Як правильно витрачати зарплату і що робити, якщо скінчилися гроші

Як правильно витрачати зарплату і що робити, якщо скінчилися гроші
Tilda Publishing
Скільки б ви не заробляли, вміння правильно витрачати та накопичувати гроші може значно покращити ваше життя.

OBOZREVATEL та банк ПУМБ, який пропонує українцям унікальну кредитку ВСЕМОЖУ, запускають серію корисних публікацій “Школа фінансовї грамотності”.

У першому матеріалі розповідаємо, що робити з отриманою зарплатою, як взяти під контроль витрати, почати відкладати кошти і навчитися користуватися банківськими картками з вигодою для себе.
Ділимо зарплату на частини
Базове правило: заробітну плату краще одразу ділити на дві частини. Перша – обов'язкові витрати, друга – бажані. До обов'язкових витрат мають входити кредити, плата за комуналку, абонементи у спортклуб, пальне, заощадження й базовий набір продуктів харчування.

Заощадження мають становити щонайменше 10% від зароблених коштів. Це недоторканний запас, який надалі варто інвестувати, а не витрачати.

Бажані витрати: розваги, одяг, без якого можна обійтися, відпочинок, делікатеси, солодощі, кава, сигарети, алкоголь. Тобто все, чого хочеться, але без чого можна прожити.
Банківська хитрість
Кожного місяця можна просто так отримувати близько 100 грн, якщо правильно користуватися кредиткою. Припустімо, частину зарплати вам обов'язково треба залишити готівкою: щоб заплатити за оренду квартири чи сходити на ринок. Другу частину, яка знадобиться на оплату комуналки, речей, продуктів у супермаркеті, варто залишити на картці.

Ці гроші можна не просто зберігати, а покласти на короткостроковий депозит і розраховуватися тим часом кредитною карткою. Через місяць гроші слід зняти з депозиту й погасити борг на кредитці. У такий спосіб ви зможете вписатися в пільговий період і не будете платити банку відсотки за користування кредитними коштами. А відсотки за депозитом стануть вашим заробітком.
Знімати гроші з кредитної карти в більшості випадків не вигідно. Під час зняття "кешу" з кредитки треба заплатити одноразову комісію та комісію за користування кредитними коштами (починає нараховуватися з наступного дня після зняття готівки).
ВАЖЛИВО ЗНАТИ!
Доторкніться
Так, зазвичай знімати кредитні кошти з карти невигідно, але є приємний виняток. ПУМБ не бере разову комісію за зняття готівкових коштів. А в період із жовтня 2020 року до березня 2021 року банк проводить акцію, за умовами якої пільговий період буде поширюватися і на зняття кешу та перекази з картки на картку будь-яких банків. Це означає, що зняти готівку з кредитної картки можна сьогодні, а погасити заборгованість без переплат – аж до 30 числа наступного місяця!
Як перейти на правильне управління особистими фінансами
1
Просто почніть!

Експерти розповідають: тільки 5% українців розуміють, що потрібно відкладати і зберігати. Решта 95% живуть сьогоднішнім днем. Головне завдання свідомої людини – виробити систему і слідувати їй. Згодом, коли ви навчитеся правильно витрачати кошти, цей процес перестане викликати незручності.
2
Крок 1. Зафіксуйте усі витрати

Почніть з маленького кроку. Перший місяць не міняйте свої витрати, а фіксуйте їх в одному документі. Навіть якщо деякі суми здаються незначними.
3
Крок 2. Розділіть витрати на 3 групи

Через місяць розділіть всі витрати на три групи: ті, без яких не можна обійтися, ті, про які ви не пошкодували і ті, які вам насправді були не потрібні.
4
Крок 3. Додайте 10%

Додайте 10% до суми, яка складається з витрат, без яких не можна було обійтися. Ці 10% – ваші заощадження.
5
Крок 4. Приберіть усе зайве

Відмовтеся від усіх витрат, які через місяць здалися вам тими, без яких можна було обійтися.
6
Крок 5. Додайте ще групи витрат

На третій місяць поділіть витрати за групами: освіта, розваги, харчування, здоровий спосіб життя, шкідливі звички тощо. Продовжуйте вести таблицю витрат.
7
Крок 6. Збільшість суму

Через три місяці збільшіть суму, яку відкладаєте, і максимально скоротіть "необов'язкові витрати".
ВАЖЛИВО ЗНАТИ!
Доторкніться
Чашка кави дорогою на роботу за підсумками місяця може обходитися бюджету у 400 грн, а на сигарети, згідно з дослідженнями GATS, український курець в середньому витрачає близько 500 грн щомісяця. Також боляче "б'ють" по бюджету харчування поза домом, шкідливі звички, спонтанні покупки, таксі. Це ті витрати, від яких можна відносно безболісно відмовитися.
Що робити, коли грошей не вистачає
Припустимою вважається ситуація, коли ви витрачаєте на їжу менше половини свого доходу. Якщо сума більша, варто замислитися про нову роботу або додатковий дохід. Про це ми напишемо у наступних матеріалах.

Якщо ближче до кінця місяця ви розумієте, що коштів не вистачить – наприклад, з'явилися непередбачені витрати: щось довелося лагодити, купувати заміну порваному взуттю, – є два варіанти. Перший, не завжди зручний, – зайняти у друзів, і другий, більш комфортний психологічно, – позичити у банку, тобто, оформити кредитну картку.

Наприклад, банк ПУМБ пропонує кредитну карту ВСЕМОЖУ з максимальним лімітом до 200 тис. грн. Витрачені з неї гроші можна повертати без переплат до 62 днів. Якщо у вас ще немає кредитки, буде доступний мінімальний ліміт. Якщо ж у вас гарна кредитна історія і ви багато розраховуєтесь картою, банк буде регулярно збільшувати ліміт.
Головне, пам'ятайте: щоб грамотно користуватися кредитною карткою і не переплачувати, щомісячні витрати кредитних коштів не повинні перевищувати 50% від місячного доходу. У такому випадку ви зможете з наступної зарплати погасити заборгованість і залишатися в пільговому періоді.

Банк не бере комісій. Тобто, якщо не вистачає до зарплати і у вас є така карта, ви можете легко відшкодувати непередбачені витрати, а потім з наступних двох зарплат без особливої ​​економії і з звичними для себе витратами погасити борг. А якщо чомусь не встигнете вчасно повернути кошти, щомісячний мінімальний платіж складе лише 3% і нараховані за користування кредитом відсотки.

Оформити таку карту можна онлайн.
Банківська хитрість
У кожного банку є компанії-партнери. Їх список зазвичай розміщено на офіційних сайтах. Якщо купувати у партнерів, період, коли можна використовувати гроші без відсотків, буває довшим. А клієнти ПУМБ з листопада 2020 року по лютий 2021 року користуються послугою "Сплачуйте частинами" на спеціальних умовах: 0% на всі покупки карткою від 1000 грн, причому не лише у магазинах партнерів.

Також важливо звернути увагу на платіжні дати: у ВСЕМОЖУ це 30 число місяця. Як рахується пільговий період Наприклад, якщо ви 9 вересня зробили покупку на 500 грн, а 1 жовтня витратили ще 400 грн, то першу суму без відсотків можна повернути до 30 жовтня, а другу – до 30 листопада. Це особливість банку ПУМБ. У більшості конкурентів,на цьому прикладі, щоб бути у пільговому періоді, треба повернути 900 грн до 30 жовтня.

Кредитка – зручний і корисний інструмент, якщо правильно ним користуватися. Крім того, набагато простіше "позичити" у банку і повернути через місяць, ніж просити у родичів або друзів, ризикуючи стосунками. Ідеальний варіант – скористатися кредиткою без переплати, тобто не виходити з пільгового періоду, а заощадження зберігати на депозиті або у валюті.
АТ «ПУМБ». Банківська ліцензія НБУ №8 від 06.10.2011 р

©2020 Все права защищены