датують храмяк 10, так і 11 сторіччям. Назва "ротонда" походить від частково округлої форми святині. Уважне око одразу виокремить тут готичні риси. Чудом вцілілі фрески у храмі дійшли з епохи Ренесансу.

Джерело фото: wikipedia.org, автор Elke Wetzig.

Де знаходиться: ротонду можна знайти у колишньому селі, а тепер мікрорайоні Ужгорода – в Горянах. Адреса: провулок Музейний, 6.

Церква Святого Миколая, Нижня Апша

Нижня Апша – це румунське село в Тячівському районі Закарпаття. Тут знаходиться одна з найкрасивіших дерев’яних готичних церков – церква Святого Миколая. Вона побудована у 1604 році. Загалом Хустщина (села Сокирниця, Крайниково, Данилово, Олександрівка) і Тячівщина (село Діброва) багаті на дерев’яну готику. Інші зразки готичних церков на Закарпатті є навколо Міжгір’я, Іршави, Виноградова.

Джерело фото: wikipedia.org, автор Elke Wetzig.

Де знаходиться: село Нижня Апша знаходиться в 30 хв. їзди від Тячева (траса Н9), майже на кордоні з Румунією. Це село нещодавно повернуло собі історичну назву, раніше воно називалося Діброва.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель LifeStyle" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости